Reiki

Reiki a drahé kameny

Speciální seminář Rainbow Reiki

Tento jednodenní kurs je postaven na kombinaci technik Rainbow Reiki a práce s drahými kameny. V polovině roku 1999 jsem v Teplicích ještě coby "držitel" druhého stupně absolvoval vynikající kurs práce s krystaly a minerály a jeho výsledky mě v mé práci s Reiki poměrně rychle přesvědčily o účinnosti této zajímavé metody. Ze semináře jsem odcházel s lehkou peněženkou a těžkými kapsami, které byly plné nejrůznějších barevných kamínků. Po nějaké době jsem se senámil se zajímavými technikami Rainbow Reiki, které mě rovněž oslovily. Postupem času jsem dospěl k možnosti spojit obě metody v jeden harmonický celek a výsledkem je seminář, který nabízím zejména absolventům druhého, případně třetího stupně. Součástí semináře je i speciální iniciace. I když nejsem zastáncem nejrůznějších drahých "nadstaveb" a "opakovacích cvičení", jak mnozí mistři Reiki nazývají své pokusy o získání peněz od svých zákazníků, tento typ semináře se osvědčil a proto jej nabízím jako jednu z možností. Nejedná se však o nutný krok na vaší cestě k získávání zkušeností a schopností v Reiki. Pokud jej neabsolvujete, nic se nestane a Reiki vám bude fungovat stejně, jako všem ostatním "klasickým" reikistům. Rozhodnete li se však seminář vyzkoušet, nejspíše budete svými výsledky mile překvapeni.Každý člověk má právo na šťastný a naplněný život v rámci své inkarnace a náš energetický systém je moudře postaven tak, aby dokonale fungoval v odpovídajících podmínkách. Pociťujeme li nepohodlí, nemoc či depresi, je to signálem, že v naší energetice něco neprobíhá správně. Omezujících faktorů může být mnoho, mezi nejčastější patří špatné mezilidské vztahy, strach a obavy, starosti, nudná či nevhodná práce, závist atd. S přibývajícími lety si také přestáváme umět hrát, radovat se z maličkostí a prožívat drobné denní radosti. Příčiny jsou poměrně známé, otázkou zůstává, jak se z těchto potíží dostat. Většinou hledáme odpovědi všude jinde, než sami v sobě. Máme li však některý z vyšších stupňů Reiki, můžeme využít poměrně jednoduchého klíče, který se nám tímto způsobem nabízí. Možná jste již slyšeli o tzv. vnitřním dítěti a Vyšším já. Jsou to dvě rozdílné složky našeho složitého komplexního energetického systému.

Vnitřní dítě je pomyslná hravá bytost uvnitř tohoto systému, často však námi opomíjená a zanedbávaná. A nyní si představte postoj normálního, zdravého dítěte, kterého si náhle přestanete všímat a odložíte jej bez zájmu do temného kouta. Chvíli se bude vztekat, pak začne plakat, nakonec propadne těžké depresi a beznaději a přestane jevit zájem o své okolí. Podobným způsobem se chová i naše vlastní vnitřní dítě. Rozdíl je pouze v tom, že lidské mládě po čase zemře žalem, případně se z něj stane bytost bez citu a emocí. Naše vnitřní dítě nezemře, ale v depresích vyčkává (někdy marně) na chvíli, kdy s ním zase obnovíme kontakt, který jsme přerušili kdysi v dětství. Často chvíli trucuje a vzteká se, když si ho po letech opět všimneme. Pak si ale začne opět hrát s energií jako kdysi, když jsme ještě byli mladí, šťastní a bezstarostní. Jednou ze spolehlivých cest jak navázat toto spojení, je právě působení energií Reiki na vnitřní dítě. Jedná se o metodu, kterou už vyzkoušelo mnoho absolventů semináře a jsou s ní většinou spokojeni. Obnovení přirozené hravosti a radosti ze života je jedním z dobrých předpokladů rozvoje intuice, kterou nutně potřebujeme k tomu, aby se náš život stal naplňujícím.

Zmínili jsme se o tzv. Vyšším já. Je to moudrá složka naší bytosti, která zná přesně a dokonale všechno, co potřebujeme k naplněnému životu a k vývoji správným směrem. Hovoří k nám prostřednictvím intuice, tedy pomocí vnitřního hlasu, obrazů a symbolů a hlavně pocitů. Naše pocity jsou tím nejdokonalejším vedením, které se nikdy nemýlí. Často je však neposloucháme, nebo jim nevěnujeme pozornost. Pokud jim naslouchat začneme a budeme se jimi opravdu řídit, začnou se okolo nás dít do té doby těžko pochopitelné věci. Získáme lepší práci, potkáváme ty správné lidi, změníme životosprávu a kvalita našeho prožívání reality je pak vyšší. Působení na své Vyšší já energií Reiki je rychlou cestou, vedoucí k obnovení intuitivního myšlení. Technikám působení na vnitřní dítě i Vyšší já učím právě na tomto semináři.

Hlavním tématem semináře je práce s drahými kameny a se siderickým kyvadlem. Reiki je přírodní energetická metoda léčení a drahé kameny působí jako výkonné zesilovače, či zářiče, lze je sestavovat do účinných mandal a dalších léčivých seskupení a výsledky této práce pocítíte na semináři okamžitě. Děje se tak z důvodu většího počtu účastníků a spojení jejich energií při tvorbě závěrečného energetického obrazce z minerálů, který je skládán za konkrétním účelem. Tvorba zmíněného obrazce je jakousi pomyslnou "třešničkou na dortu" celého semináře a absolventi Rainbow Reiki dobře vědí, o čem je zde řeč:-)

Součástí semináře je i zapůjčení drahých kamenů pro vaší práci a případná možnost jejich zakoupení. Přímo v Kralupech se mi před časem podařilo navázat spolupráci s firmou Mineral Centrum pana Durlina (viz lehce neoficiální stránky) firmy, která (jak je řečeno ve zdůvodnění vzniku stránek dole), prodává opravdu nádherné věci. Spolupráce spočívá v bezplatném zapůjčení kamenů v hodnotě desetitisíců korun a já panu Durlinovi děkuji za důvěru, kterou jsem (jak doufám) ještě nikdy nezklamal. Kameny si na semináři můžete zakoupit za velkoobchodní ceny, z jejich prodeje nemám žádný finanční prospěch. Organizační zajištění semináře je díky zapůjčeným minerálům a práci s nimi poměrně náročné a proto vždy vítám větší počet účastníků, tedy rainbow Reiki obvykle nepořádám pro pět lidí, na rozdíl od ostatních stupňů Reiki.

Stručný obsah semináře:

- účinná meditace pro očištění a aktivaci energetického systému
- techniky pro práci s vnitřním dítětem a Vyšším já
- techniky pro práci s čakrami a kumulaci energie Reiki
- techniky práce s kyvadlem, princip získávání informací pomocí kineziologie, kroužkový test
- techniky práce s drahými kameny (základní použití, principy, jednotlivé kameny a čakry, tvorba mandal a energetických zářičů z minerálů za účelem účinného léčení, základní harmonizace organismu, čištění aury, čištění místností atd.) - možnost zapůjčení a zakoupení minerálů dle vlastního uvážení za velkoobchodní ceny.

Důležité upozornění: Díky nově získaným zkušenostem na semináři a značnému množství nabízených kamenů si většina účastníků semináře obvykle zakupuje minerály za tisíce korun. Běžná cena za jeden kámen se pohybuje v rozpětí cca 10 ? 20 korun a při počtu patnácti účastníků se objem prodaných minerálů pohybuje zhruba v počtu 15 000 ? 20 000 korun! Zakoupení kamenů je přitom zcela dobrovolné!! Pokud plánujete, že se semináře zúčastníte, vezměte si s sebou pro jistotu větší množství finančních prostředků. Moje zkušenost je taková, že nabízeným minerálům málokdo odolá a lidé si pak vzájemně půjčují peníze, aby si mohli pořídit minerály, které je zaujaly. Já osobně jsem na svém prvním semináři utratil přes čtyři tisíce korun. Kameny si však také můžete zakoupit později v jakékoli prodejně suvenýrů, či dárků v místě svého bydliště, i když k některým druhům se budete dostávat pouze obtížně. Jedná se například o černé turmalíny, surové smaragdy, některé druhy kalcitů atd.

Pro koho je určen tento seminář?
Především pro ty absolventy druhého, ale i třetího stupně, kteří prakticky používají Reiki v denním životě a rádi by své metody rozšířili a zlepšili jejich účinnost. Kurs vám rozšíří obzory a umožní používat mnoho technik, které vám pomohou nejen při léčení sebe i druhých, ale také na vaší další cestě Reiki a v duchovním růstu.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
1.12.2010 22:48
Titulek: Drahé kameny a minerály

Od: Althernative


Velmi pekný článek, kurzy Reiki jsou velmi zajímavé. Drahé kameny a minerály naleznete na [odkaz]http://www.svetkamenu.cz[/odkaz]. Drahé kameny všech rozměrů a tvarů.


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Upozornění na podzimní, jednodenní kurs Reiki dne 28.10.2017 (8.10.2017 17:46)
Jednoduché zjištění zdravotního stavu (31.8.2016 21:14)
Nebojte se svého učitele zeptat! (17.2.2009 21:32)
Reiki v otázkách a odpovědích (7.1.2007 21:20)
Vaše zkušenosti s léčením (28.11.2005 10:45)
Názory čtenářů (28.11.2005 09:02)
Typický seminář Reiki (27.11.2005 08:08)
Mistr učitel Reiki (26.11.2005 19:05)
Třetí stupeň Reiki (25.11.2005 21:46)
Druhý stupeň Reiki (25.11.2005 21:20)
První stupeň Reiki (25.11.2005 21:16)
Nežádoucí účinky Reiki (25.11.2005 21:09)
Možnosti a limity Reiki (25.11.2005 21:00)
Reiki - princip nemoci a uzdravení (25.11.2005 20:46)
Reiki - současný stav (25.11.2005 14:44)
Reiki dříve a dnes (25.11.2005 14:34)
Reiki - zkušenosti (25.11.2005 14:12)