Karty a jak se s nimi naučit zacházet VI.

Autor: Zbyněk Slába <Zbynek.slaba(at)email.cz>, Téma: Tarot, Vydáno dne: 21. 01. 2018

Malá škola (nejenom) Tarotu stručně a přehledně - speciální, zdravotní, tarotový deník.

V minulém dílu tarotové školy jsme probírali diagnostiku zdravotního stavu a jednotlivých orgánů těla. V závěru článku jsem pak popsal postup, jak si vaše výklady můžete uložit do karetního deníku. Když jsem se pak nad uvedeným postupem zamyslel, došlo mi, že to není vůbec praktické. A tak jsem si sedl k počítači a začal se učit programovat Java skripty. Výsledkem je mnohem přehlednější aplikace, sloužící k uložení a k jednoduchému vyhodnocení vašich výkladů na zdravotní stav!




V novém a čistě zdravotním deníku je všechno jinak, než jste zvyklí z deníku univerzálního. Nelze zde navolit rozdílný typ předlohy, vykládají se VŽDY tři karty na jeden orgán. Ale každý orgán ukládáte zvlášť, již uložené karty lze smazat, nebo změnit atd. Výklad a ukládání můžete kdykoli přerušit a vrátit se k práci, až budete mít čas. Celá aplikace je trochu rychlejší a funguje bez překreslování oken po jakékoli vaší akci. Výběr uloženého záznamu je přehlednější a barevně rozlišený. Jako doplňkovou funkci jsem přidal barevný semafor, který u každého výkladu zobrazuje součet hodnot uložených karet a upozorňuje vás na otočenou Věž, či Smrt v konkrétním záznamu. Později přidám možnost zobrazení grafické křivky hodnot pro každý orgán zvlášť, aby bylo možné zobrazit vývoj jeho zdravotního stavu v reálném čase.
Důležité upozornění: základ jednoho záznamu tvoří jméno a datum. K němu si pak můžete připsat poznámku a přidávat výklad k jednotlivým orgánům. Kombinace datumu a jména je unikátní. Proto si u opakovaných výkladů pro jednoho člověka vždy ukládejte jeho jméno ve stejném tvaru! Příklad: vždy Pepa Novák, nebo Novák Pepa, Novák P. Atd. Jestliže jednou použijete Novák Pepa a podruhé Pepa Novák, aplikace bude tato jména logicky považovat za odlišná! Platí tedy zásada, jeden člověk rovná se vždy stejný formát jména. (Časem bych rád udělal samostatnou databázi klientů, kam si člověka uložíte jednou provždy a pak si ho v deníku už jenom vyberete z nabídky.) Nyní je však zatím potřeba zapisovat jména ručně!


Stručný návod pro práci s deníkem:

1) Nemáte li prázdné řádky, můžete použít tlačítko "Nový záznam", nebo prostě stávající hodnoty přepište novými.

2) Nyní můžete vybrat první orgán pro výklad, nebo záznam uložit bez karet tlačítkem "Uložení záznamu / změn". Orgán zvolíte tlačítkem "Vyberte z nabídky". Orgány a části těla jsou seřazeny v pořadí od hlavy k chodidlům. Vykládá se vždy na tři karty pro jeden orgán, balíček míchejte tak, abyste v něm měli karty i hlavou dolů. S otočenými kartami získáte mnohem lepší přehled o zdravotním stavu každé části těla.
Upozornění: Jestliže ukládáte nový záznam, aplikace vám oznámí, že se jedná o nový a pak se vás zeptá, jestli ho chcete uložit. Je to z toho důvodu, abyste si omylem nepřepsali původní záznam, nebo zbytečně nevytvářeli nový, když se v něčem zmýlíte.

3) Po uložení záznamu se pod dlaždicemi s kartami objeví proklikávací řádka posledního výkladu. Je li záznamů více, než dvacet, pak se zároveň zobrazí odkaz na předchozí stránku.

4) Dopsání případné poznámky je prosté: klikněte na požadovaný výklad, pokud ho nemáte zobrazený, tlačítko pro orgány ponechte na hodnotě "Vyberte z nabídky", doplňte si poznámku a použijte tlačítko "Uložení záznamu / změn"

5) Hledání je jednoduché. Do řádky "Hledání" napište text a stiskněte Enter, nebo tlačítko "Hledat". Najde li se záznam, zobrazí se a pod ním pak odkazy na případné další, nalezené záznamy. Dokud nezrušíte vyhledávání tlačítkem "Zrušit hledání", můžete si proklikávat pouze nalezené záznamy. Hledáte li kartu, zvolte jedno, ze tří tlačítek příslušné Arkány, vyberte kartu a to je všechno. Hledání zrušíte opět tlačítkem "Zrušit hledání".

6) Změna karty - na příslušné dlaždici klikněte na tužtičku vpravo nahoře, karty se zobrazí ve formuláři, kartu můžete otočit, změnit, pak vše opět uložte tlačítkem "Uložení záznamu / změn".

7) Smazání celé dlaždice - v pravém horním rohu dlaždice klikněte na symbol křížku a potvrďte bezpečnostní dotaz.

8) Zkopírování karet dlaždice do jiného orgánu - třeba když se spletete v zadání. Klikněte na tužtičku v dlaždici, pak zvolte požadovaný orgán a uložte tlačítkem "Uložení záznamu / změn". Původní dlaždici můžete vymazat křížkem v jejím pravém horním rohu.

9) Vymazání celého záznamu - v jeho proklikávacím řádku vpravo klikněte na křížek, potvrďte bezpečnostní dotaz a záznam se vymaže.


V jednom záznamu si můžete uložit výklad třeba pouze pro jeden orgán, nebo pro několik vybraných, případně pro všechny orgány, to záleží čistě na vás. Léčíte li někomu například srdce, nebo žaludek, můžete si každý den uložit pro dotyčného pouze výklad pro léčený orgán. Pak stačí zadat jeho jméno do hledání, postupně projít všechny záznamy a hned uvidíte, jak se zdravotní stav jeho orgánu vyvíjí. Rozlišujte také orgány, specifické pro konkrétní pohlaví:-) Například vaječníky u žen a prostatu u mužů atd. Orgány jsem ve výběru seřadil zhruba od hlavy k patě a to doslova:-) Přeji vám příjemnou a tvůrčí práci s kartami i počítačem, nebo tabletem, či mobilem a budu se těšit na případnou zpětnou vazbu!