Astrologie

Zajímavá astrologická konstelace začátkem října 2021

Projevy konce retrogradity čtyř planet v první polovině října 2021

V astrologii se občas dějí věci, které nejsou vidět na první pohled, to už tak bývá a odhalí je pouze zkušenější astrolog. Proto jsem byl nejprve skeptický, když mi jeden kamarád poslal vyjádření své léčitelky ve smyslu "vydržte ještě chvíli, v půlce října se věci změní, posune se transformace". Zběžně jsem se podíval na horoskop a přiznám se, že jsem na něm nic zvláštního neviděl. Až později mě napadlo použít tlačítko "Významné dny" a rázem jsem byl doma:) Paní měla pravdu a my se nyní podíváme, proč to vlastně napsala! Když použijete nové tlačítko "Výpočty" ve webovém programu Regiomontanus, klikněte na zatím jedinou volbu a tou jsou "Významné dny". Pozor - předtím ještě změňte datum v levé horní řádce na 1.1.2021. Provede se tak rychlý výpočet retrogradity planet a na obrázku níže vidíte toto:

V této tabulce jsou změny směru pohybu planet vůči Zemi, vždy pro období jednoho roku od datumu, který jste napsali do horní levé řádky! Červeně jsem označil to, co mě opravdu zaujalo a bude dobré si popsat reálné dopady těchto změn.
Pluto, Saturn, Jupiter i Merkur končí s retrográdním pohybem, což znamená, že se v horoskopu opět posunují proti směru hodinových ručiček a uvolní se tak energie, které tyto planety zadržovaly, respektive na které ukazovaly. Nejprve si popišme vliv této konstelace jednotlivě.

Pluto: nachází se v Kozorohu a změna pohybu přináší hlavně nepříjemné tlaky v psychické oblasti, protože nás nutí vypořádat se s nějakými starými problémy z podvědomí. Mohou se v nás dít věci, kterým nerozumíme, ale určitě nebudou příliš příjemné. Prostě takový podzimní splín, který ale výjimečně s podzimem nesouvisí:) Máme velikou příležitost posunout se přes naše obavy a strachy kupředu. Téměř určitě se řadě lidí podaří vyřešit si nějaký vleklý problém, protože pochopí jeho příčiny. Rozvíjí se a otevírá také intuice, ale pozor - méně duchovně vyspělí jedinci mohou sklouzávat k dogmatismu a fanatismu, to je dvojsečnost tohoto aspektu. Pluto nám nyní otevírá pohledy do sfér, které obvykle vnímáme jako temné a záhadné a máme z nich strach. To je v pořádku a je dobré využít, co se nám nabízí, k pochopení. Pluto v Kozorohu nyní působí rušivě vůči pořádku a řádu, takže se můžeme setkávat s chaosem a také s anarchií. Nebezpečné situace budeme zažívat v dopravě, kde jistě přibude nehod z vážnými následky. Měl bychom si dávat pozor na to, abychom nepodléhali falešným pocitům ve smyslu "teď si mohu dát nohy nahoru a počkat, času je dost." Není, chce se od nás, abychom pohodlní nebyli a aktivně řešili vše, co nám přijde do života, ať už jako šance, nebo jako problém. A pozor ještě na jednu věc: jestliže jsme si něco vydřeli, tak nyní můžeme mít pocit, že si to musíme chránit a to nám může způsobit, že se zasekneme na místě, zatímco se ale od nás chce, abychom se nebáli a pohnuli se v životě kupředu. Právě nyní máme šanci dosáhnout zajímavých změn!

Saturn: je ve Vodnáři a na jeho působení se rovněž "podepisuje" kvadrát Měsíce s retrográdním Neptunem v Rybách, protože pokud se mění směr pohybu planety, je důležitá celá konstelace, která udává povahu aspektu. Převládat tak budou zejména negativní energie a to i přes skutečnost, že Saturn je jinak postavený hezky, i když ve Vodnáři. Zhoršit se mohou duševní potíže u lidí, kteří nemají v pořádku psychiku a celkově také vzroste nesnášenlivost mezi lidmi a agresivita. Pozná se to samozřejmě nejenom u nás, ale všude po světě. Klíčové slovo je oddělenost!! Rozdělení lidí, které ale spočívá ve vnitřním nesouladu duše a ega, to je hlavní poselství tohoto aspektu. Saturn ovšem také přináší také veliký zájem o nové věci, může přinést nečekané objevy na vědeckém poli, což se skutečně děje. Zajímavé nápady se velmi pravděpodobně dočkají realizace! Pozor bychom si ovšem měli dávat na intenzívní dezinformační kampaně. Ve vztazích lze očekávat spíše ochlazení a nedostatek vášní. Lidé se budou věnovat jiným věcem a to může do vztahů přinášet potíže. Mezi rozdělenými skupinami lidí ještě vzroste vzájemná nesnášenlivost a pohrdání.

Jupiter: je krásně postavený a přináší příjemné energie, štěstí, radost a zvídavost, plus touhu po objevování nových věcí, možnost vědeckých objevů a také uvolnění v duchovní oblasti. Pozitivní zprávou pro ekonomiku je, že lidé mají větší chuť utrácet a navíc by si tím neměli přivodit výraznější potíže. Přes popsané energie Pluta a Saturnu se zde otevřela příležitost k osobnímu růstu a to komplexnímu! I přes další rozvoj pandemie by mělo dojít ke globálnímu finančnímu růstu a řadě lidí se zřejmě vyřeší jejich finanční problémy, nebo se alespoň výrazně zmírní. Posílí ale rovněž autoritáři, kteří si nebudou brát žádné servítky. V EU se tím zřejmě prohloubí spor s Polskem a Maďarskem. Celkově bude převládat individualismus na úkor zájmů společnosti. A vzroste odpor k autoritám a k řádu! Na úrovni společnosti se zřejmě bude jednat o vyhrocení sporu mezi státem a popírači pandemie, plus odpůrci očkování.

Merkur: tato planeta je retrográdní docela často a její retrogradita vždy blokuje komunikaci a vstřícnost, s navrácením do normálního směru se pak uvolňují zablokovaná jednání, obtížné situace se náhle vyřeší atd. Merkur celkově přináší pružnost myšlení a uvolnění nepříjemných, či obtížných situací. Dále podpoří komplexní rozvoj, na který ukazuje i Jupiter. Můžeme se ale také setkávat s náhlými, nečekanými situacemi a zvraty, které mohou být zásadní a nebude možné se jim nijak vyhnout. Jestliže se lidé dostanou do problémů, budou mít snahu spíše řešit potíže silou, než pochopit jejich příčiny a brát ohledy také na ostatní.

Celkově: v součtu se vliv všech čtyřech planet projeví spíše kladně, což jsme ostatně viděli také na výsledku voleb. Přestože je jimi značná část lidí zklamaná, pro tuto zemi je nepochybně dobře, že skončí vláda oligarchy, jehož rozkrádaní veřejných peněz bylo naprosto rekordní a nejenom to. Dojde k odklonu od diktatur a k posílení spolupráce s demokratickými zeměmi. Vlastně nás ani nečekají nějaké výraznější finanční krize, i když to teď při současném vývoji určitě nevypadá. Objeví se zřejmě nějaké nové zdroje, které přinesou překvapivé možnosti. Dojde též k duchovnímu posunu u většiny lidí a celkově se může vyřešit řada zásadních konfliktů, nebo se alespoň zmírní jejich průběh. Současná neutěšená finanční situace mnoha lidí, které poznamenal krach velikého poskytovatele energií, se vyřeší k jejich spokojenosti. Významný bude i celkový duchovní vývoj, značná část lidí si uvědomí pravé hodnoty a bude se jimi řídit, jakkoli to zní, jako klišé. Naopak ti, kdo si je neuvědomí, ještě zdůrazní svůj boj proti systém v naivní víře, že tím bojují za svobodu celku. Což jsou ale samozřejmě jenom iluze. Celkově se nám otevírá možnost zlepšit situaci v řadě oblastí a také nové možnosti. Lidé si lépe uvědomí význam proudění energií a nebudou tolik bazírovat na tom, čeho se jim podařilo dosáhnout. Nové možnosti budou využity. Všechno samozřejmě pozitivní nebude, nikdy totiž není možné uspokojit všechny, to je prostý fakt. Přesto je popsaná změna retrogradity příjemná a přinese nám řadu možností, které navíc budou využity. A to se počítá:)

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:

Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Bude válka? (28.2.2022 11:48)
Úplněk 31.10.2020 (28.10.2020 16:03)
Chraňte si mozek! I. (15.7.2020 15:43)
Chraňte si mozek! II. (15.7.2020 15:33)
Upřesnění času narození pomocí primárních direkcí (23.12.2018 14:22)
Lze jej ovlivnit osud? (14.10.2018 16:32)
Na rande se zubatou (14.2.2018 16:43)
Velmi smutný víkend majitele morčecí smečky (14.2.2018 16:35)
Tragický chovatelský neúspěch a astrologie (2.7.2017 17:53)
Minoritní astrologické tranzity v praxi (26.4.2017 10:20)
Nepříjemné tranzity v praxi (25.1.2017 16:30)
Současný tranzitní Saturn a jeho dopady na naše životy (23.12.2016 14:37)
Dálnice D8 očima astrologa (23.12.2016 14:24)
Astrologické věštění (predikce) - základy! (2.6.2016 20:36)
Astrologická predikce, neboli věštění (1.5.2016 07:30)