Tarot

Karty a jak se s nimi naučit zacházet II.

Malá škola (nejenom) Tarotu stručně a přehledně - jak to vlastně funguje a co je kartářská etika

V tomto článku jsem naznačil, že bychom se měli podívat na princip, na jakém karty vlastně fungují. A také na jednu naprosto klíčovou věc - na etické jednání kartáře. Proč? Protože pokud byste nedodržovali určitá pravidla, potom by vám karty buď přestaly fungovat správně, nebo úplně. A to asi nechcete, že? Vše, co popisuji níže, jsem postupně zjistil z vlastních zkušeností, nejedná se o žádné knižní teorie.
Nejdříve si řekněme, co nám vlastně při výkladu karet vede ruce. Není to naše genialita, i když nám vlastní ego zlomyslně našeptává opak. Záleží na kvalitě naší intuice a její úroveň přímo souvisí s duchovní entitou, která nám informace zprostředkovává. Někdo podvědomě mluví se svým duchovním průvodcem, další je napojen na anděla / anděly, ale je možné i napojení na negativní bytost. A ne vždy to lze spolehlivě poznat! Uvedeme si příklad z praxe. Jednou z možností získávání informací je automatické písmo. Absolvujete kurs, kde vás nějakým způsobem napojí na vašeho průvodce, či jinou entitu a pak už můžete naslouchat a psát. Jedna moje kamarádka si po kursu pochvalovala, jaké má najednou úžasné vědomosti - a měla, na cokoli jsem se jí zeptal, poskytovala opravdu zajímavé odpovědi. Po nějaké době ale znejistěla, protože kvalita zpráv se snížila a také průvodce se začal představovat jinak, jeho jméno si už nepamatuji, ale začínalo na písmeno M. Po nějaké době dotyčná zašla na konzultaci s člověkem, který zmíněný kurs pořádal. Ten zjistil, že namísto původního průvodce je teď paní napojena na mnohem horší entitu, která se sice chtěla realizovat, ale jejíž duchovní úroveň byla poměrně nízká. Rozhodl se tedy dotyčnou od této entity odpojit a přitom si čistil ruce nad plamenem svíčky. A co myslíte? Na dlani se mu v tmavé skvrně zřetelně objevilo písmeno M, napsané zvláštním gotickým stylem. Od té doby měla kamarádka opět výborné informace, protože byla znovu správně napojena na svého duchovního průvodce.


Četli jste někdy knihu "Hovory s Bohem"? Pan Walsch tam totiž nehovoří s Bohem, ale s velmi kvalitním průvodcem, který mu správně poradil, aby jejich dialogy vydal knižně. Protože byl první a rozhovory opravdu zajímavé a také proto, že Facebook ještě neexistoval, jejich knihy měly obrovský úspěch a autora finančně zajistily po zbytek života. To je ovšem výborný příklad opravdu užitečného průvodce:-) Pakliže takového nemáte, napadá mě analogie s klasickým vtipem o klíči od toalety na zdravotním středisku: "Klíče od WC vám na požádání vydá sestra". A pod textem někdo připsal "nemáte li sestru, máte smůlu":-) Nicméně zapamatujte si prosím jednu věc, která je důležitá a to nejenom pro práci s kartami. Jestliže na sobě pracujete a duchovně se posunujete tam, kam máte, potom dochází ke změně vašich průvodců a tím se dostáváte i k lepším a přesnějším informacím. A naopak - můžete se chovat a uvažovat nevhodně, dělat věci, které dělat nemáte a potom jdete opačným směrem. Tím také dojde k výměně průvodce, ale za méně kvalitního a proto se sníží úroveň vaší intuice a informací. Tak je to jednoduché.


Co možná nevíte - spousta entit mohou být nevhodné a vyloženě vám škodí, ale některé to nedělají přímo tak, že byste jejich činnost odhalili. Chovají se velmi důmyslně a zcela záměrně vám poskytují správné informace, aby si tak získali vaší důvěru! V okamžiku, kdy se vám začne dařit a lidé k vám chodí, protože jste dobří, tak zaútočí a jejich činnost se zaměří čistě sobeckým způsobem na to, aby uspokojili své vlastní potřeby. Těmi může být klidně i msta lidem, nebo vám. Případně ubližují čistě z potěšení. Je to docela typický projev entity na vyšší úrovni, která dokáže vymyslet podobné věci, ale přitom je nepoužívá pro pomoc druhým. Riziko takového jednání spočívá právě v tom, že zaškodí pouze občas, ale v tom okamžiku může ublížit vám, nebo někomu jinému docela zásadně. Začali jste si věřit, nebo někdo věřil vám a náhle jste obdrželi informaci, která ve výsledku vedla k velikému průšvihu v nějaké důležité životní oblasti. A "vítězná" bytost si mne ruce, jak vám to konečně nandala!


S tímto tématem pak souvisí tzv. "etika kartáře". Co to znamená? Jestliže máme schopnost získat informace, které jsou nějakým způsobem důležité, potom je nikdy nesmíme zneužít! Případně nesmíme je nikdy využít ve svůj, nebo něčí prospěch tak, že zároveň poškodíme zájmy někoho jiného! Kartář / kartářka musí vždy zůstat neutrální a používat své schopnosti pouze tak, aby byly ku prospěchu v zájmu všech, nikoli v sobeckém zájmu někoho. Doufám, že je tato formulace srozumitelná a pojďme si uvést několik hypotetických příkladů.

Přijde za vámi klient ve finanční nouzi s tím, jestli byste mu mohli pomoci. Využijete své schopnosti a vidíte, že v sobotu padnou ve Sportce jasná čísla, díky kterým by mohl dotyčný získat vyšší částku. Namísto toho, abyste mu čísla sdělili, si je necháte pro sebe a shrábnete peníze, které vám ale nepatřily, byly určeny pro člověka v nouzi. Vy jste však měli posloužit pouze jako prostředník! Neprošli jste zkouškou a vrátí se vám to velmi rychle a nepříjemně!

Nebo řešíte něčí manželství a žena se vás zeptá, jestli jí manžel podvádí. Zbystříte a vyložíte si dotaz, jestli se na to můžete ptát. Vyjde vám, že ne a vy se přesto buď pokusíte vyhovět, nebo zalžete. To je špatně, správné je říci, že nemáte právo se na to ptát! Někdy máte, ale ne vždy! Ještě horší by pak bylo zneužít vašeho zjištění nějakým způsobem pro svůj vlastní prospěch, nebo předat získanou informaci někomu, komu do toho nic není.

Dalším důležitým pravidlem každého, kdo vidí víc, než ostatní, je nešířit informace tam, kam šířeny být nemají! Nedrbat, nepomlouvat, nezneužívat! Jediný správný cíl je pomoci sobě i druhým ve složitých životních situacích a také v duchovním růstu. To jsou opravdu správné motivace. Tato jednouchá a jasná pravidla by měla být srozumitelná. Pokud ne, pak prosím využijte komentáře, nebo karetní diskuse a já se budu snažit odpovídat, jak nejlépe umím.


Co musíte mít neustále na paměti - důležité informace si raději ověřujte. Zejména v začátcích nedoporučuji slepě důvěřovat všemu, co zjistíte. Zdravý rozum a zlatá střední cesta jsou dobrými pravidly a nikdy jimi nic nezkazíte! Máte li pochybnosti, zkuste si ještě vaše poznatky potvrdit u někoho jiného. Ne vždy je to spolehlivé, ale to už je život. Karty lze ovlivnit očekáváním i strachem a není lehké se odpoutat od osobních dotazů tak, aby vám odpovídaly správně a nestranně. Typická situace nastane, kdy se začínající kartář ptá na něco, o čem intuitivně ví, že není dobré a přitom si to moc přeje. Pocit je špatný, ale karty vyjdou souhlasné, protože je svým chtěním ovlivnili. I z tohoto důvodu je dobré si důležitá rozhodnutí nejprve dobře ověřit. Je však nutné, abyste alespoň trochu věděli, ke komu vlastně jdete. Většina kartářek jsou dobré a není složité na ně získat reference. Ve Středních Čechách velmi doporučuji vyhnout se jedné mediálně známé paní, jejíž příjmení začíná na "K" a druhé písmeno je "o". Už u mě bylo několik jejích klientů a tak magicky poškozené lidi jsem snad ještě neviděl. V případě této dámy jde doslova o život a nedělám si legraci, má obrovskou sílu a bohužel, černou jako uhel! Pak jsem se ještě setkal s černou magií v Brně, už je to téměř patnáct let, křestní jméno bylo myslím Nora a byla poněkud objemově výraznější. Pokud byste na někoho takového narazili, opět rychle pryč! Na tyto a podobné lidi jsem měl vždycky intuici velice vyvinutou a jsem za to rád.


Napadl mě jeden případ, který je naprosto ukázkovým ovlivněním výkladu karet druhou osobou, jejím intenzívním přáním. Navštívila mě paní a požádala o alternativní léčení bulky na prsu, která prý vznikla úderem o kliku u dveří. Přestože se mi v jejím případě pocitově nezdálo přírodní léčení účinné, karty byly naprosto souhlasné a potvrdily, že alopatická léčba potřebná není. Negativní pocit ve mě ale sílil a tak jsem klientce doporučil, aby zašla za mojí kamarádkou, lékařkou, která provozuje čínskou medicínu a je také zkušenou anestezioložkou. Ta mi ihned volala zpět, že paní má naprosto jasnou diagnózu a odeslala jí okamžitě na onkologii! Dotyčná se prostě bála pravdy a nechtěla jí slyšet, takže podvědomě ovlivnila výklad karet ke svému obrazu. Kdybych uvěřil pouze kartám a nikoli intuici, nastal by obrovský průšvih! A zase - je vždy dobré být ve střehu a nemyslet si o sobě, jaký jsem skvělý kartář. Nesmírně mě potěšilo, když jsem touto zkouškou prošel úspěšně.


Snad poslední podstatná informace: snažte v sobě neustále rozvíjet skromnost a pokoru. Jsou to velice důležité vlastnosti, jejichž posilováním nikdy nic nezkazíte! Je těžké tyto vlastnosti získat a lehké je ztratit. Mějte to na paměti vždy, když se rozhodnete vašich schopnosti využít. Snažte se je používat správně, i když byste občas nejraději brečeli vzteky nad tím, že něco nemůžete mít, přestože to opravdu chcete. Někdy není vhodná doba, je potřeba vyčkat a jindy už je pozdě. I to se stává. Když docílíte úspěchu, namísto hrdého bušení pěstmi do hrudníku za něj raději tiše poděkujte. Buďte rádi, že jste pomohli sobě, nebo někomu jinému. Přijměte neúspěch jako fakt a radujte se z pokroku. Ale vždy mějte na paměti, že příště opět může přijít něco, co se vám nemusí líbit. Takový je život a to je na něm hezké. Neúspěch není selhání, zkuste jej vnímat tak, že vám pomáhá něco pochopit a posunout se kupředu. Jakmile tento postoj zvládnete, potom se vám obvykle začne opravdu dařit. A přesně o to tady jde:-)

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
27.8.2017 08:44
Titulek: Díky za skvělý článek

Od: Janca


Zbyňku, děkuji za skvělý článek. Napsal jste to krásně. Mám o čem přemýšlet. Díky!


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Opravy a úpravy kartářských deníků (6.12.2020 05:27)
Tarot Magického Měsíce (22.10.2020 17:02)
Další vylepšení zdravotního deníku (25.3.2020 16:21)
Vylepšení zdravotního, kartářského deníku (26.5.2019 16:12)
Čakry a nový kartářský deník (13.1.2019 16:40)
Vylepšení zdravotního deníku a příklad použití (29.6.2018 17:53)
Použití jednohlavých mariášových karet (6.5.2018 16:53)
Úprava a drobné opravy kartářského deníku (6.5.2018 16:44)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet VI. (21.1.2018 16:10)
Budoucnost hnutí ANO a Zemana očima kartáře a astrologa (26.11.2017 08:48)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet V. (21.10.2017 09:40)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet IV. (10.10.2017 18:33)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet III. (10.9.2017 09:55)
Karty a jak se s nimi naučit zacházet I. (21.8.2017 20:25)
Důležité změny v tarotové aplikaci (4.6.2017 17:35)
Úprava (a oprava) karetního deníku (13.4.2017 21:30)
Návod pro používání aplikace Kartářský deník (20.2.2016 07:04)
Tarot - Velká Arkána (8.12.2015 10:30)
Výklady Tarotu - Velká Arkána I. (8.12.2015 10:19)
Výklady Tarotu - Velká Arkána II. (8.12.2015 10:13)
Tarot - Figurální karty (16.8.2014 12:17)
Výklady Tarotu - Figurální karty (16.8.2014 10:30)
Výklady Tarotu - Mince v Malé Arkáně (28.4.2014 12:56)
Výklady Tarotu - Meče v Malé Arkáně (4.4.2014 12:40)
Výklady Tarotu - Poháry v Malé Arkáně (28.2.2014 20:55)
Dokončen popis Holí Malé Arkány (9.2.2014 20:35)
Malá škola Tarotu (19.1.2014 21:04)
Tarot - Malá Arkána (19.1.2014 21:00)
Výklady Tarotu - Hole v Malé Arkáně (19.1.2014 20:51)