Reiki

Upozornění na podzimní, jednodenní kurs Reiki dne 28.10.2017

Podzimní kurs přírodního energetického léčení a proč jej navštívit

V roce 1998 jsem už měl za sebou značné množství duchovního hledání a esoterických slepých uliček. V podstatě jsem zjistil, že mě zajímá spousta věcí, ale bohužel na mě jaksi nefungují. Ani slavný Ignatěnko nebyl výjimkou. I když se moc a moc snažil, zůstal jsem naprosto imunní:-) Až jsem objevil metodu, která mě vyrazila dech a to čistě proto, že opravdu prokazatelně fungovala. I na mě! A to už bylo co říci:-) Co je to vlastně Reiki a co se s ní dá dělat?
Reiki spočívá v léčení přiložením rukou. Teď si zřejmě řada pragmatických lidí řekne, že to je jasný nesmysl a nemá význam se tím dál zabývat. Opak je pravdou, opravdu léčíte rukama a energii navíc jasně cítíte a vnímáte ve svých dlaních. Léčený člověk pociťuje intenzívní teplo, brnění, pálení, dojmy jsou různé, ale "něco" cítí každý! Jak to funguje? Jednoduše! Na semináři Reiki prvního stupně projdete tzv. "iniciací" a po ní vám začne v rukách proudit energie, která navíc není vaše, takže léčení vás nevyčerpá, ale naopak pomůže i vám! Tak je to jednoduché. Když působíte, obvykle je vám za chvíli doslova vedro, začínáte se potit a zatímco si příjemce libuje, vy si nenápadně utíráte čelo a přemýšlíte, jak byste si nejlépe svlékli tu teplou mikinu, přestože ještě před chvílí vám v ní bylo tak akorát. A hlavně - potíže mizí!


Iniciuje se do tří stupňů Reiki a toto je kurs stupně prvního. Někdo dělává všechny tři stupně najednou, ale je to nesmysl, z více důvodů:

1) Reiki dostáváte jednou provždy, iniciaci nelze "zrušit". Určitě víte, že si jí nechcete jenom zkusit? Co když zjistíte, že už vás další stupně nelákají? Vyhodili jste tři (nebo více) tisíc korun a léčení vás nebaví. Jenomže už s tím nic neuděláte

2) První iniciace je nejsilnější. Když nespěcháte, s energií pracujete a pomáháte sobě i druhým, pak je prožitek aktivace do druhého stupně mnohem silnější a zajímavější. Pokud si necháte udělat všechny tři stupně za jeden den, budete mít pouze jednu zkušenost a navíc to může být i nepříjemně silný zážitek. Není kam spěchat!

3) Mezi jednotlivými stupni by měla být pauza. Půl roku před druhým a cca rok až dva před třetím. Je to prostě zkušenostmi ověřený fakt. Proto si u mě tři stupně nekoupíte. Mimo jiné také proto, že vám moje osobnost nemusí "sednout" a vy budete chtít zkusit iniciaci u někoho jiného. To je v pořádku. Já se určitě neurazím a vy získáte zajímavý poznatek, že to jde i jinak. Život není černobílý:-)


A Reiki opravdu funguje na každého? Ano, ale... Vám funguje vždycky! Ale může se stát, že občas nezabere na někoho, komu chcete pomoci. To se někdy stává, sice méně často, ale počítat s tím musíte. Nejčastěji proto, že dotyčný nedůvěřuje alternativě tak silně, že na něj prostě nezabere nic, na co si nemůže sáhnout. Na skalpel, nebo akupunkturní jehlu si sáhnout může a proto mu mohou pomoci, v kostce. Nebo si pacient svoji chorobu podvědomě hýčká, aby s ní mohl ovládat své okolí a vy byste ho chtěli vyléčit|? No opovažte se:-) Teď se jistě zarazíte a začnete mi oponovat, že je to naprostý nesmysl, přeci nikdo netrpí dobrovolně! Zní to logicky, ale není to pravda. Podvědomí je mocná čarodějka a často si někdo "vypěstuje" i vážnou nemoc třeba jenom proto, že má z dětství pocit nedostatečné pozornosti svého okolí. I to už jsem zažil v praxi a rozhodně ne jednou! V každém případě jsem zjistil, že na mě samotného sice Reiki příliš nefunguje, ale zato fantasticky fungovala na všechny, které jsem léčil. Díky tomu jsem získal naprosto neocenitelné zkušenosti! Ve výsledku jsem se na základě těchto poznatků naučil ještě účinněji pomáhat druhým a hlavně - poznal jsem tak principy svých vlastních potíží a mohl se jich zbavit!


Takže co tedy, funguje Reiki na každého, nebo ne? Zhruba takto: funguje cca na 98 procent lidí. Někdy nepomůžete s obyčejnou rýmou a jindy ke svému úžasu vyléčíte rakovinu, nebo artritické koleno na první pokus! To vše jsem zažil a přesto mě výsledky nepřestávají překvapovat. Příjemně:-) Může se vám stát, že si přiložíte ruce sami na sebe a nic, bolest, nebo nemoc nezmizí. Pak to zkusíte na své dítě, nebo partnera, či domácí zvířátko a dlouholetý problém je definitivně pryč. Tato metoda funguje vždycky, pouze je dostatečně moudrá a nedovolí vám ublížit ani sobě, ani nikomu jinému. Na rozdíl od řady jiných postupů, které určitá vyšší pravidla nerespektují. Tedy přiložíte ruce a nic se neděje. Je to v pořádku, zřejmě byste mohli ublížit a pomocí Reiki se to prostě stát nemůže. I proto jí mám rád!


Snad ještě poslední věc - otázka ceny za kurs. V mém ceníku se dozvíte, že nevýdělečně činní mohou požádat o slevu 50 %. V poslední době jsem se setkal se dvěma až komickými případy spořivosti. Důchodce, který vášnivě vyprávěl, jak neřeší peníze, na zimu jezdí na půl roku do Thajska atd. A po skončení kursu mi automaticky podal pětistovku s tím, že on přeci nepracuje. Druhým případem byla mladá dáma, která mi dokonce chtěla předložit studijní průkaz. Už mi ale neřekla, že studuje při zaměstnání a pobírá plný plat. Ale ušetřená pětistovka je přeci prima!:-) Slevu uvádím proto, aby na kurs dosáhli i lidé v hmotné nouzi! Reiki je úžasná metoda a lze s ní vyléčit nejenom fyzickou nemoc, pomáhá velmi širokospektrálně, opravdu. A proto nechci, aby si někdo odepřel seminář jenom proto, že na něj prostě nemá. Typicky svobodná matka na mateřské, důchodce, který žije z žebráckého důchodu, studentík, kterého rodiče v duchovním růstu nepodporují, atd. Prosím, nezneužívejte této možnosti!


Jestliže se pro tento kurs nyní rozhodnete, potom mi prosím zavolejte, nebo napište včas. Už máme cca šest lidí a proto bych potřeboval mít určitou představu o větším počtu zájemců v předstihu. Nicméně jestliže se o semináři dozvíte den předem, nezoufejte a ozvěte se, nějak to určitě uděláme:-)

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Jednoduché zjištění zdravotního stavu (31.8.2016 21:14)
Nebojte se svého učitele zeptat! (17.2.2009 21:32)
Reiki v otázkách a odpovědích (7.1.2007 21:20)
Vaše zkušenosti s léčením (28.11.2005 10:45)
Názory čtenářů (28.11.2005 09:02)
Typický seminář Reiki (27.11.2005 08:08)
Mistr učitel Reiki (26.11.2005 19:05)
Třetí stupeň Reiki (25.11.2005 21:46)
Reiki a drahé kameny (25.11.2005 21:24)
Druhý stupeň Reiki (25.11.2005 21:20)
První stupeň Reiki (25.11.2005 21:16)
Nežádoucí účinky Reiki (25.11.2005 21:09)
Možnosti a limity Reiki (25.11.2005 21:00)
Reiki - princip nemoci a uzdravení (25.11.2005 20:46)
Reiki - současný stav (25.11.2005 14:44)
Reiki dříve a dnes (25.11.2005 14:34)
Reiki - zkušenosti (25.11.2005 14:12)