Zajímavosti

Reakce na komentáře čtenářů k 1.7.2011

Odpovědi autora Oranžových stránek na čtenářské příspěvky pod články, druhá část

Po delší době jsem si opět přečetl komentáře pod články a na některé z nich bych v tomto textu rád odpověděl. Jenom snad důležité upozornění: pokud ode mne cokoli potřebujete, nepište prosím své žádosti do komentářů, ty jsou určeny pro vaše vyjádření k článkům a já se jimi nezabývám pravidelně, tedy máte li jakékoli dotazy přímo na mne, použijte prosím mail, nebo telefon, obojí naleznete vlevo dole a nebudete na odpověď čekat rok:-)V komentáři k článku Tvorba osobního horoskopu prosí čtenářka o zaslání Astrologu 5.0 Předpokládám, že si jej již stáhla z odkazu v článku se stručným návodem k tomuto programu, pokud, ne, napište mi mail a já Vám ho pošlu.


V komentáři k článku O intuici se čtenář ptá, jak má používat Alfu a jak se jí může naučit. Je to snadné - může buď absolvovat seminář, nebo si koupit knížku Modrá Alfa od p. Velechovského a zkusit to samostudiem. První možnost je poněkud efektivnější, to je zkušenost.


V komentáři k článku Panna píše čtenářka o operacích v době úplňku, které se "příliš nepovedly". Je to pravděpodobné, protože významné měsíční fáze (úplněk, nov, případně kvadratury s jinými planetami) výrazně zatěžují psychiku i organismus a chirurgické zásahy vyžadují značnou energii pro následnou regeneraci. Operace v době úplňku či novu může vyčerpat tělo mnohem více, takže následné hojení nemusí být zcela bez komplikací. Obecně by se lékařským zásahům v době měsíčních fází měli vyhýbat starší lidé a pak také osoby, které trpí například somnambulismem, či jinou formou zvýšené citlivosti vůči lunárním cyklům. Na těchto stránkách naleznete kalendář úplňků, novů a také aktuálních denních Ascendentů i s popisem, jak tyto informace využít. Pokud vám něco nebude jasné, prosím kontaktujte mne.


V komentářích k článku Stanovení temperamentu se čtenáři dohadují, jestli jsem nepřehodil významy Vody a Země. Nepřehodil:-) Vodnímu živlu odpovídá temperament flegmatický a zemskému melancholický. Oranžové stránky nevznikají opisováním jiných webů, ale zveřejněné informace jsou výsledkem dlouholetých osobních zkušeností a také znalostí, získaných na seminářích.


V komentáři k článku Saturn ve znameních se čtenář ptá, jestli není Saturn také spoluvládcem znamení Vodnáře. Není, tato teorie se uváděla v tradiční astrologii do doby, než byl objeven Uran, který vysvětlil povahu znamení Vodnáře mnohem lépe. Doporučuji si přečíst popis desátého, jedenáctého a dvanáctého domu a pochopit velmi důležitý princip vývoje a růstu duše.


V komentáři k článku Uran ve znameních píše čtenář Gandalf, že jsem nezvolil správný příklad v osobě p. Heřta a p. Hrušovského. Autor má pravdu v tvrzení, že oba pánové podlehli svému egu, ale přesto bych nepodceňoval roli ani jednoho z nich. Prvního můžeme považovat za jakéhosi "strážce konzervativní vědy" a druhý zase vychoval řadu velmi úspěšných kvantových homeopatů. A oba v podstatě zastupují princip Saturnu a Uranu v protikladu, i když v poněkud přepjaté rovině, ale o tu v příkladu jde:-) Pokud odbočím a srovnám kontrast Saturnu a Jupiteru, tak mě napadá stávající papež Ratzinger (občas humorně nazývaný Papa Ratzi):-) a Jan Pavel II. Stačí si srovnat jejich portréty, i když mám samozřejmě na mysli hlavně povahové vlastnosti.


V komentářích k článku Jak jednoduše zvládat úmorná letní vedra se čtenáři opakovaně ptají co se stane, když si nedají celerovou šťávu, ale snědí syrový celer celý. Celerová bulva váží obvykle půl kilogramu i více a v syrovém stavu není její vláknina příliš stravitelná. Pokud byste jí zvládli zkonzumovat, zatíží vám trávicí systém natolik, že nepřinese požadovaný efekt a navíc vám nejspíš bude nevolno. Nehledě na to, že značně zatěžuje důležité orgány. Můžete si ovšem zkusit obojí - vypijte v létě ráno šťávu z celeru, mrkve a jablka a druhý den totéž snězte celé. Osobní zkušenost je nejcennější a věřte mi, že jí nezapomenete do konce svého života, jehož délka je v případě citlivějších jedinců obvykle nepřímo úměrná množství snězených syrových celerů:-))


V komentáři pod článkem Pozitivní myšlení a mentální techniky Alfa píše čtenářka o "reikistovi", který tvrdí, že bez přechodu ohně bosýma nohama nemůže Reiki fungovat. To je samozřejmě nesmysl a rozhodně to nezkoušejte bez odborného vedení:-) Reiki je přírodní metoda léčení prostřednictvím energie, kdežto Alfa spočívá v rozvíjení duševních schopností. Obě metody se nevylučují a mohou si být vzájemně velmi nápomocny. Ale s chozením po žhavých uhlících Reiki opravdu nemá a neměla nic společného a funguje zcela bez ohledu na to, jestli tuto schopnost máte či nikoli.


V komentářích k článku Saturn v astrologických domech čtenářky diskutují, jak změnit vlivy planet a k čemu je vlastně osobní horoskop (zjednodušeně). To je výborné téma a napíšu na ně samostatný článek. Posilování imunity je také možnost - už tady je vidět jedna z cest, tedy mám jednu z částí těla oslabenou a tak mohu její funkci podpořit. Podobně mohu reagovat i na tranzity planet, tedy mám li třeba tranzitní Jupiter v šestém domu, měl bych omezit sladké, protože mi mnohem více zatěžuje slinivku, než když je tato planeta v domu jiném atd. Je však lepší zapracovat na pochopení vlivu planet a aspektů a postupně je zpracovat. Jak, to bude obsahem článku.


U komentáře pod článkem Až jednou budete umírat děkuji čtenáři Danielovi za velmi pěkný názor. Dovolil bych si jenom svůj pohled na popisované jistoty a nejistoty: myslím, že prostřednictvím současných nejistot jednou dospějeme k poznání, že jediná jistota jsou vztahy, jako tomu bylo vždycky, tedy pokud opustíme současný trend sobeckého upřednostňování sama sebe na úkor všech ostatních a budeme si více vážit tradičních hodnot, má naše civilizace naději, v opačném případě skončíme v chaosu. Odkládání seniorů do zmíněných "čekáren na smrt" je jeden z mnoha negativních projevů dnešní doby. S příspěvkem čtenáře Malináka v podstatě souhlasím, bohužel doba je taková, že i lékař chce normálně žít, pořídit si bydlení, založit rodinu. Po šesti letech náročného studia je na začátku kariéry a platové podmínky jsou naprosto demotivační. Medicína se stala prostředkem politického boje zcela bez ohledu na stav státní kasy a náladu mezi lékaři. Vážím si práce ministra Hegera, protože to je první opravdový mistr kompromisu a snaží se vždy najít řešení i tam, kde dříve všichni selhali. Lékař by samozřejmě neměl upřednostňovat finance před etikou, ale uvědomte si prosím, jak náročná a odpovědná práce lékaře je a jsou to lidé jako my, nejedná se o supermany ani roboty. Dle mého názoru mají nárok na odpovídající odměnu za svojí práci a že jí povětšinou nemají, je všeobecně známé. Lékaři jsou odborníci, nikoli řádové sestry. O to více si vážím velmi náročné a velmi špatně placené práce zdravotních sester. Pokud vám mé hodnocení přijde zcestné, pak si běžte tuto práci zkusit brigádně či dobrovolně a pochopíte.


V komentáři k článku Úplněk 24.8.2008 se čtenář pohoršuje nad mým označením Měsíce jako planety. Ano, pokud si budeme hrát se slovíčky, Měsíc je družice, oběžnice Země a nikoli planeta, tedy souhlasím:-) Klasická astrologie považuje za planetu dokonce i Slunce, což samozřejmě přivádí astronomy oprávněně k šílenství:-) Mezi planetami a hvězdami je rozdíl zásadní, mezi planetami a jejich měsíci pak poněkud menší, ale přesto planety obíhají okolo "mateřské" hvězdy a měsíce kolem planet. Z hlediska astrologického je zemský Měsíc prakticky nejvýznamnějším prvkem horoskopu. Ale planeta to z hlediska astronomického opravdu není.


V komentářích k článku Deodoranty vs.antiperspiranty se vedou diskuze o solích hliníku a jejich dopadu na zdraví, já bych to zjednodušil - potem v podpaží se vylučují toxické látky z lymfatické soustavy. Deodorant zabraňuje rozkladu potu a blokuje tak jeho zápach, antiperspirant uzavře potní žlázy a zabraňuje vylučování potu a toxických látek z lymfy. Druhá varianta je mnohem levnější, ale odpovězte si sami, která z nich má dopady na organismus a jaké.


Doplnění ke komentáři pod článkem o konikleci otevřeném - zmíněný plot byl vlastně kontraproduktivní, protože před lidmi rostliny nechránil a naopak zabránil přístupu ovcí, které samozřejmě vlastní rostlinu nespásají pro její značnou toxicitu, ale spasení okolní trávy naopak růst těchto vzácných rostlin podporuje. To však nemění nic na faktu, že dříve na Holém vrchu rostly tisíce těchto květin a loni jsem jich napočítal sedmnáct.


V komentáři k článku o chřipce čtenář píše o svém negativním postoji vůči chemii a o oleji z konopí. Já jsem zastáncem tzv. "zlaté střední cesty", tedy každý jsme jedinečný, pro každého je vhodné něco jiného a zmíněná chemie může samozřejmě také pomoci. Pokud volím mezi poškozením organismu (například srdce) a alternativní cestou, která v tu chvíli nezabírá, volím chemii, protože srdce si chřipkou poškodíte trvale. Samozřejmě pozor na známé načítání účinků paracetamolu - lidé to berou jak na běžícím pásu téměř na všechno, pak nastoupí chřipka, tedy dotyčný si koupí třeba Coldrex sirup noční léčbu, což je velmi koncentrovaná dávka paracetamolu a pokud ho již má v organismu přebytek z předchozího užívání, tak zemře, což se letos stalo ve Velké Británii. Tím rozhodně nechci napadat velmi účinný lék a sám ho také občas zkusím, když je mi nejhůř, ale je u všeho je třeba používat zdravý rozum!


V komentáři pod článkem Nebojte se svého učitele zeptat se čtenářka dotazuje, na kolik např. vyjde takový můj seminář. Tuto informaci zjistíte po kliknutí na odkaz Ceny, kursy a služby vlevo nahoře.


V komentářích pod článkem o Tattvách čtenáři shánějí informace, jestli zde není možné zobrazit tabulku tattev, zdali je možné koupit tattvické hodinky, případně kde seženou program pro jejich zobrazení. Příprava tabulky možná je, ale je to složitá záležitost a bude vyžadovat čas. Než se k tomu dostanu, můžete si přímo v článku o Tattvách stáhnout primitivní program, který jsem kdysi napsal a ten vám zobrazí Tattvy pro zvolený den, případně tlačítka vpravo od okénka vygenerují soubory s Tattvami pro celý měsíc a můžete si je stáhnout do Excelu. Tattvické hodinky by byly složitější, protože východy a západy Slunce se mění každý den.


Komentář k článku Nežádoucí účinky Reiki popisuje, jak se někteří lidé v okolí čtenáře po absolvování iniciace do Reiki "zbláznili", zneužívají své schopnosti, manipulují s druhými, jsou krutí, paranoidní, stali z nich "vládci vesmíru". Neznám pozadí ani nikoho z popisovaných lidí, ale já s absolventy svých seminářů negativní zkušenosti nemám. Zneužitelné je všechno, i Reiki a to tak, že dotyčný skutečně může v druhém člověku vzbudit dojem, že je "něco víc", pokud v sobě nemá pokoru a úctu k věcem, které k nám přicházejí jako určité duchovní dary. Tedy svým způsobem Reiki zneužít jde, ale neslyšel jsem zatím o masivním zhroucení psychiky po iniciaci do kteréhokoli stupně této metody. Pokud se tak stalo, hledal bych nejspíš příčinu v kombinaci osoby iniciujícího a v dotyčném příjemci iniciace. Kvalitní mistr by měl problémy svých posluchačů poznat dopředu a zařídit se podle toho. Z Reiki se ale stal obchod a dnes jí nabízí kde kdo. Proto doporučuji opatrnost ve výběru vhodného učitele. I zde ale platí pravidlo, že nic se neděje bezdůvodně a odpovídající lidé se vzájemně přitahují. Zmiňovaná negativní zkušenost je zřejmě nějakým způsobem pro dotyčné osoby důležitá, i když je to samozřejmě smutné. Pokud popisovaný stav trvá roky, jistě by bylo vhodné jej řešit, ale otázka zní - chce to zmíněný člověk řešit či nikoli?


V komentáři k článku Kalendář úplňků a novů upřesňuje pan Daniel, proč vidíme při úplňku Měsíc celý a při novu pouze srpek, děkuji Autor O.S. se možná špatně vyjádřil, v každém případě úplněk je opozice, tedy Měsíc vyjde na východním obzoru v okamžiku západu Slunce a naopak při čistém novu Měsíc vychází prakticky souběžně se Sluncem. Danielův povzdech "i když ta mystika a astrologie" mohu pouze akceptovat, nicméně Oranžové stránky pojednávají přednostně o vztahu lidského mikrokosmu s vesmírným makrokosmem a vytvářím je se svými přáteli proto, že se domnívám, že můj pohled na zmiňované záležitosti může někoho obohatit. Pokud se tak stane u jednoho jediného člověka, pak mé snažení mělo smysl. Každý si obvykle odnese přesně tu informaci, kterou potřebuje. Astronom si tak může odnést třeba měsíční fáze. Dále se v komentáři zmiňuje čtenářka o přesném vztahu mezi svými a měsíčními cykly. To není porucha, ale naopak velmi pěkný signál souladu s přírodou a paní Caroline může být myslím za to ráda:-)


Komentář k článku Ohlédnutí za astrologickým seminářem lituje, že jsou texty zarovnané doprava, čtenář je díky tomu nemůže číst. To mě mrzí, ale je to první stížnost a tak jsou Oranžové stránky napsané.


Komentáře pod článkem Reiki v otázkách a odpovědích jsou velmi zajímavé, takže postupně: od kolika let se může chodit na kursy Reiki? Názory se liší, někdo zastává názor, že věk není omezen, já osobně upřednostňuji období až po pubertě, kdy se člověku mění hodnoty a teprve potom lidé zjišťují, co opravdu chtějí. Je to možná konzervativní přístup, ale já jsem v důležitých otázkách raději opatrnější. A Reiki iniciace je na celý život... Zmiňované zfanatizování "zamindrákovaných" žen je možné, nebyly spokojeny se svým dosavadním životem, náhle se jim otevřela jakási možnost a ony jí aplikují na všechno aniž by si ovšem uvědomily, že jediná cesta k úspěchu je důkladná práce sama na sobě a také zlatá střední cesta, tedy nic v životě výrazněji nepreferovat, protože když se zaměříte na jeden pól, automaticky posilujete i ten, který odmítáte. Zmíněné ženy to dle mého subjektivního názoru nedělají dobře, ale doufejme, že se ze svých chyb časem poučí. Fanatismus přitahuje opět fanatismus a kam to vede v praxi, jste mohli vidět třeba na nedávném případu tzv. "vlčích dětí", tam rodiče také praktikovali Reiki a úzkostlivě se vyhýbali "nástrahám moderní zlé civilizace", jenomže to je přesně o zmíněné polaritě a zlaté střední cestě. Dotaz čtenáře Mirka ohledně zlepšování stavu globálního životního prostředí je zajímavý, ale dle mého názoru Reiki zmíněný problém určitě nespasí. Lidé na celém světě zpohodlněli a zajímají se pouze o své výdobytky, jejichž zajištění vyžadují na politicích. V současné době není na Zemi jediný silný vizionář s dostatečnou morální autoritou, který by dokázal katastrofu alespoň oddálit. Globální oteplení totiž nejspíš nebude postupné, ale od určitého stupně se prudce rozjede po exponenciální křivce. V jeho důsledku vymře značná část živočichů a moří a sekundárně pak dojde k významné redukci hlavního problému - počtu obyvatel na planetě. Za několik desítek tisíc let se pak teplota postupně vrátí do normálu. Už se to tu v pravěku odehrálo mnohokrát. Je to přirozený přírodní děj a logický konec každé vyspělé civilizace s tím, že tentokrát se to netýká, obrazně řečeno, jenom starověkého Říma, či Babylónu, ale už nebude kam utéci. Smutné, ale reálné a můžeme si za to nyní sami. Řada komunit a sekt provádí různé rituály za účelem zlepšení životního prostředí už dlouho, ale takhle to opravdu nefunguje - pokud se nezmění myšlení většiny lidí, či pokud jej něco nepřinutí, tak se velmi pravděpodobně nezmění vůbec nic.


V komentáři k článku o Vysokých Tatrách čtenář píše, že zdravá příroda je obrazem kultury národa. To je hluboká pravda a Slovensko je nádherná země, pouze se bojím, že v dohledné době tam dojde k masivnímu ničení přírody díky komerčním tlakům stejně, jako kdekoli jinde v Evropě. Bude jenom dobře, pokud slovenští politici ustojí tyto tlaky a zachrání alespoň ty nejkrásnější národní parky, mezi které Tatry rozhodně patří a jejichž cena se naprosto nedá vyjádřit žádnými materiálními hodnotami.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Baruška (1.11.2023 04:50)
PF 2023 (24.12.2022 04:47)
Dvě cesty vývoje lidského mozku a jejich dopady (2.6.2022 14:00)
PF 2022 (24.12.2021 05:19)
Chlastejte Tuzemák a rychle sdílejte, než to smažou! (15.2.2021 15:20)
PF 2021 a malé vánoční zamyšlení nad dětským Ježíškem (24.12.2020 09:31)
Zimní otužování očima přímého účastníka (30.1.2019 17:42)
Návod na použití péřového spacáku (4.1.2019 09:47)
Tradiční malá PéeFka:) (23.12.2018 14:25)
Lehké vyčištění jater (7.6.2018 17:13)
Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek (22.12.2017 16:50)
Svépomocné řešení aktuální máslové krize (27.9.2017 18:13)
Léčení Alzheimerovy choroby (26.6.2017 20:52)
Změny na Oranžových stránkách (13.3.2017 16:52)
Zázrak české farmacie v praxi (29.1.2017 18:34)
Nedobrovolný kurs přežití ve volné přírodě (7.11.2016 18:48)
Skrytá rizika energetických nápojů (1.11.2016 15:29)
Zánět močových cest a přírodní farmacie (23.10.2016 17:35)
Těžké nemoci a konopí (14.10.2016 14:19)
Náboženství a fanatismus v praxi (29.9.2016 20:56)
Jak jsem hledal brýle pod vodou a jak to dopadlo (30.5.2016 14:34)
Změny na Oranžových stránkách (27.5.2016 11:21)
Jak (ne)léčit rakovinu (20.3.2016 10:34)
Jak na chřipku II. (17.11.2015 12:29)
Čínská medicína - ano či ne? (17.11.2015 11:20)
Dobročinná, (nejenom) vánoční sbírka (11.12.2014 12:13)
Jak účinně (a nesmyslně) zkrátit život vašeho morčátka (18.6.2014 21:06)
Jak na kuří oka? (3.2.2014 21:25)
Chce to klid a nohy v teple (3.2.2014 21:21)
Jak na tělesnou termogulaci? (26.1.2014 21:12)
Oranžové stránky miliónové:-) (3.1.2014 22:03)
Jak na lehké vyčištění těla po Svátcích? (1.1.2014 21:10)
Stáří a choroby (5.12.2013 21:21)
Když nám příroda dává mat (29.9.2013 12:01)
Neobvyklé setkání na staré E55 (24.8.2013 10:06)
Odpovědi na dotazy čtenářů v komentářích - k 15.6.2013 (15.6.2013 20:16)
Poděkování za pomoc dětskému domovu (19.12.2012 22:08)
Malá vánoční pomoc opuštěným dětem (22.11.2012 19:48)
Úplněk 31.8.2012 (1.9.2012 14:53)
Léčivé vzpomínky (25.8.2012 17:03)
Když udeří mrazy... (9.4.2012 18:34)
Jak správně vyprat péřový spacák... (27.11.2011 18:09)
Teplický léčitel Jaroslav M. Pešek (3.7.2011 16:39)
Putování s pejskem (1.3.2011 21:07)
Úplněk 24.8.2010 (27.8.2010 07:25)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010 (6.3.2010 12:54)
Klidně bych tam své dítě nechala (28.2.2010 11:34)
Až jednou budete umírat... (5.12.2009 11:04)
Já tu knížku ale opravdu potřebuju!! (31.5.2009 19:01)
Fotogalerie autora Oranžových stránek (3.4.2009 21:22)
Měla si tu blbou krávu poslat do prdele... (7.3.2009 10:08)
Magie Vánoc (20.12.2008 22:01)
Jaká je současná úroveň slušnosti a úcty k hodnotám v "malém českém rybníčku" ? (4.12.2008 21:23)
Myška (28.3.2008 15:18)
Jak jsem kupoval zrcadlovku (25.3.2008 21:13)
Vyjádření vedoucího Správy CHKO Kokořínsko (11.1.2008 15:23)
Svět není černobílý (19.12.2007 14:42)
Poslední jízda na trati č. 132 (14.12.2007 18:36)
Máme pro vás vstupenku... (22.6.2007 14:44)
Lze léčit neplodnost astrologickými metodami? (25.1.2007 20:20)
Jak se dají zdarma pořídit svaté obrázky... (29.12.2006 19:08)
Magicko-astrologický závod ve Staré Praze (21.11.2006 20:02)
Záchrana potápěče na volném moři po ztrátě vztlaku (28.9.2006 20:11)
Zvláštní setkání pod vodou (1.8.2006 14:44)
Zajímavosti o toxoplasmóze (24.4.2006 18:03)
Ptačí chřipka - hrozba nové pandemie? (6.3.2006 15:29)
Faraónův holící strojek (2.12.2005 13:54)
Nebojte se Nostradama (2.12.2005 13:40)
Backster efekt (2.12.2005 13:33)
Éčka v potravinách (2.12.2005 11:30)
Deodoranty vs antiperspiranty (2.12.2005 11:11)
Chřipka - opravdu trvá devět dnů? (1.12.2005 19:23)