Zajímavosti

Prosba o pomoc Patrikovi, dítěti po vážném úrazu

Pomůžeme Patrikovi, který je po úrazu odkázán na vozík a na pouze omezené finanční zdroje?

Vážení čtenáři Oranžových stránek, obrátila se na mě paní Hošková z Liberce, maminka nyní 13tiletého syna Patrika, který po vážném úrazu před 3mi lety zůstal velmi těžce postižený. Při koupi velmi drahých rehabilitačních pomůcek je paní Hošková odkázána převážně na pomoc pojišťovny, ale ta některé speciální, nyní například vozík, odmítá uhradit. Patrik má ještě původní plátěný vozík, ale protože teď vlastně nejvíce roste, tak se mu díky nevhodnému vozíku křiví páteř a vozík je absolutně nevhodný pro uvolnění spasticity - křeče a tuhnutí svalů. Vládní teoretici také už většinou nerostou, takže podle jejich vyhlášek mají i takovéto děti nárok na nový vozík jen jednou za 5 let. ! Podle vyjádření ošetřujícího doktora by se díky speciálnímu vozíku a Patrikovu růstu páteř byla schopna ještě sama srovnat a Patrik by se tak vyhnul náročné a v jeho stavu i poměrně nebezpečné operaci.Dovoluji si obrátit se na čtenáře Oranžových stránek s prosbou o pomoc, ať již finanční, nebo třeba i morální - můžete zaslat libovolnou částku na Patrikův účet, nebo třeba jen napsat jeho mamince a povzbudit jí v jejím nelehkém údělu. Veškeré potřebné informace naleznete na stránkách http://www.sos-patrik.cz/
Lidský život často nabere směr, který je obtížně zvladatelný a v podobné situaci se může ocitnout kdokoli z nás, když to bude nejméně očekávat. Paní Hošková bude určitě vděčná za všechno, čeho se jí od dobrých lidí dostane. Dovoluji si začít vlastním příkladem a hned ráno využiji zveřejněného čísla účtu. A děkuji dopředu všem čtenářům, kterým nebude soucit s postiženým Patrikem cizí.

Zbyněk SlábaAutor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
18.3.2009 23:42
Titulek:

Od: JARDA


Ahojda Zbynku.
Muzeme udelat na potapecskem plesiku sbirku. Ples je 28.brezna a myslim si ze je to dobra vec. Spoj se semnou at to prodiskutujeme.
Dekuji Jarda


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice