Návod a dokumentace k upgrade nové verze Regiomontanus 4.0.2.
Ve verzi 4.0.2 jsem přidal další, velmi důležitý výpočet pro astrologickou predikci: program nyní vypočítá množství kladných, či negativních aspektů mezi natálním horoskopem a tranzitními planetami. V předchozí verzi to bylo možné provést pouze pro základní horoskop. Tím se posouváme opět do vyššího stupně práce s astrologickými výpočty! Jak se nová funkčnost používá, naleznete v dokumentaci níže. |
Jestliže stále používáte nižší verzi, než 3.0.0 a máte v databázi uložena jména, potom je nutné provést tyto kroky:
1.1 Výpočet množství tranzitních aspektů vůči natálnímu horoskopu na jeden rok
. K čemu je to dobré? Zejména pro účely obecných předpovědí a také pro výběr optimálního data, kdy se můžeme pustit do zásadních věcí, nebo se naopak vyhnout zbytečným problémům. Z tohoto důvodu jsem, podobně jako u základního horoskopu, připravil čtyři typy výpočtu:
1) maximální počet harmonických aspektů 2) minimální počet harmonických aspektů 3) maximální počet neharmonických aspektů 4) minimální počet neharmonických aspektů Příklady: 1) Zobrazte si svůj (nebo jiný) osobní horoskop a zaškrtněte "Tranzity", (nebo ALT plus T). 2) Stiskněte tlačítko "Astrologické výpočty. Ve fialovém panelu nahoře zaškrtněte "Množství aspektů". Ponechte harmonické (kladné) vpravo, počet nastavte například na 20 a stiskněte "Vypočítat množství asp.". (Startovní datum před výpočtem nastavte na prvního ledna). Ve výsledcích vidíte dny, kdy je počet harmonických aspektů roven, nebo vyšší, než nastavených dvacet. Nyní zvolte třeba 24 a opakujte výpočet. Výsledný počet dnů se výrazně sníží. Zvolte si den s vysokým počtem aspektů a můžete se pustit do řešení větších věcí. Zkušenější astrologové si samozřejmě ještě prohlédnou horoskop (tlačítko "Prohlížet horoskop" a klikněte na datum, které vás zajímá) 3) Nyní zopakujte postup, ale přepněte na Max. a zadejte číslo 8. Naleznete pouze několik dní, kdy je tak málo pozitivních aspektů. Stiskněte "Prohlížet horoskop" a vypočítané dny si prohlédněte. Úplně dole vidíte novou volbu - změnu času. Projeďte myší nad jednotlivými hodinami a vidíte mapu aspektů po celý den. (Zejména Měsíc jich často vystřídá hodně). 4) Přepněte na negativní (mínus vpravo) a zvolte číslo 10. Za celý rok naleznete zřejmě pouze několik dnů, kdy máte proti svému natálnímu horoskopu méně negativních aspektů, než 9. 5) Přepněte na Min. Zvolte číslo 25 a vypočítejte. Ve výsledku vidíte obvykle asi dvanáct dnů, kdy je vyšší počet negativních aspektů - v mém horoskopu je to pro rok 2017 deset dnů s počtem rovným, nebo vyšším, než 25. Pozor: abyste dokázali správně vypočítat silné harmonické, i neharmonické dny, potom je dobré kombinovat jak výpočet aspektů v základním horoskopu na celý rok, tak i pro tranzity a porovnat výsledky za obě metody pro konkrétní den, který vás zaujal. Proč? Někdy může být v základním horoskopu veliké množství pozitivních aspektů, ale v tranzitech budete mít dvacet kvadratur a naopak, tranzity budou v pořádku, samý trigon, ale v základním horoskopu bude pět T- kvadratur. Platí obecné pravidlo, že takové protiklady se mohou vzájemně neutralizovat, nebo působit jinak, než bychom čekali. Pokud jste laici, potom platí, že jestliže je v základním i tranzitním horoskopu vysoký počet pozitivních aspektů, pak je příznivý den a naopak - to samé, ale v opačné polaritě, platí pro neharmonické úhly! Předpokládám, že z těchto jednoduchých příkladů jsou výpočty tranzitních predikcí docela jasné. 1.2. Limity aspektů
. Veškeré výpočty jsou prováděny s orbisem cca 5 stupňů, s malým individuálním navýšením, v závislosti na planetě. Nejnižší orbis mají vnější planety. Počítat s větším orbisem (úhlovou roztečí) nemá pro tyto účely příliš význam.
1.3. Započítávání konjunkcí
. Volba se jmenuje "CJN započítávat" a je možné jí použít pro harmonické, i neharmonické dny. Nicméně u konjunkcí je značně složité posoudit, jestli je harmonická, či nikoli a proto tuto volbu doporučuji pouze zkušeným astrologům. Laici si bohatě vystačí s výpočtem bez konjunkcí a autor tohoto programu ostatně také!
|
Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |