Tarot

Karty a jak se s nimi naučit zacházet V.

Malá škola (nejenom) Tarotu stručně a přehledně - zjišťování zdravotního stavu.

V tomto dílu naší tarotové školy se podíváme na jednu z nejdůležitějších věcí a tou je zdravotní stav. Testovat samozřejmě můžeme zdraví své, svých blízkých, ale i kohokoli jiného, případně zvířete atd. Opět musím zdůraznit jedno neměnné pravidlo - dobrými kartáři se obvykle nestaneme náhodou, pokud nemáme dar přirozené jasnovidnosti. Staneme se jimi pouze na základě empirické zkušenosti, tedy na základě co největšího počtu rozborů a neustálého ověřování výsledků. Co to znamená? Každý rozbor si zapíšeme, včetně obrázků výkladu a nikdy nezapomeňme doplnit výsledek! Pouze tak časem zjistíme, jestli jsme v oblasti zdravotní diagnostiky dobří, či nikoli.
Abychom mohli úspěšně diagnostikovat zdravotní stav, MUSÍME znát několik základních pravidel. Tím hlavním je skutečnost, že často můžeme určit zdravotní stav, který je teprve připravený a zatím se na fyzické rovině neprojevil! To se nám bude dít docela často. Uvedu jeden příklad ze své vlastní praxe. Mladá žena, dotazující se mě na následky poněkud vyšší konzumace červeného vína. Projel jsem tedy všechny její důležité orgány a stav jater mě doslova znepokojil. Ona mi ale oponovala, že před týdnem byla na krvi a testech a všechno je v naprostém pořádku. Až po dvou týdnech mi přeposlala mail od jedné své jasnovidné známé, která jí sama napsala, že má játra plná rudé barvy a že by s nimi měla začít hodně rychle něco dělat. Teprve potom se dotyčná vzpamatovala, omezila alkohol na minimum a začala s čistící kůrou. Do měsíce byl stav jejích jater dle karet v naprostém pořádku. Stejně tak můžeme někdy určit počátek uzdravení, i když jsou lékaři skeptičtí.


Zdravotní stav je výsledkem mnoha spolupůsobících faktorů a měli bychom znát alespoň základní fakta. Nejdůležitější je genetika. Ta se také řeší nejhůře. Prostě máme nějakou zátěž po předcích a s tou můžeme pracovat pouze omezeně. Zdravotní stav, psychika, tělesná hmotnost, to vše se v případě negativních genů ovlivňuje pouze těžko. Někdy to jde, ale ne u každého. Dalšími příčinami mohou být například :

- nevhodné životní prostředí (chemická zátěž, hluk, prach, nedostatek světla atd.)

- nesprávná strava, což může být u někoho nadbytek a u někoho také nedostatek (nejenom) bílkovin, cukrů a škrobů a podobně.

- nevhodné myšlení. Tj. negativita, závist, vztek, pocit ukřivděnosti, beznaděje a další.

- nesprávné léky, nadbytek, nebo nedostatek vitamínů.

- skryté alergie na cokoli. Například na lepek. Nemusí se projevovat navenek, ale každá potravina s lepkem nám pak snižuje imunitu a vyčerpává organismus.

- mentální bloky, (z tohoto života i z minulosti).

- karma. Naše vlastní, rodová, národní. Výsledný "koktejl" pak může být rovněž značně zatěžující.

To jsou asi nejpodstatnější věci, které mě napadly, ale může jich být mnohem více.


Začneme vlastním určením zdravotního stavu, to znamená projdeme si nejdůležitější orgány a zaznamenáme výsledky. Tady bych opravdu doporučil jednu věc: používejte vždy tři karty na výklad k jednomu orgánu s tím, že první karta bude hlavní, další dáte vlevo a poslední vpravo. Z polohy a významu karet pak odhadnete stav dotyčného orgánu. A nyní - protože máme hodně orgánů a málo karet, použijeme vždy všechny karty pro každý orgán. Jak to myslím? Zamícháme celý balík, zeptáme se například na mozek, vytáhneme tři karty, zhodnotíme, zapíšeme do deníku a vrátíme tyto tři karty zpět do balíku, abychom je měli k dispozici i pro další dotazy! Je to prosím jasné? Není vhodné ponechat již vytažené karty na stole a připravit se tak o možnost s nimi pracovat v dalších dotazech! Jak ale dostat dotazy na jednoho člověka smysluplně do kartářského deníku? Jednoduše:) Použijte rastr 7x7, kam se vám vejde šest výkladů po třech kartách, do názvu si dejte třeba "Moje zdraví I." a do popisu pak jednotlivé orgány vždy zleva. Příklad: první horní řada zleva mozek, oči, třetí pak uši, zuby, pátá štítná žláza a krční páteř. Tím máme šest orgánů a jdeme na další, nový záznam. Zkoumáme stav plic a srdce, žaludku a žlučníku, jater a sleziny. Pak třetí záznam: tenké střevo, tlusté střevo, ledviny, močový měchýř, prostata / vaječníky. Čtvrtý záznam: například mícha, centrální nervová soustava, kyčle, kolena. Na každý orgán si vždy zamícháme všechny karty a určitě doporučuji také používat obrácenou polohu. V mých výkladech v deníku se s ní počítá, takže pouhým kliknutím na kartu rázem vidíte popis její normální, i obrácené polohy. Jeden záznam dotazu na tři karty v deníku pak vypadá například takto: (viz obrázek níže.)Když máme hotové dotazy ke všem důležitým orgánům, zaměříme se na ty, které nám vyšly nejhůře. A opět můžeme zjišťovat třemi kartami na jednu otázku, jaká je příčina diagnostikovaného stavu:

- jaký vliv má genetika?

- jaký vliv má životní prostředí?

- jaký vliv má strava?

- jaký vliv má myšlení a postoj?

- jaký vliv mají případné léky? (Toto je veliká kapitola a probereme si jí později.)

- jaký vliv mají případné alergie? (Vyjde li nám, že značně špatný, pak zkusíme testovat zdroj.)

- jaký vliv mají mentální bloky?

- jaký vliv má karma?

Dle povahy a polohy karet pak docela dobře vidíte jednotlivé vlivy. V úvahu bereme zejména silné a negativní. Nyní jsme tedy postoupili v diagnostice dále, známe zhruba stav orgánů a částí těla a známe také příčinu. V deníku doporučuji nevytvářet další záznamy, vznikl by chaos, ale připisujte tyto poznatky vždy k původnímu dotazu (a nezapomeňte je uložit!) Získáte tak mnohem komplexnější a čitelnější výsledky! A můžeme se posunout ještě dále. Ke každému orgánu, který se nám nezdá zdravý, si hned zkusíme vytestovat možný způsob léčení. Jak na to? Opět jednoduše. Ptáme se zase na každou otázku třemi kartami:

- jak pomůže klasická medicína? (Zde ještě testujeme, jestli stačí medikace, nebo bude nutný chirurgický zásah.)

- jak pomůže čínská medicína? (Akupunktura a byliny).

- jak pomůže klasické, české bylinkářství?

- jak pomůže klasický léčitel?

- jak pomůže energetické léčení, například Reiki, Shamballa, Ra Sheeba atd.?

- jak pomohou nějaké mentální techniky?

- jak pomůže homeopatie? (Klasická, konstituční, kvantová.)

- jak pomůže andělské léčení? (Někdy opravdu tak, že lékař udiveně kroutí hlavou, bez legrace.)

- jak pomůže pozitivní myšlení, nebo celková změna životního stylu?

- jak pomůže astrální cestování?

- jak pomůže regresní terapie?

- jak pomůže třeba konstelace atd.?

Fantazii se meze nekladou, ale zkuste vždy dodržovat své vlastní pořadí otázek, pokud nejste tak jasnovidní, že vás napadají samy bez složitého testování. Tarot je ale výborný v tom, že i při třech kartách poskytuje poměrně podrobnou a přesnou odpověď, tedy přestože máte pocit, že je vaše intuice skvělá, zkuste si popsaný podrobný test a uvidíte časem, co je pro vás lepší.


Důležité: jestliže máte nějaký konkrétní zdravotní problém, potom netestujte celé tělo, ale zaměřte se na danou oblast. Příklad z mé praxe: nedávno se mi jedna moje morčecí samička vyčůrala před očima na bílou plenu a hle, moč byla slabě do růžova! Sedl jsem si ke kartám, na dotaz, jestli se jedná o krev, byla odpověď kladná. (Ano / ne je ale poměrně ošemetný způsob dotazování). Pokračoval jsem tedy dále, krev v moči může mít řady příčin, typicky cysty, zánět dělohy, ledvinové kameny, zánět močáku, nádor atd. Karty jednoznačně vyhodnotily močový měchýř, jako špatný a tak jsem hned vyrazil na veterinu. Byla tam mladá a nezkušená lékařka, která se přikláněla spíše k děloze, ale sama říkala, že jí ten ultrazvuk moc nejde a že mě objedná k šéfovi. Ten pak potvrdil, že děloha je v pořádku, ale v močovém měchýři našel maličký útvar, který občas praskl a díky tomu se do moči dostávala krev. Samička dostala léky a po dvou týdnech je zcela bez nálezu! Ulevilo se mi, přesně takto má vypadat úspěšný zásah:)


Výše uvedený postup zní možná složitě, ale testujeme zdraví, nevyplňujeme primitivní internetové dotazníky. U karet obecně a u problematiky zdraví, vztahů a dalších klíčových oblastí života, si prostě musíme zvyknout na skutečnost, že nejde o jednoduché věci. Abych vás trochu motivoval, při pravidelném cvičení vám půjdou výklady neustále lépe a lépe. Zkuste to ze začátku tak neprožívat a výklady berte spíše, jako hru. Určitě doporučuji spolupracovat s dalším kartářem a to zejména ze začátku. Uvidíte, že se často přesně shodnete. Někdy ale i to může být zavádějící v tom, že se třeba oba nezeptáte správně. To už jsou ale běžné starosti každého začínajícího a mírně pokročilého kartáře, nebo kartářky:) Při dotazu na zdraví se vždy ptejte způsobem "jaký je stav tohoto orgánu?" A karty vám podají docela přesný popis. Časem se naučíte vyhodnocovat, co která karta a v jaké poloze vlastně znamená. Vše je pouze o cviku a intuici. Přeji vám hodně zajímavých objevů a samozřejmě, pokud budete mít dotazy, ptejte se. Preferuji soukromé zprávy registrovaných uživatelů, na ty odpovídám nejrychleji? Ale máte tu také mail. Na sms nereaguji, je to zastaralý a placený způsob komunikace! V příštím díle se podíváme na další nesmírně zajímavou věc a tou je stav tzv. čaker. Tedy nejenom energetických center, která v podstatě odpovídají celkovému obrazu našeho života.

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Opravy a úpravy kartářských deníků (6.12.2020 05:27)
Tarot Magického Měsíce (22.10.2020 17:02)
Další vylepšení zdravotního deníku (25.3.2020 16:21)
Vylepšení zdravotního, kartářského deníku (26.5.2019 16:12)
Čakry a nový kartářský deník (13.1.2019 16:40)
Vylepšení zdravotního deníku a příklad použití (29.6.2018 17:53)
Použití jednohlavých mariášových karet (6.5.2018 16:53)
Úprava a drobné opravy kartářského deníku (6.5.2018 16:44)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet VI. (21.1.2018 16:10)
Budoucnost hnutí ANO a Zemana očima kartáře a astrologa (26.11.2017 08:48)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet IV. (10.10.2017 18:33)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet III. (10.9.2017 09:55)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet II. (27.8.2017 07:42)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet I. (21.8.2017 20:25)
Důležité změny v tarotové aplikaci (4.6.2017 17:35)
Úprava (a oprava) karetního deníku (13.4.2017 21:30)
Návod pro používání aplikace Kartářský deník (20.2.2016 07:04)
Tarot - Velká Arkána (8.12.2015 10:30)
Výklady Tarotu - Velká Arkána I. (8.12.2015 10:19)
Výklady Tarotu - Velká Arkána II. (8.12.2015 10:13)
Tarot - Figurální karty (16.8.2014 12:17)
Výklady Tarotu - Figurální karty (16.8.2014 10:30)
Výklady Tarotu - Mince v Malé Arkáně (28.4.2014 12:56)
Výklady Tarotu - Meče v Malé Arkáně (4.4.2014 12:40)
Výklady Tarotu - Poháry v Malé Arkáně (28.2.2014 20:55)
Dokončen popis Holí Malé Arkány (9.2.2014 20:35)
Malá škola Tarotu (19.1.2014 21:04)
Tarot - Malá Arkána (19.1.2014 21:00)
Výklady Tarotu - Hole v Malé Arkáně (19.1.2014 20:51)