Astrologie

Zajímalo by mě, co s tím dál

Reakce na komentář pod článkem o Saturnu v domech

Zaujal mě dotaz čtenářky, co dělat dál s poznatkem, že máme v horoskopu nějaký složitější aspekt, který se může projevovat problematicky. To je dobrá otázka a určitě si zaslouží trochu podrobnější odpověď a také jeden příklad. Planeta Saturn se totiž z hlediska svých energií v konkrétním astrologickém domu projevuje téměř vždycky zátěžově, zejména pokud její vliv není pochopen a zpracován v celém spektru svého působení.Čtenářka si v závěru svého komentáře povzdechla, že "astrolog jí zřejmě neporadí, jak se získanými poznatky naložit". To samozřejmě není tak úplně pravda, kvalitní astrolog by poradit rozhodně měl a nejenom to, měl by umět i pomoci. Nedávno jsem se setkal s velmi zajímavou paní, veterinární lékařkou, která si v předdůchodovém věku dopřála pětileté a nijak levné studium psychologie, samozřejmě zakončené státnicemi a diplomem. Na můj obdivný pohled odpověděla "na tom nehledej nic divného, jestli mám pomáhat druhým, musím hlavně pomoci sama sobě. A když si mám pomoci, je především nutné poznat, co je vlastně Helena opravdu zač." Psychologie nebyla jedinou věcí, která mě na paní doktorce zaujala, ona je také opravdu vynikající masérka, líbí se jí indiánský a laponský šamanismus a její životní styl a vztah k přírodě, zvířatům i lidem by možná vydal na román.


Vzpoměl jsem si na klasický židovský vtip "proč vy Židé neustále odpovídáte na otázku otázkou?" "A proč bychom tak neměli odpovídat?" Takže můj dotaz zní: "proč lidé chodí k psychologovi?" Většinou se tak rozhodnou v okamžiku, kdy přestávají zvládat nějaký problém, ale jejich stav ještě nevyžaduje zákrok psychiatra, který obyčejně zahrnuje nějakou medikaci, případně další lékařské terapie. Základem práce psychologa je člověka jednak dobře otestovat a také správně odhadnout a na základě získaných poznatků pak zvolit vhodnou metodu k vyřešení jeho problému. Činnost astrologa se od práce psychologa příliš neliší s tím rozdílem, že dobrý astrolog obvykle najde kořen problémů mnohem rychleji, než podrobné psychologické testy, nebo hlubinná psychoanalýza. Záleží pak už jen na osobních kvalitách a zkušenostech astrologa, jestli také dokáže nalézt vhodné řešení klientova problému či nikoli, ale to platí naprosto stejně i u psychologa - ten kvalitní účinné řešení obvykle najde.


Praktický příklad jistě napoví lépe, než deset stránek teorie. Saturn je planetou, jejíž vliv se může projevit velmi nepříjemně zejména ve spojení se Sluncem či Měsícem, nebo také se čtvrtým astrologickým domem. Slunce je klasickou astrologií zařazeno do znamení Lva - odpovídá jeho energiím a nedávno se na mě obrátila kamarádka, která má Slunce ve znamení Lva v konjunkci se Saturnem a navíc na hrotu sedmého domu - na tzv. Descendentu. Takový Saturn se pochopitelně v jejím životě projevoval vždy velmi silně a to jak potlačením ohnivé složky disponibilní energie, tak například i nedostatkem potřebné odvahy a rozhodnosti v důležitých životních etapách. Ve výsledku to bohužel vedlo k značně nepříjemné nemoci, která jí už sice neohrožuje přímo na životě, ale přesto jí prozatím dokázala vyřadit z plnohodnotného života. Klasický psycholog by po čase nejspíš dospěl k názoru, že dotyčná by se měla postavit k životu mnohem razantněji, ale otázkou je, jestli by dovedl spojit toto zjištění se vznikem zmíněných zdravotních problémů. Hlubinná psychoanalýza by to jistě dokázala, ale ta není určena pro každého - je velmi zdlouhavá a také nijak levná.


Přestože se různými druhy terapií zabývám už řadu let, tentokrát jsem byl velmi překvapen, jak silně se může projevit takový aspekt v praxi. Uvedl jsem kamarádku do hypnotického stavu a navrhl jsem jí, že budeme pracovat se živlem Ohně, který je Saturnem v jejím horoskopu potlačený a blokovaný. Souhlasila a na můj pokyn si zkusila přivolat vládce zmíněného živlu - archanděla Michaela. Ten se jí skutečně v hypnóze objevil a poslal malou ohnivou kuličku, kterou si měla vložit do druhé čakry, jenomže v tom okamžiku nastal problém - dotyčná se začala třást a vysloveně fyzicky dusit. Na můj dotaz pak odpověděla, že než stačila po kuličce sáhnout, padla na ní těžká a masivní tmavohnědá koule, která jí přimáčkla hrudník k zemi a ona nyní nemůže dýchat. Podařilo se mi jí trochu zklidnit, ale její dýchání bylo stále velmi obtížné a koule jí utiskovala a vyvolávala silné klaustrofobní reakce. Nakonec nás napadlo zkusit kouli odstranit ohnivou kuličkou a to se podařilo - kulička postupně jakoby ve spirále spalovala kouli od shora a kamarádce se dýchalo stále lépe. Když pak vliv těžké koule zmizel, usadila si kuličku do pánve prostřednictvím již zmíněné druhé čakry a po tváři se jí rozlil spokojený úsměv, že v sobě cítí krásné teplo a nepopsatelně uvolňující pocit. Ještě v hypnotickém stavu pak odpovídala na spoustu otázek, které jí spontánně napadaly - například že různě veliké prohlubně na kouli byly od léčení s Reiki a od dalších metod, že tato koule jí vlastně v životě vždycky bránila být spontánní, viděla se v různých minulých situacích, kdy mezi ní a někým dalším opět překážela zmíněná koule atd. Druhý den pak zjistila, že jí zmizela celá řada značně nepříjemných klinických projevů nemoci, že se cítí jinak, lehčeji a byla velmi spokojená.


Domnívám se, že popsaný utiskující útvar byl zhuštěným projevem energií Saturnu v podvědomí a aby si kamarádka mohla její vliv skutečně uvědomit a tak jej začít léčit, musela si velmi emotivně prožít koncentrovanou negativní zkušenost, která jí naznačila jednak na kořen problému a jednak také to, že je plně v její moci potíže odstranit a tím i zlepšit svůj zdravotní stav. Výrazné zmírnění dlouholetých klinických příznaků ostatně naznačovalo, že jsme na dobré cestě.


Předpokládám, že vám popsaný způsob léčení přijde hodně abstraktní a dovedu si také představit, že se nad ním většina lidí pohrdavě usměje, ale to pro mě není až tak podstatné - důležité je, že pomůže ve správný čas správnému člověku, tedy takovému, který už třeba vyčerpal dostupné lékařské možnosti a přesto by rád zlepšil svůj zdravotní či duševní stav. Pokud si vzpomenu sám na sebe před mnoha lety, kdyby se mi někdo zmínil o existenci jakýchsi andělů, poslal bych ho nejspíš buď do říše pohádek, nebo do kostela. Nicméně osobní zkušenosti a také výsledky mě už dávno přesvědčily o tom, že mezi nebem a zemí je skutečně řada věcí, o kterých naši předkové nepsali jen tak z legrace. Ostatně všichni moji klienti a byla jich v poslední době řada, viděli archanděly vždy velmi podobně - jako zářivé, veliké, láskyplné bytosti s mohutnými křídly. Psycholog samozřejmě namítne, že to je logické, protože každý člověk v křesťanské civilizaci vyrůstá obklopen obrazy církevních symbolů a proto mu je pak v relaxovaném stavu zprostředkuje jeho podvědomí tak, aby je jednoznačně identifikoval. To je možné a určitě se tomu nebráním. Jestliže se má někdo vyléčit, musí především jasně pochopit. Příčiny, možnosti, i léčivé síly, které na něj působí. Tyto síly jsou velmi inteligentní a vždy nám zprostředkují zkušenost tak, aby došlo ke zmíněnému pochopení. Je pravděpodobné, že Indián by viděl Manitoua a muslim Alláha, nevím. Až potkám muslima v problémech, zkusím mu nabídnout experiment a určitě ho zde popíšu, pokud to přežiju:-)


Tímto článkem jsem chtěl ale ukázat, že možnosti tu vždycky jsou. Rozhodně o sobě netvrdím, že jsem kvalitní astrolog či terapeut, na to mám doufám dostatek pokory. Ale také znám řadu spolehlivých přátel, kteří se zabývají různými věcmi a vždycky se snažím poctivě hledat řešení člověku, který se na mě s důvěrou obrátí. Pokud mu nemohu pomoci já, obvykle mu najde řešení někdo z lidí, kterým naprosto důvěřuji. Někdy je vhodné metody kombinovat. Vzájemná pomoc je přeci základní podstatou mezilidských vztahů. Pouze mám poslední dobou pocit, že na to čím dál více zapomínáme....Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 0 | Sdílet na: | | |