Astrologie

Konjunkce Jupiteru a Saturnu dne 21.12.2020

Co nám přinese konjunkce obou planet? A bude to zlomová událost?

Ke konjunkci Jupiteru a Saturnu dojde 21.12.2020 po sedmnácté hodině večerní a dle řady astrologů se jedná o naprosto přelomový jev, který prý přinese zásadní změny, nový věk lidstva a podobně:) Já si to nemyslím a jistě nejsem sám. Proč? Je potřeba se podívat na horoskop ke zmíněnému datu a rázem budou věci jasnější. Žádná senzace se totiž nekoná...
Když se podíváte na obrázek, co vidíte? Jupiter se Saturnem jsou v konjunkci na začátku Vodnáře a mají pouze slabý sextil s Chironem a Měsícem. Stejně přesnou konjunkci pak má Uran s Černou Lunou, pověstnou Lilith, ale ani tato dvojice nemá žádný silný aspekt. Konjunkce jsou ale na dalších aspektech nesmírně závislé, teprve silné aspekty jim totiž dávají jednoznačný náboj. To tady chybí a tím bych žádné zásadní změny neočekával. Největší dopady budou ve vztazích mezi lidmi, kde dojde k určitému uvolnění předchozího napětí, které tři roky vyvolával Saturn v Kozorohu. Navíc Saturn je s Jupiterem v konjunkci již delší dobu a díky tomu jsme ve světě zaznamenali celou řadu velmi silných událostí. Ty přesně odpovídaly silnějším aspektům planet, které na Jupiter se Saturnem působily.

Nejprve k dopadům na mezilidské vztahy všude ve světě. Uvolní se energie Kozoroha, ale lidé budou mít pocity frustrace a porážky, nenaplní se jejich očekávání, konspirační teorie se rozbují ještě více, protože utíkat k nesmyslům je přeci snadnější, než přijmout zodpovědnost a začít reálně řešit skutečné problémy. Celkově budou ve světě převládat přebujelá ega některých vůdců, což způsobí následné politické problémy a zhoršení vztahů mezi řadou zemí. Nakonec by ale měl začít převažovat zdravý rozum a s ním také zodpovědnost. To jsou docela pozitivní vyhlídky, i když dospět k nim, nebude úplně zadarmo.

Ve světové politice je vidět dobrý základ, navíc ze scény zmizí významný lhář a naprosto nezodpovědný politik Donald Trump. Respektive on nezmizí a ve svém celosvětovém fanklubu bude i nadále rozdmýchávat konspirace a nenávist, ale reálnou moc už mít nebude. Předpokládám, že zejména čínští vládci si utřeli studený pot a oslavili výsledky amerických voleb, možná stejně, jako ajatolláhové v Íránu, protože nástupce Trumpa rozhodně nebude slonem, šlapajícím v porcelánu, ale bude se snažit hledat shodu. Přesto bude světové politice zpočátku dominovat podivná iracionalita a také pocity vlastní výjimečnosti. To je samozřejmě nebezpečné, ale hrozba globálního konfliktu tu není, spíše chaos, iracionalita a prosazování národních zájmů, respektive osobních zájmů před zájmy celku. První vlaštovky vidíme na příkladu Maďarska, kdy diktátor Orbán neváhá ohrozit rozpočet desítek států čistě pro své osobní zájmy. Polsko jej následuje v těsném závěsu a to stále zůstáváme na domácím pískovišti. Iracionalita bude v globální politice převládat poměrně dlouho a rozumné hlasy budou zpočátku ignorovány. To bude brzdit celkový vývoj a přinese to znechucení nad stávající situací, žádná revoluce tam ale vidět není.

Zmíněná konjunkce nebude mít žádný významný vliv na globální klima. V této oblasti není vidět nic, co by stálo za zmínku. Stejně tak díky ní ani nenastane žádná revoluce v energetice. .

Aspekt ale ovlivní vývoj pandemie, i když pouze částečně. Lidem se otevřou nové možnosti, jak tento obrovský a zásadní problém vyřešit a bude nalezena shoda na dalším postupu. Proti tomu ale budou i nadále stát obrovské davy lidí, kteří současnou nemoc považují za výmysly jakési světové lobby bůhví koho, vakcínu pak za nebezpečnou manipulaci atd. To vše bude komplikovat řešení globální krize, která nakonec odezní sama, i když to rozhodně nenastane hned. Samotná konjunkce ale nemá nijak zásadní vliv na celkový zdravotní stav pozemské populace.

Když bych měl shrnout, co jsem napsal, vlastně se nestane vůbec nic. Svět zůstane stabilní ve své současné nestabilitě, neobjeví se žádná hvězda nad Betlémem, nepřijde žádný spasitel, nijak zásadně se nevyřeší ani globální infekce. Nenaplní se očekávání změny žádného ze současných táborů a tak budou pokračovat stávající frustrace z celkové situace, se kterou není spokojený vůbec nikdo. Nadcházející přesná konjunkce Jupiteru se Saturnem je hezkým příkladem, jak důležité jsou její další aspekty. Ty tam schází, slabý sextil posune její vliv spíše pozitivním směrem, ale ta obrovská a zásadní, transformační energie, ta zůstane v podstatě nevyužita. Nemá smysl říkat, že to je dobře, či škoda. Zásadní osudové události nelze ovlivnit a jako astrolog se domnívám, že nás v souvislosti s touto nebeskou konfigurací nic zásadního nečeká.

Autor: Zbyněk Slába | Počet komentářů: 2 | Sdílet na: | | |


Napsat komentář

(Registrace nového uživatele)

  *Napište číslicemi jednadvasedm:


  *Jméno:


  Heslo: (Pouze pro registrované)


  *Titulek:


  *Text zprávy:
6.12.2020 20:31
Titulek: Konjukce a dynamika

Od: Adam91


Hezký den Zbyňku.
Měl jsem za to že aspekty jsou přeci dynamického působení, tedy nedochází k náhlým změnám polarity tak, jako při vstupu planety do znamení. Proč má tedy zde význam dělat předpověď na konkrérní den ?

7.12.2020 05:42
Titulek: Re: Titulek: Konjukce a d

Od: Zbynďák


Adam91: dobrý den Adame, to není na den, ale do budoucna :) Štvaly mě ty předpovědi příchodu nového Ježíša :)


Diskuse - hlavní str.

Diskuse o energiích  Diskuse o astrologii  Diskuse o Tarotu  Diskuse o léčení, mystice
Související články:

Býčí úplněk v roce 2017 (8.5.2017 14:51)
Negativní úplněk v praxi - a na vlastní kůži (26.7.2016 16:19)
Aspekty Neptunu (16.12.2005 14:25)
Aspekty Uranu (16.12.2005 14:05)
Aspekty Saturnu (16.12.2005 13:56)
Aspekty Jupiteru (15.12.2005 14:16)
Aspekty Marsu (15.12.2005 13:53)
Aspekty Venuše (15.12.2005 11:31)
Aspekty Merkuru (14.12.2005 10:06)
Aspekty Měsíce (13.12.2005 16:34)
Aspekty Slunce (13.12.2005 10:52)
Orby a jejich tolerance (12.12.2005 09:51)
Aplikace a separace (11.12.2005 21:18)
Konjunkce (11.12.2005 20:24)
Aspekty planet (11.12.2005 20:16)