Astrologie

Úplněk 31.10.2020

Jaké energie nám přinese úplněk dne 31.10.2020 v 15:50?

Sešlo se mi několik žádostí o vyjádření k nadcházejícímu úplňku, který nastane v sobotu, 31.10. před čtvrtou hodinou odpolední. Tazatelé zřejmě mají docela dobrou intuici, protože astrologická situace není úplně harmonická. Já jim tímto děkuji za upozornění, protože jsem se konečně podíval do svého programu a díky tomu jsem pro jistotu zrušil plánovanou, páteční kastraci dvou morčecích samiček, mám je totiž holky rád a chci si s nimi užívat života ještě delší dobu:) Řada astrologů cítí povinnost vyjádřit se kladně naprosto ke všemu, ono jim to zřejmě přitahuje klientelu.:) Já se astrologií neživím a tak si mohu dovolit tvrdit, že negativní aspekt je negativní a basta! Ostatně, ne všechno, co je pozitivní, musí být nutně dobré, jako příklad si můžeme uvést třeba výsledek testů na HIV:)
Tak strašný zase tento úplněk naštěstí není:) Na obrázku vidíme, že se jedná o kombinaci Slunce ve Štíru a Měsíce v Býku. Měsíc má konjunkci s Uranem, širší konjunkci s Lilith, Slunce je v široké konjunkci s Merkurem a ten má "slušivý" kvadrátek na lehce problematickou astronálož stellia Saturnu, Jupiteru a Pluta. V horrorskopu vidíme dokonce DVA harmonické aspekty, trigon Merkuru se Severním uzlem a sextil Neptunu s balíkem zmíněného planetárního Semtexu, tedy stellia Sat-Plu-Jup:)

Co je podstatné? Vliv úplňku trvá až do měsíčního novu, tedy cca dva týdny (tabulku novů samozřejmě naleznete na těchto stránkách).

Postupně:

Konjunkce Měsíce s Uranem
naznačuje na touhu po svobodě za každou cenu a s ní spojenou anarchii. Vláda si může nechat jenom zdát o tom, že by se občané chovali zodpovědně a dodržovali její (ve většině případů rozumná) nařízení, vedoucí k záchraně zdravotního systému. Čeká nás krize, ale lidé si s ní nedělají starosti a nevnímají její závažnost. Díky tomu budou situaci nadále zhoršovat. Národ touží po vnitřní svobodě, ale neuvědomuje si, že svoboda znamená zejména zodpovědnost za svůj život! Lidé si chtějí užívat a neřeší následky, jsou netrpěliví a vznětliví, jakékoli autority vnímají negativně. Touží po něčem, na co momentálně nemají nárok. Chtějí se rozvíjet, ale neberou ohledy na situaci. Chybí jim empatie a soucit s méně úspěšnými, neuvědomují si, jak moc jsou nyní přetížení zdravotníci a co jím vlastně hrozí. Bagatelizují pandemii a odmítají vidět realitu. Pragmaticky se zaměřují hlavně sami na sebe, bez ohledu na okolní situaci. Tápání vlády lidi posiluje v přesvědčení, že se vlastně nejedná o nic zásadního. Odmítají cokoli, na co si nemohu sáhnout! Virus není vidět a tak pro ně neexistuje.

Slunce ve Štíru, cjn Merkur: ztráty, stagnace, okolní situace všem připadá tak absurdní, že jí vlastně nevěří, odmítají realitu. Lidé podvědomě přemýšlí ve stylu "všechno je vlastně ztraceno, pojďme si ještě trochu užít." Vydávají energii špatným směrem a to se jim vrací, jako bumerang. Něco stávajícího definitivně končí, ale málokdo se s tím chce smířit a stále žije v minulosti. Máme ale otevřenou bránu k posunu kupředu, jenom se do toho téměř nikomu nechce. Mezi lidmi je otevřená nesnášenlivost, každý touží získat něco na úkor druhého! Ohledy jdou stranou, co jde využít, využije se a ostatní mě nezajímají.

Stellium Jupiteru, Saturnu a Pluta v Kozorohu: vytváří veliké výzvy a možnosti, ale málokdo se s nimi chce utkat. Chybí veliké vize, politici nemají dostatek odvahy a tak se drží zpátky, tím situaci dále zhoršují. Lidé si chtějí jít za svým a neberou ohledy na druhé, což samozřejmě zvyšuje chaos a nestabilitu. To je dobře vidět na příkladu USA, Brazílie, Turecka, Ruska a Číny. Každá země řeší jenom sebe a své potřeby, zcela bez ohledu na světové dopady. USA jsou v podstatě roznenáviděnou zemí na pokraji občanské války. Brazílie, vedená šílencem, zběsile kácí deštné pralesy a likviduje indiánské komunity. Turecko si čím dál bezohledněji prosazuje pouze své zájmy, bez ohledu na okolní státy, které připomínají sud s prachem. Rusko zběsile zbrojí a jeho armáda internetových trollů účinně podrývá stabilitu ve všech důležitých zemí světa. Čína rovněž sleduje jenom svoje zájmy, po likvidaci svobody v Hong Kongu se chystá k vojenské invazi na Tchaj Wan a chová se stále agresivněji. Země EU snad ani nemá smysl komentovat, jedná se o spolek slabých, rozhádaných států, které si řeší pouze své zájmy a touha národů po vzájemné spolupráci je mizivá. Globální síla EU téměř nemá potenciál pohnout se světovým děním. Každý vlastně bojuje s okolnostmi, ale nesprávně a tím situaci jenom zhoršuje. Vládne cynismus, nacionalismus, krutost a bezohlednost. To odnáší slabší, bezmocní a neúspěšní. Bohužel ale i ti patří nedílně do každé společnosti!

Sextil Neptunu se zmíněným stelliem: Neptun v Rybách naznačuje na pokračování pandemie a na úžasnou příležitost, kterou vlastně přináší. Měli bychom se spojit, soucitně se postarat o ty, kdo nenohou dál, podporovat všechny, kteří nám nyní pomáhají za cenu obrovských obětí, ale je to "jenom" sextil a tak příležitost masově nevyužíváme. Přitom se jedná o krásný aspekt, přináší nám spravedlnost pro všechny (což je, virus postihuje chudé i bohaté), nové možnosti a naděje, soucit s druhými, potřebu zklidnit se a přemýšlet, co nás do stávající situace přivedlo. Jaká je šance, že tyto možnosti využijeme? Téměř žádná, sorry jako!

Naštěstí se jedná "jenom" o cca dva týdny, měsíční nov pak astrologickou situaci změní. Ale i ty dva týdny mohou být kritické, při současném pandemickém vývoji. Nicméně nakonec to nevidím tak zle:) Dojde k pasivitě, ke zklidnění, lidé sice budou stále dbát hlavně sami na sebe, ale vše by nás mělo výsledně posílit! Vše záleží jenom na nás, na naší ohleduplnosti a empatii. To je vlastně vše, co se po nás chce!

Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
29.10.2020 12:04
Titulek: "nezaujatý" výklad

Od: Iva Bartošová


líbí se mi, jak konstelace hvězd si mohou astrologové vysvětlit podle svého politického mínění :-) Naštěstí jakákoli konjunkce se dá vysvětlit mnoha způsoby....


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Bude válka? (28.2.2022 11:48)
Zajímavá astrologická konstelace začátkem října 2021 (7.11.2021 16:15)
Chraňte si mozek! I. (15.7.2020 15:43)
Chraňte si mozek! II. (15.7.2020 15:33)
Upřesnění času narození pomocí primárních direkcí (23.12.2018 14:22)
Lze jej ovlivnit osud? (14.10.2018 16:32)
Na rande se zubatou (14.2.2018 16:43)
Velmi smutný víkend majitele morčecí smečky (14.2.2018 16:35)
Tragický chovatelský neúspěch a astrologie (2.7.2017 17:53)
Minoritní astrologické tranzity v praxi (26.4.2017 10:20)
Nepříjemné tranzity v praxi (25.1.2017 16:30)
Současný tranzitní Saturn a jeho dopady na naše životy (23.12.2016 14:37)
Dálnice D8 očima astrologa (23.12.2016 14:24)
Astrologické věštění (predikce) - základy! (2.6.2016 20:36)
Astrologická predikce, neboli věštění (1.5.2016 07:30)