Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 06. 03. 2010

Odpovědi autora Oranžových stránek na čtenářské příspěvky pod články

Vážení čtenáři Oranžových stránek, mé časové možnosti jsou v poslední době poněkud omezené a tak nemám na svůj web tolik času, kolik bych potřeboval. Pokusím se tedy nyní následujícím článkem odpovědět na většinu vašich komentářů, které odpověď nějakým způsobem požadují, nebo očekávají. Autorům starších příspěvků se zároveň omlouvám za poněkud opožděnou reakci.V článku o "éčkách", neboli přídatných látkách v potravinách jsem se dle reakcí v příspěvcích dopustil některých chyb. Je to pravděpodobné a článek je navíc snad patnáct let starý, převzal jsem ho tenkrát ze zdroje, který si již nepamatuji. Od doby jeho vydání se navíc i řada věcí změnila. Pokusím se časem text opravit a aktualizovat, pokud by se toho snad chtěl ujmout někdo z čtenářů, budu mu zavázán a samozřejmě pak článek ponese jeho jméno.


Pod článkem Vzdušný živel není autor příspěvku spokojen se svými negativními vlastnostmi a požaduje ty pozitivní. Autor mi může napsat mail, nebo zavolat a nějaké řešeno jistě nalezneme. Jinak pokud nejsme spokojeni se svými vlastnostmi, především je musíme přijmout a akceptovat a potom teprve pracovat na změně. Na toto téma zřejmě v dohledné době vydám samostatný článek.


V komentářích článku o vztazích by slečna Kateřina ráda změnila svou nepříznivou situaci, tímto nabízím autorce, aby mi napsala bez obav mail, nebo zavolala, určitě jí nijak neublížím, ani její informace nezneužiji. Ke druhému příspěvku o genech - nemusíme jednat nijak v souladu s geny. Nemusíme dělat vůbec nic. Veškeré jednání a chování je naše vždy zcela svobodné rozhodnutí a následky a výsledky tohoto jednání pak také.


V komentáři pod článkem historie astrologie jsem upozorněn na chybu datování konjunkce Saturna a Jupitera. Bohužel jsem v té době byl ve věku, kdy mě zajímal pouze jasný zářící bod na obloze a přesný datum si nepamatuji. Děkuji tak za upřesnění času výskytu zmíněného jevu.


Pod článkem Reiki v otázkách a odpovědích se čtenář dotazuje, jestli je možné prostřednictvím Reiki pomoci k vyřešení dnešní likvidace přírody a globálního oteplování. Můj názor je, že příliš nedá, sice můžeme zkoušet působit na druhé lidi, aby si uvědomili, že si sami podřezávají pod sebou větev, ale to je zřejmě tak všechno, co můžeme dělat. Fyzika je obvykle neúprosná a působit na to, aby se při zachování našeho současného pohodlí někde zázračně objevily další zdroje a Země navíc zůstala neporušená, je dle mého subjektivního názoru pouze utopie. Lidí je moc a všichni se chtějí mít dobře.


Komentář pana Sládka pod textem o dělené stravě nabízí vysvětlení technologie výroby mléka. Já se pokusím s autorem spojit a požádat ho o jeho vlastní článek pro Oranžové stránky. Nijak se tím ovšem nemění můj názor, podložený dlouholetými zkušenostmi, že dnešní mléka s vysokou trvanlivostí nejsou zdravotně nijk příznivá.


Článek o zemském živlu připadal rozporný v kladném a záporném projevu živlu čtenářce, která žádá vysvětlení. Je to logické - každý živel se projevuje v obou protipólech projevuje vždy rozporuplně. Stejně jako protipólem lásky je strach. Tyto projevy jsou ověřené staletími empirického pozorování mágů i učenců.


V článku o krádeži obrázků v chlumecké kapli se autor příspěvku pozastavuje nad tím, že se v kapli žádný vandalismus nevyskytl. Já osobně na toto místo chodím už dvanáct let a ručně jsem rámoval tři obrázky, aby je neničila vlhkost. Dva byly odcizeny, třetí, nejstarší a nejvíce napadený plísní zůstal. Jinak střecha je opravena velmi precizně a rovněž soška Panny Marie se v kapličce opět objevila, což je opravdu ohromná změna k lepšímu! Všem dobrovolníkům, kteří se na těchto akcích podíleli, patří mé veliké poděkování!


Čtenář v článku o tattvách požaduje tabulku pro výpočet tattev. Stáhněte si prosím program dle návodu v předposledním odstavci a vaše požadavky by jím měly být vyřešeny. V případě potíží s rozbalením mě prosím kontaktujte.