Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
Adam91 (25.10.2017 10:58:22)

Zdravím.
Jaká je osobní zkušenost s projevem planety v retrográdním směru nebo zastávce ?
Moje zkušenost je, že retrográdní planeta v nativitě působí člověku hlubokou duševní práci nd jejími tématy, její vliv člověka často zpytuje, planeta ho brzdí, předurčuje člověka k hledání a hlubším tématům jejího projevu. Charakterem se jakoby blíží Saturnickému rázu.

V tranzitech by mohla člověku dávat určitý odstup, zabrždění v rychlé jízdě, prostor k sebereflexi nad událostmi, které planeta v direktním směru otevřela

2 ) Přemýšlím, že by bylo dobré přejít na Váš program Regiomontanus, zatím používám astrolog a zajímalo by mě, jaký Orbis v úhlové rychlosti planety se bere, že je planeta v zastávce ?
V Astrologu nejsem schopem určit rychlost planety


Zbynďák (28.9.2017 11:09:30)

Harmony168: máte to podobné, jako já, také si pomáhám kartami a je to prima:) Z horoskopu, tranzitů a karet se dá vyčíst téměř všechno, Pracuji tak, že si kartami ověřuji to, co mi ukazuje horoskop a lidé jsou spokojeni:)


Harmony168 (13.9.2017 11:50:17)

Ahoj, zabývám se asi 20let astrologií a ráda udělám nějaký zajímavý rozbor lidem kteří by měli zájem. Kombinuji tento výklad s karetním výkladem a aktuálními pozicemi planet, takže to není nikterak snadné, někdy na jednom výkladu pracuju až 3 dny. Pak mi píšou lidi překvapivé zprávy, že jsem si např. ";přečetla celý jejich život" nebo že "jsem jim otevřela oči a že mi moc děkují" apod.


Zbynďák (19.8.2017 10:43:09)

allika2: ano, posun času je obecně dobrý a doporučuje se udělat to jak pro synastrii, tj, posunout oba horoskopy o příslušný počet let a zkoumat, tak i pro kompozit a pro něj pak ještě udělat i tranzity. Takže skvělý partnerský horoskop se může za dvacet let změnit v nepěkný a naopak:) Mám zajímavý pár, který základní synastrii hezkou nemá a fungují skvěle, musím se na to podívat a pak vysvětlím:)


Zbynďák (19.8.2017 10:40:45)

Adam91: umění - tam je toho více, ale určitě Luna, Ryby, dvanáctý dům (inspirace, intuice), třetí dům (zručnost), devátý dům (vyšší informace), pak aspekty Neptunu vůči Luně, Slunci, Venuši, Merkuru. Venuše je celkově hlavní planetou pro umění:) Takže síla Venuše, dům, aspekty atd.

Jinak počasí je moc pěkné, děkuji. Vypadá to, že se i docela strefil, ono je třeba počasí pozorovat a v podstatě každý den zapsat aktuální stav a potom porovnávat s aspekty. Ještě si také všimněte, že často je v Čechách zima a leje a na Moravě vedro a sucho a naopak:) Takže i domy budou hrát roli!


allika2 (5.8.2017 19:53:44)

Mnohokrát děkuji, Zbyňku....to je zajímavé s tím posunutím času u synastrie, nikdo mně to takto nikdy nevysvětloval? Díky moc :-)


Adam91 (5.8.2017 09:18:22)

Dobré dopoledne, pro inspiraci, našel jsem na internetu předpověď počasí očima Astrologie pro dny roku 2017
www.johannes.cz/pocasi_2017.php
Odkaz směřuje přímo na stažení pdf s vlastní předpovědí. Na vlastních stránkách jsou potom reference čtenářů.


Adam91 (31.7.2017 23:34:38)

Zbyňku prosím Vás, čeho se držet při snaze rozpoznat v horoskopu vztah k umění a talent pro něj ?


Zbynďák (17.7.2017 21:02:58)

allika2: ano, vládci jsou důležití i v případě, kdy jsou jinak domy obsazeny planetami se silnými aspekty. Takže planety nemají významný tranzit, ale vládce ano a je li silnější, než planeta, často se pak dějí věci:)
Synastrii jsem vždycky měl jako součást základního kursu, zatím jsem v programu neudělal kompozit, ale mám to v plánu. A u synastrie je dobré také posunout datumy obou partnerů o tolik dnů, kolik jim je let a zhodnotit tento nový horoskop - jsou to nesmírně vypovídající věci, jak se budou vzájemné energie vyvíjet v budoucnu.


Zbynďák (17.7.2017 20:58:28)

Adam91: což je zajímavý postřeh:) Ovšem u mě v práci si každý sedá, jak ho napadne a pokaždé mám lidi v jiných pozicích:) Fakt je, že kolegyně Vodnářka s Měsícem ve Střelci sedí často v konjunkci se mnou, i když si jinak nijak zvlášť nerozumíme:)) Šéf vždycky v kvadratuře, ha, už jsem přišel na to, proč jeho milovaní HRkáři jsou vždycky v trigonech:))


allika2 (14.7.2017 12:43:08)

Moc děkuji, Zbyňku, za vysvětlení....sledujeme i vládce 4. domu?

Jinak bych se ještě ráda zeptala...neplánujete v brzku také výklad synastrie?
Předem moc děkuji za odpověď :-)


Adam91 (10.7.2017 09:50:23)


Moc moc děkuji ZBYŇKU za takovouto odpověď

Tady můj dojem, malý postřeh i OSTATNÍM ČTENÁŘŮM:
K lepšímu pochopení Astrologickych aspektů ( uhlovemu postaveni dvou objektu vuci sobe ) slouzi si myslim vyborne pozice lidi v cekarne, zasedani, meetingu vuci vam. Tyto Vztahy opravdu delaji svoje. Kdo sedi v opozici proti vam, kdo v pravem uhlu o par metru dal, je ve kvadrature...

Tak jako horoskop vlastni i toto vyuziti cloveku dokresli situaci, vzajemnou energii mezi lidmi v mistnosti


Zbynďák (3.7.2017 07:48:56)

allika2: i Vám se omlouvám za delší pauzu, červen jsem měl náročný a nepodíval jsem se do diskuse:( U stěhování bych se zaměřil na dva domy - třetí a čtvrtý. Třetí vypovídá o pohybu, změně, cestách a přesunech a pokud je silně aspektovaný, může dojít ke stěhování. Čtvrtý jsou pro změnu kořeny původu, rodina a zase - silné tranzity například Uranu mohou ukazovat na náhlé stěhování, změnu domova, zásadní změnu v bydlení atd. Vše je ale propojené, tedy například silný Jupiter v domu osmém může přinést dědictví a s tím se také spojí stěhování, je li to vidět ze třetího, nebo čtvrtého domu.
Jinak na změny a stěhování může naznačovat silný Vzduch, Merkur a Uran. Tranzitní Pluto ve čtvrtém domu zase někdy přináší hluboké a nevratné změny právě do oblasti bydliště, takže třeba typicky emigraci, kdy už není návratu zpět.


Zbynďák (3.7.2017 07:43:27)

Adam91: omlouvám se za delší pauzu, lidi by měli víc psát:) "Introvertním domům" sice vládnou noční vládci, ale vždycky záleží na konkrétním znamení. I když ani s těmi nočními vládci to není černobílé - jedná se hlavně o Merkur a Venuši, tyto planety mají denní Blížence a noční Pannu, stejně tak denní Váhy a nočního Býka. Dům vůbec nemusí být slabý, opět záleží na znamení a případných planetách, plus aspektech. Obecně platí, že obsazené rohové domy ukazují na silnou, uznávanou osobnost (záleží na aspektech) a pohyblivé domy pro změnu na nestabilní osobu, která se v životě těžko ukotvuje. Ale jedna věc je obecná charakteristika domu a druhá věc pak jeho konkrétní obsazení za znamení.
Ani neaspektovaná planeta nemusí být slabá:) Záleží zase na znamení. Ale vždycky ukazuje na nějaký problém, to ano.

Kořen fixace bych hledal u vládce znamení na hrotu domu.

Abych se přiznal, přesný důvod tohoto názvu vlastně neznám. Používám spíše pohyblivé, protože signují rozvíjení, pohyb a změny. Nicméně astrologové si všimli, že jsou li obsazeny hlavně tyto domy, pak se člověk v životě často plácá od ničeho k ničemu a tak jim začali dávat podezřelé názvy:)

Jestliže máte Asc. a Desc. proti sobě, v podstatě to nemusí znamenat vůbec nic, pokud tam nejsou planety, které by byly v opozici. Musel bych horoskop vidět, ale u důležitých bodů se vždycky posuzují zejména aspekty s planetami. Ale mohli byste se například vzájemně doplňovat. Ovšem raději bych se podíval, jak si stojí vaši vládci prvních a sedmých domů, z toho by se dalo poznat lépe, jaké máte vzájemné energie:) Ale aniž bych to viděl, nejspíš se bude jednat o problém v citovém porozumění. A také by ve vztahu mohlo docházet k náhlým změnám, ale to už trochu střílím od boku:)


allika2 (15.6.2017 00:08:04)

Dobrý den, Zbyňku,
měla bych velkou prosbičku...Jak poznám v horoskopu, zda dojde ke stěhování? Jaký dům, planety a jejich aspekty sledovat?
Předem moc děkuji za odpověď ....


Adam91 (12.6.2017 23:08:13)

Dobrý den Zbyňku
Mám prosbičku natři věci. Jednu na delší odpověď, další mini a třetí na opačné pohlaví ;) :D

1) Zajímalo by mě, jak je to s vládcem druhého ( šestého domu ), pokud je Venuše ( Merkur ) u zrozence denní ?
Těmto domům přece vládnou noční vládci. Dá se tehdy říct, že druhý dům je v životě člověka podobně " slabý " jako např. neaspektovaná planeta ?

V čem za takových podmínek spočívá kořen fixací událostí těchto domů ?

2 ) Proč jsou padající domy takto nazývány ?

3 ) V partnerském horoskopu s jednou zajímavou slečnou mám na jejím Asc můj MC a tím pádem na jejím Desc můj IC. Je to přesné na desetiny stupně.
Jak těmto konstelacím rozumět, jak mohou vztahu prospět

Děkuji za zájem a starostlivost o otázky fandů Oranžovek :)


Zbynďák (2.6.2017 12:54:22)

Adam98: nízkou hodnotou zřejmě myslíte, že je aspekt přesný? Zhruba takto: aspekt se přibližuje do svého úhlu, třeba kvadratury, takže se jeho vliv postupně zesiluje, třeba pro Slunce s Měsícem se projeví už od sedmdesáti pěti stupňů, kdežto mezi dvěmi transpersonálními planetami až od cca osmdesáti pěti. Při dosažení devadesáti je nejsilnější, pak se překlopí do separace a zeslabuje se vliv. Ale aplikace (když nabíhá do aspektu) je silnější, než separace.
Kvadratura bude silnější, než kvinkunx, ono se ale nedá jasně definovat, co je to vlastně "síla" z pohledu kvadrátu a kvinkunkxu, každý se projeví odlišně. Nicméně kvadratura je nejsilnější, pak konjunkce, trigon, opozice a sextil, v kostce. Ale je také rozdíl mezi stejným aspektem v rohových domech a v padajících, to je hodně zřetelné v natálu i v tranzitech.
Potom jsem si ještě všiml, že nenápadná, ale účinná je tranzitní aplikace, která se pouze přiblíží, ale nedosáhne přesného úhlu a vzdálí se. Tam se pak také dějí věci:)
Je to srozumitelné? Když tak upřesníme:)


Adam98 (1.6.2017 16:55:40)

Dobrý den, prosím, co znamená, pokud má aspekt nízkou hodnotu. Myslím tím např. - Severní uzel kvadratura Pluto (0°11?, Separační), Luna opozice Jupiter (0°09?, Separační), Venuše sextil Neptun (0°56?, Separační) nebo dokonce Černá Luna kvinkunx Slunce (0°01?, Aplikační).
Snižuje se tím projev aspektu, pokud nedosáhne ani jednoho stupně, nebo má tak nízkou hodnotu jako např Lun kvinkunx Slunce?. Dopředu díky!


Zbynďák (1.6.2017 11:48:52)

Janca: Zbynďák už je na příjmu:) Děkuji za připomínku, já jsem vlastně ještě nedal na stránky popis síly planet, což musím napravit co nejdříve. Ale základní hodnota každé planety je deset, tedy nad deset je to silnější, pod deset naopak se blížíme do méně harmonických projevů. Když posuzuji klasické aspekty, tak nejprve znamení, dům a aspekty (úhly) a potom se podívám na hodnoty a také na význam jednotlivých stupňů planet, na kterých leží. Na to je v mém programu rovněž tlačítko:)
Nejlepší je sbírat co nejvíce horoskopů lidí, které trochu znáte a na nich testovat sílu a významy stupňů. Mám vyzkoušené, že menší hodnoty planet znamenají, že se dotyčná planeta projevuje skrytěji a naopak. Nejlépe je to vidět u Slunce a Měsíce, vysoké hodnoty znamenají většinou úspěšný život, sebeprosazení atd. Silné na dobrém stupni a v kardinálním domu je opravdu dobrý život a sebeprosazení, naopak slabé slunce ve třeba třetím domu je taková absence cíle a úspěchu, aniuž by člověk věděl, proč se mu to děje. To my astrologové se podíváme a víme:)


Janca (29.5.2017 13:02:04)

Dobrý den všem, mám dotaz na Zbynďáka, autora programu Regiomontanus, k výpočtu hodnot planet: Chápu, že planety s vysokými čísly jsou silně postavené, asi budou majitele hodně ovlivňovat, předpokládám, že asi spíš kladně. Chápu i opačný extrém, třeba záporné hodnoty planet. Co ale s takovými planetami, které mají třeba hodnotu v jednotkách (1, 2), u někoho jsou to vlastně už nejslabší planety, u někoho ještě potom následují ty záporné :) Dá se něco říct tady o těch planetách, které se pohybují lehce nad nulou? Děkuji!
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |  Str.: 4 |