Tarot

Čakry a nový kartářský deník

Co jsou to čakry, jak zhodnotit jejich stav a uložit si ho do nové aplikace a k čemu je to dobré

Čakry jsou důležitá energetická centra na lidském těle, ale tak jednoduché to úplně není. Lidská bytost se skládá z mnoha složek, z nichž se sedmi základních čaker týká sedm éterických těl. Respektive šest, protože první čakra je spíše fyzická. Čakra není jenom jakýsi pomyslný energetický "trychtýřek" kdesi na těle, jak si řada lidí zjednodušeně představuje. Je to také pojítko bytosti mezi jednotlivými těly, duší, minulostí, okolím, prostě se vším, co dělá bytost živým a nesmírně složitým organismem. Jak hodně složití jsme, zjistíme například v okamžiku, kdy nám stav naší psychiky jakkoli vybočí ze standardu. I to se okamžitě odrazí na stavu příslušné čakry. Případně se to v ní objeví ještě před propuknutím problému. K čemu je dobré zjišťování stavu čaker a ukládání těchto dat, to si řekneme v tomto článku.
Nejprve si ve stručnosti popíšeme určité vztahy mezi čakrami a naším vnitřním, i vnějším světem, je důležité to vědět.

- První čakra: říká se jí také základní a pokud je v nepořádku, potom nemůže správně fungovat žádná další čakra, snad s výjimkou sedmé. Ukazuje na fyzické tělo, úroveň disponibilní energie, kosti, kůži, vlasy, zuby, na orgány spodní části pánve. Jestliže funguje správně, potom máme kladný vztah k životu, vyrovnanou bilanci energií, peněz, potravin, životního prostoru, cítíme se dobře, víme, že máme nárok na svůj prostor a určitý komfort. Nachází se dole na hrázi, mezi konečníkem a pohlavním orgánem.

- Druhá čakra: naznačuje na stav pohlavních orgánů, střev, močového měchýře, bederní páteře. Ukazuje na přístup k sexualitě, k přirozenosti, podílí se na hmotné situaci, odpovídá za tvořivost a správné využívání životní energie. Nachází se nad stydkou kostí.

- Třetí čakra: ovládá naše emoce, základní city, jako jsou radost, strach a podobně. Ukazuje na stav žaludku, žlučníku, sleziny a okolních orgánů dutiny břišní. Typicky žaludeční vředy souvisí s emocemi a s třetí čakrou. Potlačované emoce způsobují potíže se žlučníkem atd. Ukazuje na stav páteře v této oblasti. Nachází se v solar plexu, kousek pod místem, kde se sbíhá dolní konec hrudního koše.

- Čtvrtá čakra: je první vyšší čakrou a odpovídá za vyšší emoce, například za lásku, soucit a podobně. Souvisejícími orgány jsou plíce, srdce a brzlík. Plus hrudní páteř. Nefungují li nám vztahy, pak je vždycky problém v této čakře. Ukazuje také na to, jak umí člověk lásku přijímat i dávat, zde by měla být vždycky rovnováha. Ne každý jí umí udržet, vlastně se jedná pouze o malé procento lidí. Čakra se nachází uprostřed hrudní kosti.

- Pátá čakra: ukazuje zejména na úroveň naší komunikace, spolupodílí se také na inteligenci a stavu psychiky. Kromě krční páteře ovládá další orgány krku, tedy štítnou žlázu, krční mandle, hlasivky, jazyk a další. Například necitlivá výchova dítěte u něj může způsobovat časté angíny, nebo zvětšené krční mandle (ale ne vždy s ní mandle souvisí a někdy prostě musí ven, nedá se nic dělat). Nachází se mezi ohryzkem a jamkou mezi klíčními kostmi, když mírně zakloníte hlavu.

- Šestá čakra: odpovídá za mozek, oči, uši a ostatní orgány hlavy. Její stav ukazuje na intuici a na to, jak máme (či nemáme) vyvinuté vyšší schopnosti. Na těch se spolupodílí s čakrou sedmou. Plus pátá, šestá a sedmá ukazují společně na úroveň inteligence. Výborně rozvinutá šestá čakra je vždy u lidí, kteří jsou například jasnovidní. Její dysfunkce se pak mohou projevit na zdraví očí, stavu čočky, sítnice, zákalech čočky i sklivce, na opakovaných zánětech středouší a podobně. Migrény s ní souvisí také, ale pozor, mohou souviset i s poškozením srdce, typicky při PFO. Nachází se na spojnici obočí nad kořenem nosu.

- Sedmá čakra: je vyšší, zcela nefyzickou čakrou a nachází se nad fontanelou, tedy nad temenem hlavy. Ukazuje, jak jsme (či nejsme) napojeni na vyšší energetické pole, na Universum, nebo chcete li, na Boha, jeho nekonečnou inteligenci a energie. Nejedná se o nic abstraktního, lidé s dobře rozvinutou sedmou čakrou mají výborně otevřenou spiritualitu, bez fanatismu a dalších nežádoucích projevů. Jsou spontánně vnímaví a otevření vůči všemu, co nelze postřehnout běžnými smysly. Jsou si vědomi existence vyšších zákonů a jejich nepřekročitelnosti. Uvědomují si nutnost a význam karmy, umí život prožívat úplně jinak, než přízemní materialista. Dokáží ve všem vidět vyšší smysl a řád, což je úžasná schopnost, která člověka naplní klidem a posune jej na zcela jinou úroveň vývoje.

Diagnostika čaker vám poskytne výborný, celkový přehled o stavu zkoumaného člověka! Vždycky se více zamyslete nad stavem čakry první, zejména pokud nejsou karty zcela příznivé. Na stav každé čakry se dotazujte prostřednictvím tří karet, jedna je hlavní, dvě pak situaci dokreslují. Jestliže často používáte i klasický deník, už byste měli vědět, co která karta zhruba znamená v reálné praxi. Někdy ani otočená hlavní karta nemusí nutně znamenat problém, ale u každého je to trochu jinak. Tři karty vám bohatě postačí (věřte zkušenému) a z jejich popisu pak zjistíte, v jakém stavu se dotyčná čakra nachází. Nyní se určitě zeptáte, proč byste si měli svůj výklad ukládat. Je to jednoduché: s čakrami se totiž dá pracovat, takže jakmile se pustíte to terapie, můžete si poměrně dobře ověřit, jestli jste úspěšní, či nikoli. Metody jsou různé a velmi pestré. Máte li například Reiki, nebo Shamballu, můžete působit pár minut na každou čakru. Pokud vám jdou meditace, je to také výborná cesta ke zlepšení. Regresní terapie, čínská medicína a další techniky jsou ověřené, i když na každého funguje něco jiného. Podstatné je, začít cokoli, zkoušet a ověřovat si, jak vám to funguje. Stav čaker po terapii neověřujete hned, ale nejlépe až po dvanácti hodinách, aby se energie změn stačila promítnout na fyzické, i jemnohmotných úrovní dotyčného, nebo vaší.

Obecné zásady: pokud má člověk v životě jakékoli problémy, potom je zcela určitě v nepořádku některá, nebo více čaker. Jestliže vám vyjdou pozitivní karty a dotyčný, či vy máte přesto problémy, je pravděpodobné, že již brzy dojde k výraznému zlepšení stavu, či situace. A naopak - je li ve vašem životě, nebo v životě zkoumané osoby všechno v pořádku a některá z čaker vám vyjde negativně, potom je dobré zbystřit a připravit se na možné potíže. Vyhodnocení stavu jednotlivých čaker vám vždy poskytne dobrý obrázek nejenom o zdraví, ale i o celkovém stavu člověka!

Pro seriózní práci s Tarotem a čakrami jsem vytvořil další kartářský deník. Abyste jej mohli používat, musíte být na těchto stránkách přihlášeni, na vaší uživatelskou přezdívku se pak navazují veškeré záznamy z deníků, diskuse, soukromé zprávy atd. Proto doporučuji si přezdívku neměnit, přišli byste o data! Pokud jste již používali deník pro zkoumání zdravotního stavu, ovládání a způsob práce jsou prakticky shodné. Na obou denících se navíc bude trvale pracovat, jejich autor už také zjišťuje, že některé funkce by mohly být lepší, například porovnávání stavu orgánu, nebo čakry v čase a podobně. Důležitá jsou ale uložená data, ty vám řeknou daleko víc, než si dokážete připustit. Proč tomu tak je? Když si například začnete zapisovat své sny, po několika dnech zjistíte, že se vám začnou zdát daleko intenzivnější situace a budete si je lépe pamatovat. Vaše podvědomí zjistilo, že se o jeho informace konečně začínáte zajímat a tak pomyslně "šlápne na plyn" a začne k vám mluvit naléhavěji. Stejně tak, když si začnete svá kartářská zjištění ukládat (a oba deníky jsou docela pohodlným nástrojem), přijdete na to, že se najednou učíte s kartami pracovat mnohem rychleji a lépe chápete souvislosti. Zapisování je metoda, ověřená tisíciletími, rozdíl je pouze v tom, že naši předkové k tomu používali hliněné tabulky, zvířecí kůže a později pergameny a papyrusy. My jsme na tom přeci jenom o trochu lépe, stačí nám k tomu mobil:)

Přeji vám příjemnou práci s deníkem a pokud budete mít dotazy, máte email, soukromé zprávy, diskusi, nebojte se zeptat, nebo doporučit změnu, či funkci:) V budoucnosti bych rád udělal zobrazení vývoje stavu orgánu či čakry v závislosti na čase, jenom se nad tím musím zamyslet. Abyste si mohli správně vyhodnotit karty, ukládejte si data vždy ke stejnému jménu a orgánu, příklad: budete řešit třeba žaludek Pepy Nováka. S dotyčným vyzkoušíte nějaké terapie a cca každý druhý den zhodnotíte zdravotní stav jeho žaludku. Jméno si zapište VŽDYCKY VE STEJNÉM TVARU, to znamená třeba Josef (mezera) Novák, Pepa (mezera) Novák, Josef_Novák atd. A pište ho pokaždé stejně. Jakmile byste jednou použili Pepa Novák a podruhé Josef Novák, aplikace bude mít dva odlišné záznamy a potom u nich pomocí nových funkcí nevyhodnotíte vůbec nic! Stejně tak Pepa Novák a PepaNovák jsou dva odlišné záznamy! Předpokládám, že je problematika záznamu jména dostatečně srozumitelná:)

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Opravy a úpravy kartářských deníků (6.12.2020 05:27)
Tarot Magického Měsíce (22.10.2020 17:02)
Další vylepšení zdravotního deníku (25.3.2020 16:21)
Vylepšení zdravotního, kartářského deníku (26.5.2019 16:12)
Vylepšení zdravotního deníku a příklad použití (29.6.2018 17:53)
Použití jednohlavých mariášových karet (6.5.2018 16:53)
Úprava a drobné opravy kartářského deníku (6.5.2018 16:44)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet VI. (21.1.2018 16:10)
Budoucnost hnutí ANO a Zemana očima kartáře a astrologa (26.11.2017 08:48)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet V. (21.10.2017 09:40)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet IV. (10.10.2017 18:33)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet III. (10.9.2017 09:55)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet II. (27.8.2017 07:42)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet I. (21.8.2017 20:25)
Důležité změny v tarotové aplikaci (4.6.2017 17:35)
Úprava (a oprava) karetního deníku (13.4.2017 21:30)
Návod pro používání aplikace Kartářský deník (20.2.2016 07:04)
Tarot - Velká Arkána (8.12.2015 10:30)
Výklady Tarotu - Velká Arkána I. (8.12.2015 10:19)
Výklady Tarotu - Velká Arkána II. (8.12.2015 10:13)
Tarot - Figurální karty (16.8.2014 12:17)
Výklady Tarotu - Figurální karty (16.8.2014 10:30)
Výklady Tarotu - Mince v Malé Arkáně (28.4.2014 12:56)
Výklady Tarotu - Meče v Malé Arkáně (4.4.2014 12:40)
Výklady Tarotu - Poháry v Malé Arkáně (28.2.2014 20:55)
Dokončen popis Holí Malé Arkány (9.2.2014 20:35)
Malá škola Tarotu (19.1.2014 21:04)
Tarot - Malá Arkána (19.1.2014 21:00)
Výklady Tarotu - Hole v Malé Arkáně (19.1.2014 20:51)