Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
Zbynďák (28.11.2016 11:55:03)

Wolf: a jste žena, nebo muž?


Wolf (5.11.2016 19:34:53)

Dobrý den, zajímalo by mě jak si stojím v lásce a milostných záležitostech, na co se připravit,jak k lásce přistupovat,jaký má charakter co je pro ni typické a jestli vůbec nějaká přijde. Všem moc děkuji... (17.11. 1988 21:45 Český Krumlov)


Zbynďák (21.1.2016 09:27:14)

Karkulka: Tak já bych to neviděl tak zle, ono záleží na více věcech, samotný Uran bude sice procházet domem, ale vždycky velmi záleží na aspektech, které zaujímá s planetami v radixu atd. Ani další tranzitní planety, které přes něj za tech sedm let přejdou, nemusí aspektovat ty natální atd. Samozřejmě pokud je manželství pevné, nestane se nic, to by aspekty musely být hodně napjaté. Je to složitější tematika a pozor - jsme na veřejné diskusi, jenom pro jistotu:)


Karkulka (19.1.2016 07:32:32)

S manželem jste to odhadl uplne presne. Jen se děsim tech 7 let co ho tam bude Mít. ..nejsem v astrologii uplne uběhla. Občas se učím od tchyně, ktera ji studuje už 23 let. Přemýšlím o nějakém semináři. Jsem stir s asc ve štíru takže me to dost laka ; )


Zbynďák (18.1.2016 13:07:28)

Tomu docela dobře rozumím, já ho mám ve dvanáctém domu a občas mi přejede přes Asc. takže se nenudím:) A ještě to bude trvat téměř rok, on se neustále vrací a zase jde dopředu, takže si ještě budeme užívat:))
Osobně vždycky říkám případné depresi, ať si trhne nohou a jdu do přírody:) Manžel má předpokládám nyní ke vztahu uranický přístup, tedy "volnější myšlenky"?
U vztahů často také stačí, když chce řešit alespoň jeden, ale často to bývá žena, kdo se nenechá zviklat momentální krizí...


Karkulka (17.1.2016 20:41:50)

Zbyndak Děkuji za odpověď. Mam ted těžší obdobi. Mam uz rok Saturn v 1. Domě a manžel uran v 7 domě takže je to někdy dost náročne. Trochu jste mne uklidnil vasi odpovědi, že na všem se dá pracovat...


Zbynďák (17.1.2016 17:18:16)

Karkulka: tady se nabízí otázka, co to znamená "zvrátit" :) Osobní horoskop ukazuje na dispozice, které máme obvykle z minulosti a pečlivě jsme na nich pracovali, ať už vědomě, nebo nevědomě. Moje osobní zkušenost je taková, že pokud horoskop ukazuje na problém, tak se na něm dá docela dobře pracovat, ale prakticky vždycky se jedná o problém hlubší a nejde to hned, tedy na první sezení. Ale při troše trpělivosti a snahy to jde téměř vždycky. Platí, že větší počet negativních aspektů znamená složitější život, ale také veliké možnosti rozvoje, pokud se člověk nedá "zastrašit" a neustále na sobě pracuje. Ovšem občas je to náročné, to přiznávám, sám nemám horoskop úplně jednoduchý:)


Zbynďák (17.1.2016 17:13:51)

HZ: velmi polopaticky: trigon je silný a pozitivní úhel, který obě planety příznivě posiluje. U konjunkce je to tak, že velmi záleží na znamení, ve kterém planety stojí a pak také na dalších aspektech jiných planet k této konjunkci. Zkušený astrolog se podívá a vidí hned:)

Kvadratura je odlišná kapitola: ta je v podstatě vždycky napjatá, negativní. S tím, že obvykle se ";přetahuje" vliv obou domů, ve kterém planety v kvadratuře stojí, ale jen velmi obtížně se hledá nějaký soulad. Samozřejmě ho najít lze, ale nikdy to nepřijde samo, vše vyžaduje úsilí, tvrdou práci a hodně tolerance


HZ (9.12.2015 08:27:20)

A ještě tedy dotaz: co to vlastně polopaticky znamená, když jsou planety v trigonu, konjunkci nebo kvadratuře?


Zbynďák (3.12.2015 13:18:42)

HZ: ještě k tomu trigonu a kvadraturám. Pokud je v horrorskopu kvadratura Měsíců a pak trigon Měsíce a Slunce, musí se posoudit síla obou protichůdných aspektů. Jestli jsou aplikační, separační, jaký mají orbis (úhel) atd. Toto posouzení vyplývá ze zkušeností, nelze to udělat exaktně matematicky, ale bere se tam v úvahu více souvislostí, které každému postupně rád vysvětlím na kursu:-)

Vykomunikovat něco lze a něco ne. V případě "špatných" aspektů, tedy těch dynamických, je ve vztahu prakticky vždycky napětí, nesoulad, potíže v komunikaci, nebo jiný problém. A teď - dejme tomu, že se sejdou dva velmi vyzrálí lidé, kteři si řeknou, že vztah zvládnou, protože sice mají "horší" partnerský horoskop, ale láska mezi nimi je . (Láska často vzniká mezi lidmi bez ohledu na jejich horoskopy). Ale co se stane za deset let, když jeden partner popojede ve vývoji více a druhý méně? Jsou to hodně filozofické úvahy, ale nějaké zkušenosti po dvaceti šesti letech praxe už trochu mám. Vyplatí se podívat na progresivní horoskopy individuálně obou partnerů a potom na jejich progresivní horoskop partnerský. To jsou dvě z mnoha vodítek, které naznačují u vztahu na budoucnost.

Pokud se spoléhám na to, že si dynamické aspekty s partnerem vykomunikuji, musím ale počítat s tím, že ne všechno lze. Například city se těžko komunikují a stejně tak vliv transpersonálních planet. Některé vlivy jsou silné a je opravdu třeba být na vyšší úrovni, abych jejich vliv zvládl.


HZ (30.11.2015 11:47:27)

Ael zase si říkám....že když o tom ti dva ví, pak je to velice cenná vědomost a lze s tím pracovat - takže když se mi něco nezdá, uvědomím si,že za tím může být tento aspekt a pak si to lze s partnerem vykomunikovat.


HZ (30.11.2015 11:45:30)

Velice zajímavé...myslíš, že se to ale dá díky tomu trigonu zvládnout?


Zbynďák (30.11.2015 11:31:29)

HZ: na přímý dotaz přímá odpověď:) V podstatě velikou partnerskou přitažlivost, ti lidé cítí, že k sobě patří, tady Slunce přebíjí ty Měsíce, ale pak postupně začnou zjišťovat, že si v citové oblasti nerozumí, protože každý má Měsíc v "rohovém" znamení (90 stupňů - kvadratura). Každý prožívá city jinak, způsobem odlišným od toho druhého a vyžaduje to značnou vyzrálost obou partnerů, aby takový aspekt zvládli. Paradoxně jím bývá postižena více žena, protože ona je lunární a cítí, že něco není v pořádku, muž to obvykle ani nepostřehne a potom se diví, co se vlastně jeho partnerce nelíbí.


HZ (27.11.2015 21:16:01)

Zbyňku, co v partnerském horoskopu znamená trigon slunce a měsíce a zároveň kvadratura měsíců?
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |  Str.: 4 |