Zajímavosti

* Gamma č. 076hoax (Boeing v Pentagonu)

Vydáno dne 20. 02. 2006 (3707 přečtení)

Podfuk s Boeingem v Pentagonu? - originální hoax

Jak každý ví, 11. září se ani ne hodinu po útoku na World Trade Centre zřítil na Pentagon dopravní letoun. Agentura AP nejprve informovala, že explozi způsobil nákladní vůz naložený trhavinou. Pentagon to ihned dementoval a oficiální vládní verze již zůstala. Máme zde pro vás malou hru: podívejte se na tyto fotografie a zkuste potvrdit či vyvrátit oficiální verzi. Je to jen na vás a proto s chutí do toho!

Pentagon


První satelitní snímek ukazuje část budovy, která byla zasažena Boeingem. V druhém snímku je dobře vidět i 2. okruh budov. Je jasně patrné, že letadlo zasáhlo pouze 1. okruh. Čtyři vnitřní okruhy zůstávají netknuty. Jsou pouze ohořelé po explozi.

Dotaz č.1:
Můžete objasnit, jak může Boeing 757-200, vážící téměř 100 tun a létající minimální cestovní rychlostí 750 km/hod, zničit pouze jeden jediný úzký blok budovy?


2 fotografie u otázky č. 2 ukazují budovu několik chvil po zásahu. Můžeme vidět, že letadlo zasáhlo pouze přízemí. Čtyři horní poschodí se zřítily až v 10.10. Budova je 26 yardů veliká.

Dotaz č. 2
Můžete objasnit, jak Boeing, který je vysoký 14,9 yardů, 51,7 yardů dlouhý, s rozpětím křídel 41,6 yardů, kokpitem 3,8 yardů vysokým, může narazit do jediného poschodí celé budovy?


Otázka č. 3. Možná si vzpomenete, že letadlo narazilo do přízemí prvního okruhu Pentagonu. Najdete na této fotografii trosky Boeingu 757-200?


Fotografie čtvrté části kvízu ukazuje nákladní vůz, přivážející písek na trávník před Pentagonem. Buldozer za ním rozhrnuje fůru po pažitu.

Otázka č. 4
Můžete objasnit, proč ministr obrany považoval za nezbytné zasypat trávník pískem, přestože byl trávník po zásahu téměř neporušen?


Fotografie v páté částí kvízu ukazují maketu ve skutečném poměru k té části budovy, která byla zasažena.

Otázka č. 5
Můžete vysvětlit co se stalo s křídly letadla a proč nezpůsobila žádnou škodu?


Dotaz novináře: "Zbylo z letadla vůbec něco?"

"Co se týče otázky toho letadla, jsou tam jen nějaké malé části, které byly nalezeny během hašení, ale nejedná se o nic velkého. Jinými slovy, vůbec tam nejsou kabiny a věci tohoto druhu. Víte, raději bych to nekomentoval. Máme mnoho očitých svědků, kteří vám sdělí mnohem lépe co se vlastně dělo, když se letadlo řítilo. My to nevíme. Já to nevím."

Na dotaz novináře: "Kde je rozlitý letecký benzín ?"

"Máme něco, o čem si myslíme, že je asi louže---o čem si myslíme, že to může být předek letadla. Takže -"

Otázka č. 6 se týká prohlášení velitele hasičů skupiny Arlington County Fire na tiskové konferenci pořádané asistentkou ministra obrany, Victorií Clarkovou, dne 12. září 2001 v Pentagonu.

Otázka č. 6 Můžete objasnit, proč velitel hasičů nebyl schopen říci novinářům kde je letadlo?


Tyto dvě fotografie zachycují přesné místo zásahu Boeingem ještě před tím, než se část budovy sesula k zemi.

Otázka č. 7
Můžete označit přesné místo dopadu Boeingu?


Tak jak jste dopadli?
Našli jste Boeing? Stále věříte oficiální verzi události? Pak jste skutečně výteční iluzionisté, gratulujeme! Určitě kontaktujte Davida Copperfielda. Zajisté vás rád uvidí!

Nebo jste zjistili, že oficiální verze trochu pokulhává (např. tím, že tam ten Boeing prostě není)?

Pak se jistě začnete ptát, kde vlastně je Boeing, který nedopadl na Pentagon. Zřejmě se budete ptát i na to, proč vláda USA vůbec předložila tuto verzi a začnete se ptát na mnoho dalších s tím spojených otázek. Ale nemějte obavy. Jste naprosto normální. Vy ano!

Zdroj: www.reseauvoltaire.net - Fotografie jsou oficiální fotografie přístupné na webových stránkách US armády. Podívejte se také na rozsáhlou galerii obrázků v části "Pièces à conviction"

Reakce autora Gammy naleznete v tomto článku

Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Pentagon
Celý článek | Autor: Jarda Pecka | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informaèní e-mailVytisknout článek


©2001 Zbyněk Slába, grafické prvky - Renáta Řehová
Stránky byly vytvořeny s využžitím redakčního systému: PhpRS