Zajímavosti

Baruška

Léčba rakoviny žaludku a střev u samičky morčátka

Barušku, úžasnou morčecí dušičku jsem si koupil od kamarádky před téměř šesti lety. Potřeboval jsem tenkrát chovnou samičku a čokoládová slečna se této role ujala se ctí sobě vlastní. Tři roky poté umřel její bráška na rakovinu břišních orgánů a já jsem u Barušky zvýšil pozornost, protože dispozice pro zhoubné choroby rozhodně nelze podceňovat. Na konci léta roku 2022 se mi při pravidelné kontrole bříška a uzlin podařilo nahmatat maličkou bouličku, zhruba poblíž žaludku. Na několika klinikách krčili rameny, že je to prý cysta na vaječníku, což jsem rozporoval informací o kastraci v jednom roce věku a nelíbila se mi ani sonografie, protože karcinomy mají specifický způsob odrazu zvukových vln. Nakonec jsem navštívil doktora Valeše v pražském H-Vetu. Tento vynikající chirurg se rozhodl samičce otevřít bříško a přesvědčit se tak o povaze a umístění zmíněného útvaru, který mezitím narostl na velikost zhruba dvou šípků těsně za sebou.Lékař mi po chvíli přišel do čekárny sdělit že se jedná o novotvar na žaludku který by ale měl jít dobře odoperovat. Samozřejmě jsem se zákrokem souhlasil a teprve po něm mi doktor řekl, že pod nádorem našel metastázy na tenkém střevu v širokém rozsahu. Bohužel, (nebo vlastně naštěstí) si jich před operací nevšiml, protože se plně soustředil na vynětí zmíněného novotvaru, který navíc střeva zakrýval. Doktor Valeš Barušce předpověděl zhruba 10 až 14 dní života, s touto informací jsem tedy odjel domů a pustili jsme se do práce. Můj postoj k malignímu bujení je jasný a podložený bohatými zkušenostmi, nabytými mnoha lety léčení lidí z jejich nejrůznějších problémů. Své názory jsem shrnul v tomto článku. U samičky jsem postupoval kombinovaně - nejprve klasická chemoterapie a k ní jako doplněk přírodní produkty. K tomu pak každý den léčení zvířátka energiemi, tedy dotykem dlaní na bříšku a na bocích.

Na klinice jsem si objednal infuzní Endoxan 500 mg, to je jedno mála cytostatik, která morčátka poměrně dobře snášejí. Endoxan jsem aplikoval injekčně - podkožně 0,5 ml jednou za deset dní. K němu jsem si koupil Duphalyte, vynikající věc na podporu jater a podával jsem jej dvakrát denně 0,8 ml perorálně. Třetím lékem byl opiát Gabapentin proti bolesti a čtvrtým pak Itoprid pro zlepšení gastroenterologických funkcí. Pátým lékem, podávaným dvakrát denně byl Degan, na zlepšení peristaltiky střev. V průběhu léčby jsem musel dvakrát řešit těžší zánět močového měchýře, kde vždy pomohlo antibiotikum Azitromycin ve formě sirupu Sumamed Forte, jednou denně půl mililitru do tlamičky po dobu dvou týdnů. Dva měsíce po operaci se navíc Barušce zanítila jizva a vznikl tam veliký absces, který jsem jí nechtěl nechat operovat v celkové anestezii, kvůli imunitě, oslabené cytostatikem. Kralupská lékařka se ale zákroku zhostila výborně, provedla lokální anestezii Lidokainem, nařízla, vymačkala hnis, vypláchla Betadinou a Tenazymem, opět jsem nasadil Sumamed a za dva dny nebylo po abscesu ani stopy. Jednou bylo nutné řešit klesající hustotu moči, nechal jsem si samičku zakanylovat a o víkendu ode mne dostávala nitrožilně Hartmanna s glukózou.
Z potravních doplňků mi na klinice Hůrka doporučili Cordyceps od firmy Terezia, který se dobře aplikuje po rozpuštění ve vodě s trochou Glukopuru a Baruška si jej velmi oblíbila. Podával jsem jí půl tobolky dvakrát denně. Pak dostávala ráno Uroval sirup a večer Protexin Cystopro na močový měchýř. Sonografii močáku vidíte zde:


Černý ovál je měchýř, nahoře jsou vidět dva polypy, ale dole je zbytnělý útvar, dle názoru lékařky rovněž karcinom, malá černá skvrnka pod močákem je jedna z metastáz na střevu. Stěna močového měchýře je výrazně zesílená, tedy v zánětu, což samozřejmě značně bolí při vyprazdňování. Měchýř by měl být pravidelně kulatý, což viditelně není. Baruška si ráda hověla v teplé papučce, kterou vždycky pročůrala a přemístila se pak do suché. Každý druhý den jsem tak pral pelíšky a měnil za čisté. Léčbu jsem čas od času doplňoval veterinárním přípravkem RodiCare Uro, což je chutný a účinný doplněk na bylinné bázi. Morčecí slečnu jsem také pravidelně dokrmoval a to třikrát až čtyřikrát denně směsí RodiCare Instant a Emeraidu. Baruška tyto řídké kašičky milovala a sama o ně aktivně prosila.


Energiemi jsem samičku léčil pravidelně a to vždycky navečer. Pokud se mi její zdravotní stav nezdál, potom jsem přikládal ruce na bříško ještě i po ránu. Morčátka nejsou nijak mazlivá zvířátka a kontakt nevyhledávají, až na velmi vzácné výjimky. Baruška si ale po čase zvykla, že s ní neustále manipuluji, přenáším, myji zadeček a bříško, dokrmuji, píchám injekce a podávám léky a nijak jí to nestresovalo. Čím je zvířátko starší, tím méně se obvykle brání všemu, co mu není příjemné. Výsledek celého mého snažení byl následující: samička velmi dobře jedla sama, aktivně běhala a netrpěla. Neztrácela váhu a užívala si života v rámci svého věku naprosto přiměřeně. Operace žaludku proběhla 21.11.2022 a síly jí došly ve středu 25.10.2023, kdy přestala jíst, omezila se jí mobilita a ze zápachu i složení moči bylo jasné, že došlo k počínajícímu selhání organismu. Odvezl jsem tedy statečnou holčičku na kliniku a nechal jí uspat, aby zbytečně netrpěla. Průměrný věk morčátka bývá okolo šesti let. Přepočítáme li to na věk lidský, prognóza byla deset dní a vycházejme z faktu, že průměrný lidský věk je v naší zemi dle statistického úřadu cca 47 let. (Ano, opravdu 47 let, také mě to překvapilo.) Morče se tedy dožívá zhruba 7,8 krát kratšího věku, než člověk. Baruška tu navzdory předpovědi zkušeného lékaře byla téměř celý rok, dejme tomu, že jí tedy léčba prodloužila život o lidský ekvivalent skoro sedmi a půl roku života. A to rozhodně není málo! Navíc se jednalo o život kvalitní, bez bolesti, bez poruch příjmu potravy a s plnou mobilitou. A pozor - váha morčata před uspáním byla neuvěřitelných 1185 gramů, tedy prakticky stejná hmotnost, jako před rokem! Vzhledem ke zhoubnému onemocnění zažívacího traktu to rovněž považuji za zázrak.

Nicméně jak už jsem psal v článku, zmíněném výše, rakovina je velmi nebezpečná choroba a možnosti vyléčení jsou velmi individuální. Jiná moje samička trpěla zhoubnými lymfomy, aplikoval jsem jí shodnou léčbu, jako Barušce, doplněnou ještě o kortikoid Prednison, z důvodu existence cca deseti lymfomů všude po tělíčku. Předpověď dožití byla pět měsíců a nepodařilo se mi jí změnit v podstatě ani o den. Vždy záleží na typu nádoru, na imunitě, na dispozicích a dalších faktorech. U člověka bývá šance mnohem vyšší, už jenom proto, že současná věda je na vysoké úrovni, léky jsou vysoce účinné a přesně zacílené.

V případě Barušky se stal doslova zázrak a je úplně jedno, jestli jej způsobily léky, doplňky, nebo moje léčení. Když se mě doktor Valeš půl roku po operaci ptal, kolik dní byla samička naživu, naprosto odmítal věřit, že ještě žije a musel jsem mu jí dovézt ukázat. Prohmatal bříško, konstatoval, že se nezmýlil v diagnóze, ale půlrok života považoval za něco, co prý nikdy neviděl. Osobně jsem byl moc rád za těch jedenáct měsíců, kdy jsme se ještě mohli vzájemně užívat. Po Barušce se mi moc stýská, byla hodná, milá a téměř šest let společného života s intenzivní roční péčí rozhodně vytvoří silné vzájemné pouto.

Snad ještě poslední věc, použitelná i pro lidské pacienty při chemoterapii: výše zmíněný lék Duphalyte je vynikající pro svojí podpůrnou činnost jater. Posiluje jejich funkci, mírní vedlejší účinky jedů a prodává se v infuzní čistotě. Tedy nemusíte mít žádné obavy použít jej perorálně i pro sebe (a to nejenom při vážném onemocnění). Při chemoterapiích a bioléčbě velmi účinně potlačuje vedlejší příznaky, hlavně pak nevolnosti a nechutenství. Stejně tak vám i Cordyceps výrazně posílí imunitu, která je při onkologické léčbě oslabená vždycky.

Shrnutí: léčba rakoviny by měla být přednostně vždy moderní, tedy z rukou lékařů a teprve potom jí můžete doplnit o další, alternativní věci. Geniálních léčitelů je málo a jen opravdu několik z nich dokáže zodpovědně říci, jestli vám pomohou, či nikoli. Na to byl výborný teplický pan Pešek, který už ale bohužel zemřel. Ten skutečně uměl pacientovi jasně sdělit, že mu pomůže i bez zásahu lékařů, nebo naopak dotyčného rychle poslal k doktorovi a nehodlal o tom smlouvat. Zachránil stovky životů! Dalšími fenomény pak byli páter Ferda a pan Mikolášek. V současné době rakovinu léčí také pan Gellner, ale osobní zkušenost s ním na tomto poli nemám. Trpíte li onkologickými problémy, můžeme společně zkusit léčení energiemi. Na lidech v krajní nouzi opravdu nevydělávám, hanba by mě musela fackovat! Vyléčení samozřejmě nezaručuji, ale ještě nikdy jsem nikomu zdravotní stav nezhoršil.:)

Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

PF 2023 (24.12.2022 04:47)
Dvě cesty vývoje lidského mozku a jejich dopady (2.6.2022 14:00)
PF 2022 (24.12.2021 05:19)
Chlastejte Tuzemák a rychle sdílejte, než to smažou! (15.2.2021 15:20)
PF 2021 a malé vánoční zamyšlení nad dětským Ježíškem (24.12.2020 09:31)
Zimní otužování očima přímého účastníka (30.1.2019 17:42)
Návod na použití péřového spacáku (4.1.2019 09:47)
Tradiční malá PéeFka:) (23.12.2018 14:25)
Lehké vyčištění jater (7.6.2018 17:13)
Vánoční přání a také malý tip na netradiční dárek (22.12.2017 16:50)
Svépomocné řešení aktuální máslové krize (27.9.2017 18:13)
Léčení Alzheimerovy choroby (26.6.2017 20:52)
Změny na Oranžových stránkách (13.3.2017 16:52)
Zázrak české farmacie v praxi (29.1.2017 18:34)
Nedobrovolný kurs přežití ve volné přírodě (7.11.2016 18:48)
Skrytá rizika energetických nápojů (1.11.2016 15:29)
Zánět močových cest a přírodní farmacie (23.10.2016 17:35)
Těžké nemoci a konopí (14.10.2016 14:19)
Náboženství a fanatismus v praxi (29.9.2016 20:56)
Jak jsem hledal brýle pod vodou a jak to dopadlo (30.5.2016 14:34)
Změny na Oranžových stránkách (27.5.2016 11:21)
Jak (ne)léčit rakovinu (20.3.2016 10:34)
Jak na chřipku II. (17.11.2015 12:29)
Čínská medicína - ano či ne? (17.11.2015 11:20)
Dobročinná, (nejenom) vánoční sbírka (11.12.2014 12:13)
Jak účinně (a nesmyslně) zkrátit život vašeho morčátka (18.6.2014 21:06)
Jak na kuří oka? (3.2.2014 21:25)
Chce to klid a nohy v teple (3.2.2014 21:21)
Jak na tělesnou termogulaci? (26.1.2014 21:12)
Oranžové stránky miliónové:-) (3.1.2014 22:03)
Jak na lehké vyčištění těla po Svátcích? (1.1.2014 21:10)
Stáří a choroby (5.12.2013 21:21)
Když nám příroda dává mat (29.9.2013 12:01)
Neobvyklé setkání na staré E55 (24.8.2013 10:06)
Odpovědi na dotazy čtenářů v komentářích - k 15.6.2013 (15.6.2013 20:16)
Poděkování za pomoc dětskému domovu (19.12.2012 22:08)
Malá vánoční pomoc opuštěným dětem (22.11.2012 19:48)
Úplněk 31.8.2012 (1.9.2012 14:53)
Léčivé vzpomínky (25.8.2012 17:03)
Když udeří mrazy... (9.4.2012 18:34)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.7.2011 (7.1.2012 12:20)
Jak správně vyprat péřový spacák... (27.11.2011 18:09)
Teplický léčitel Jaroslav M. Pešek (3.7.2011 16:39)
Putování s pejskem (1.3.2011 21:07)
Úplněk 24.8.2010 (27.8.2010 07:25)
Reakce na komentáře čtenářů k 1.3.2010 (6.3.2010 12:54)
Klidně bych tam své dítě nechala (28.2.2010 11:34)
Až jednou budete umírat... (5.12.2009 11:04)
Já tu knížku ale opravdu potřebuju!! (31.5.2009 19:01)
Fotogalerie autora Oranžových stránek (3.4.2009 21:22)
Měla si tu blbou krávu poslat do prdele... (7.3.2009 10:08)
Magie Vánoc (20.12.2008 22:01)
Jaká je současná úroveň slušnosti a úcty k hodnotám v "malém českém rybníčku" ? (4.12.2008 21:23)
Myška (28.3.2008 15:18)
Jak jsem kupoval zrcadlovku (25.3.2008 21:13)
Vyjádření vedoucího Správy CHKO Kokořínsko (11.1.2008 15:23)
Svět není černobílý (19.12.2007 14:42)
Poslední jízda na trati č. 132 (14.12.2007 18:36)
Máme pro vás vstupenku... (22.6.2007 14:44)
Lze léčit neplodnost astrologickými metodami? (25.1.2007 20:20)
Jak se dají zdarma pořídit svaté obrázky... (29.12.2006 19:08)
Magicko-astrologický závod ve Staré Praze (21.11.2006 20:02)
Záchrana potápěče na volném moři po ztrátě vztlaku (28.9.2006 20:11)
Zvláštní setkání pod vodou (1.8.2006 14:44)
Zajímavosti o toxoplasmóze (24.4.2006 18:03)
Ptačí chřipka - hrozba nové pandemie? (6.3.2006 15:29)
Faraónův holící strojek (2.12.2005 13:54)
Nebojte se Nostradama (2.12.2005 13:40)
Backster efekt (2.12.2005 13:33)
Éčka v potravinách (2.12.2005 11:30)
Deodoranty vs antiperspiranty (2.12.2005 11:11)
Chřipka - opravdu trvá devět dnů? (1.12.2005 19:23)