Tarot

Návod pro používání aplikace Kartářský deník

Jak a proč používat tento osobní zápisník kartářky / kartáře

Jetliže se chcete naučit vykládat karty skutečně kvalitně, pak si samozřejmě nevystačíte s pouhým popisem významu karet z knížek, ale musíte si sami přijít na to, co vám vlastně jednotlivé karty chtějí říci. Z tohoto důvodu jsem vám nyní zpřístupnil program, který samozřejmě sám používám a dělá mi neocenitelné služby. Přestože je aplikace docela intuitivní, přečtěte si prosím pozorně tento návod, předejdete tím mnoha nejasnostem.Proč používat právě tuto aplikaci? Je to prosté - vytvořil jí kartář pro kartáře a své záznamy budete mít navíc vždy po ruce - na libovolném počítači, mobilu, notebooku či tabletu. K tomu dostáváte podporu programátora i kartáře v jedné osobě:-) Ostatně nejenom pro účely podpory tu máme další výbornou věc, kterou se zatím zvolna učíte používat - veřejnou i soukromou diskuzi. Takže se nestyďte a hurá do práce:-) Jak tedy přesně tento program funguje a co od něj můžete čekat?


Důležité upozornění: v této chvíli jsou zde k dispozici dva typy Tarotu: klasický Rider Waitův a Crowleyho. Jestliže používáte jiný Tarot, napište mi který, ideálně jej najděte na těchto výborných stránkách a já vám jej zde připojím do všech aplikací! Je to otázka cca dvou hodin práce. Abyste však mohli používat i jiné typy Tarotu, než Rider Waitův, je potřeba se přihlásit (třeba na tomto odkazu, nebo přímo v aplikaci, v diskusi, na klasickém počítači / notebooku v menu vlevo ve sloupci atd.) Přihlášení se zapisuje do cookies a mělo by tam vydržet, jenom je dobré mít cookies povolené. Takže pokud se jednou přihlásíte, Oranžovky si vás budou pamatovat i při příštím otevření. A ještě poslední věc, ale rovněž důležitá: popis pod každou kartou je v úvodu vždy pro Rider Waitův obrázek. Používáte li jiný Tarot, ignorujte vlastní popis obrázku a věnujte se pouze významu karty, který je ve všech systémech vždy stejný!


Kartářský deník vám velmi jednoduše umožní vytvořit grafický a textový záznam vašeho výkladu. Karty si vyložíte sami, z libovolného mobilu či tabletu, nebo počítače si výklad uložíte a pak s ním můžete pracovat - měnit text, zobrazit si ke každé kartě její význam, hledat v záznamech a hlavně tím v praxi zjišťovat, co vám přesně která karta vyjadřuje a co znamená. Ať už v kombinaci s jinými kartami, nebo sama. Velmi stručně: Vyložíte karty na nějaký dotaz, uložíte je, připíšete název a předmět výkladu a po nějaké době, až získáte zpětnou vazbu, jak dotaz dopadl, dopíšete a uložíte k záznamu výsledek. Jednoduchá a velmi účinná metoda:-) Pojďme se tedy podívat, jak s deníkem pracovat co možná nejlépe, abyste měli vždy dobrý přehled o svých záznamech.


Důležitá zásada: řádka "Kategorie dotazu" slouží pro nadpis, hlavičku vašeho záznamu. Udělejte si jasný systém těchto hlaviček. Jak? Snadno - například Kámoška-zdraví Kámoška-vztahy Máma-práce atd. Dodržujte svůj vlastní systém mezer, pomlček a velkých písmen! Proč? Protože se všechno při vyhledávání rozlišuje. Jetliže napíšete dvakrát (například) Máma-práce a potom jednou máma - práce (mezery), tyto texty nenajdete současně při jednom vyhledávání!


Vastní práce s deníkem:

Krok 1) musíte být přihlášeni. Záznamy se navazují na vaše jméno, jinak to nelze udělat, aplikace je přístupná celému světu:-)

Krok 2) jste v deníku poprvé, takže vidíte obrazovku pro nový záznam. "Volba typu předlohy" slouží k nastavení počtu karet ve vašem výkladu. První číslo je horizontální a druhé vertikální počet políček. Vždy musíte vložit alespoň jednu kartu (kamkoli), ostatní políčka můžete ponechat prázdná. Pozor - kliknutí na volbu předlohy, odhlášení a odkaz na návod vede ke ztrátě ještě neuloženého záznamu! Proto vždy začínejte nastavením předlohy a pak už na ní nesahejte, dokud neuložíte záznam. Naopak volbu typu Tarotu si používejte, jak chcete, nemá na uložené karty žádný vliv. Uloží se karta, nikoli typ. Na zvoleném typu pak závisí výstup, ale je lhostejné, jestli uložíte například Královnu Mečů v Rider, nebo Crowleyho systému. Zobrazení záznamu bude vždy závislé na vaší aktuální volbě. Zvolený typ Tarotu pro vás zůstane uložený pro všechny návazné stránky s výkladem a v tomto deníku

Krok 3) zvolte jednu z karet a vložte jí na příslušnou pozici kliknutím myši. Příklad - Eso Mincí. Ve "Volba živlu" klikněte na "Mince", v "Malá Arkána a nulování" klikněte na "Eso" a do třetice klikněte na příslušné políčko, karta se tam zobrazí. Chcete li jí otočit, kliněte na ní ještě jednou, nebo před výběrem karty zaškrtněte "Karta je otočená". Každý klik na naposledy uloženou kartu jí otočí, vždy o 180 stupňů. Stejným způsobem naklikáte ostatní karty. Jestliže jste se spletli a chcete nechat políčko prázdné, zvolte "Prázdná" a klikněte na políčko s nechtěnou kartou. Tip pro vás: Můžete vyplnit hlavičku a jedno písmeno do popisu, uložte záznam s vyplněnými kartami a potom je možné na každou kartu kliknout, tím se vám otevře popis jejího významu. Pomocí tohoto popisu si dáte pohodlně dohromady výklad, dopíšete jej do předmětu dotazu a uložíte. Používejte tlačíko Zpět, nebo odkaz Zpět pod každým popisem karty pro návrat do deníku, tím si zachováte napsaný text, ještě než ho uložíte!

Krok 4) vyplňte hlavičku (Kategorie dotazu) a Předmět dotazu a potom celý záznam uložte. Pozor: u uloženého záznamu lze změnit hlavičku i popis, ale karty už ne. Jestliže se zmýlíte a uložíte grafický výklad karet nesprávně, potom záznam smažte (tačítkem dole) a vytvořte znovu. Výsledek můžete vyplnit už při vytváření záznamu, pokud ho znáte:-)

Krok 5) po nějaké době zjistíte výsledek svého výkladu. Vyhledejte záznam (buď přímo pod deníkem, nebo si ho najděte pomocí hledání), kliknutím na záznam jej otevřete a můžete dopsat výsledek. (Nezapomeňte jej uložit!!) Z výsledku pak porovnáváním po určité době zjistíte, co jednotlivé karty ve skutečnosti znamenaly!

Nalezení záznamu: jestliže již máte mnoho záznamů, je vhodné použít přímé hledání. Případně procházení jednotlivých stránek se záznamy, ale to je časově náročné. Z pole Hledání je patrné, co chcete hledat. Na velkých / malých písmenech, mezerách a diakritice záleží!! Příklad - potřebuji najít v Předmětu slovo zdraví. Kliknu na Předmět, napíšu Zdraví (případně zdraví) a stisknu enter, nebo tlačítko Hledat. Dole se mi zobrazí nalezené záznamy, kliknu na ten, který mě zajímá a mám hotovo:-) Jestliže chci hledání zrušit, ponechám řádku prázdnou a znovu kliknu na tlačítko Hledat.

Vymazání záznamu: najdu si požadovaný záznam (viz krok výše), kliknu na něj, aby se mi zobrazil, potom zvolím tlačítko Výmaz záznamu a potvrdím dotaz.

Přidání nového záznamu: stisknu tlačítko Nový záznam a dále postupuji dle bodu Krok 2).

Je li vám nyní postup jasný, můžete přejít do deníku, kliknutím na tento odkaz. :-)Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 3 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
21.3.2016 09:21
Titulek:

Od: toy


Kartářský deník se zdá být dobrá věc, ale vyhovovalo by mi tam víc různých sad karet, a Symbolon - tady se nejedná o tarot, ale je to sada propojená s astrologií, tedy velice zajímavá věc...

24.3.2016 15:02
Titulek: Re:

Od: Zbynďák


Nechci rýpat, ale tady někdo nečte mé návody:) Píšu tam, že na požádání přidám sadu karet a je tam i odkaz, odkud je pořídím, mrkněte na to:)
Symbolon - pošlete odkaz, podívám se na něj

25.8.2016 18:22
Titulek: kartářský deník

Od: Gita


RÖHRIG TAROT


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Opravy a úpravy kartářských deníků (6.12.2020 05:27)
Tarot Magického Měsíce (22.10.2020 17:02)
Další vylepšení zdravotního deníku (25.3.2020 16:21)
Vylepšení zdravotního, kartářského deníku (26.5.2019 16:12)
Čakry a nový kartářský deník (13.1.2019 16:40)
Vylepšení zdravotního deníku a příklad použití (29.6.2018 17:53)
Použití jednohlavých mariášových karet (6.5.2018 16:53)
Úprava a drobné opravy kartářského deníku (6.5.2018 16:44)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet VI. (21.1.2018 16:10)
Budoucnost hnutí ANO a Zemana očima kartáře a astrologa (26.11.2017 08:48)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet V. (21.10.2017 09:40)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet IV. (10.10.2017 18:33)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet III. (10.9.2017 09:55)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet II. (27.8.2017 07:42)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet I. (21.8.2017 20:25)
Důležité změny v tarotové aplikaci (4.6.2017 17:35)
Úprava (a oprava) karetního deníku (13.4.2017 21:30)
Tarot - Velká Arkána (8.12.2015 10:30)
Výklady Tarotu - Velká Arkána I. (8.12.2015 10:19)
Výklady Tarotu - Velká Arkána II. (8.12.2015 10:13)
Tarot - Figurální karty (16.8.2014 12:17)
Výklady Tarotu - Figurální karty (16.8.2014 10:30)
Výklady Tarotu - Mince v Malé Arkáně (28.4.2014 12:56)
Výklady Tarotu - Meče v Malé Arkáně (4.4.2014 12:40)
Výklady Tarotu - Poháry v Malé Arkáně (28.2.2014 20:55)
Dokončen popis Holí Malé Arkány (9.2.2014 20:35)
Malá škola Tarotu (19.1.2014 21:04)
Tarot - Malá Arkána (19.1.2014 21:00)
Výklady Tarotu - Hole v Malé Arkáně (19.1.2014 20:51)