Astrologie

Slunce

Stručný popis vibračního pole Slunce v horoskopu

Slunce vládne denní době a znamení Lva . Je také středem naší planetární soustavy, poskytuje energii, světlo a život. Je tvůrčí, stálé a ovládá roční období. Představuje ducha, bytost, ego, podstatu věcí, svrchovanou moc a vědomí. Je li v horoskopu silně prosazeno, jedinec je většinou hrdý, cílevědomý, oddaný a také velkorysý. Neplatí to ovšem absolutně a záleží také na aspektech. Arogance a přezíravost mohou být projevem negativních aspektů Slunce. Jeho vibrační pole je dále tvořeno znamením Lva a také oblastí pátého domu.

Tato "planeta" rovněž vyjadřuje osobní identitu a obecně se znamení, v němž je v horoskopu postavena považuje za nejsilněji se projevující, ale opět to záleží na dalších okolnostech, jako například na Ascendentu, aspektech, postavení dalších planet atd. Slunce je také odleskem božského slova v člověku. Tato definice je velmi důležitá a dle aspektů Slunce tak můžeme určit, jaké primární energie člověk vyzařuje do svého okolí a návazně - jak je ve svém okolí oblíben. Ve všech odvěkých systémech včetně židovské Kabbaly vždy bylo Slunce klíčem ke kosmické energii a k jejímu převodu do hmotného energetického těla člověka, do jeho mikrokosmu. (Slunce odpovídá čtvrté čakře, brzlík primárně ovládá vitalitu člověka produkcí thymohormonu). Poloha této "planety" jednoznačně ukazuje na oblast, kde se má bytost naučit samostatnosti. Dále pak také vypovídá o oblasti, ve které by měl člověk rozvinout podnikavost, kde se může nejlépe seberealizovat a kde může nejlépe nalézt, uplatnit a rozvinout své tvůrčí a podnikatelské schopnosti.


Sluneční vibrační pole je tvořeno vlastní "planetou", pátým domem a také znamením Lva. Všechny tyto prvky vždy ukazují na to, jak velikou hladinu energie a jakého typu má bytost k dispozici. (První dům pak udává hladinu základní, disponibilní energie, tedy zejména pro fyzické tělo). Uvědomění si vlastní božské podstaty je jedním ze základních poslání Slunce v horoskopu člověka a z postavení všech tří prvků slunečního vibračního pole lze poměrně dobře určit způsob, jakým bytost může tohoto uvědomění dosáhnout.


Slunce je v jednom aspektu důležitější pro muže - v mužském horoskopu je takzvaným "Hylegem", tedy nejcitlivějším bodem, jehož postavení jasně vypovídá o životní síle, zdraví či zdravotních rizikách, imunitě, sklonech k úrazům a úspěšnosti dotyčného muže. Existuje zde prakticky přímá úměra - čím lépe je Slunce v horoskopu muže postaveno, tím vyšší bude jeho odolnost vůči nemocem a naopak. Dále pak ukazuje na kvalitu a stav pravého oka, kdežto o levém vypovídá Měsíc. V horokopu ženy je tento princip "Hylegu", neboli nejcitlivějšího bodu obráceně - představuje jej Měsíc, kdežto Slunce signuje zejména jejího otce a také životního partnera, jeho energii a zdravotní stav. (Analogicky je toto v mužském horoskopu představováno Měsícem, který "zastupuje" matku a životní partnerky). Měsíc v horokopu ženy pak naznačuje stav a kvalitu pravého oka a Slunce oka levého.


Slunce je pozitivním signifikátorem sebevědomí, suverenity, blahosklonnosti, pohostinnosti a štědrosti. Negativně pak signuje pýchu, rozmařilost, zpupnost a strhává na sebe uměle pozornost.Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
17.4.2009 14:23
Titulek:

Od: Anička


Vážený pane Slába,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za úžasné stránky, ze kterých čerpám ve svém studiu. Jsou pro mě obohacením a nacházím v nich nové poznatky. Moc Vám za Vaši báječnou práci děkuji, hezký den přeje Anička


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Astrologické hodnoty planet (12.3.2017 18:16)
Severní a jižní měsíční uzel (27.7.2007 13:27)
Pluto - rozšíření a doplnění popisu (21.2.2007 17:32)
Planetární dispozice (11.12.2005 19:40)
Pluto (11.12.2005 09:22)
Neptun (11.12.2005 08:31)
Uran (10.12.2005 16:51)
Saturn (10.12.2005 11:17)
Jupiter (10.12.2005 09:57)
Mars (10.12.2005 09:14)
Venuše (10.12.2005 09:07)
Merkur (10.12.2005 09:00)
Měsíc (10.12.2005 08:37)