Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
Adam91 (5.12.2019 18:11:51)

Dobrý den.
Všem žoviálním Střelcům a nejen, dovolím si přispět malou vložkou o povrchu Jupitera :-)
https://www.reddit.com/r/confusing_perspective/comments/e65m3k/closeup_view_of_jupiter/?utm_medium=android_app&utm_source=share


astrologie (13.10.2019 13:59:35)

Dobrý den,

právě jsem dočetla tuto diskuzi a zaujala mě informace o tom, že pokud Slunce je méně než 8 stupňů od padajícího domu, patří už prakticky do něj. Já mám na hrotu 10 (lev) a 11 domu shluk planet (konjunkcee Venuše, Merkur, Slunce a Jupiter). Stejná situace se odehrává mezi 3.(kozoroh) a 4. domem, kde mám shluk planet (konjunkce Uran, Neptun, Pluto, Saturn, Čer. Luna, sev. uzel). Náleží tedy některé planety do následujícího domu?
Mé přesné narození je 22.8. 1991 10:43 Brno
Děkuji


Jana Jupiter (14.6.2019 14:37:07)

Dobrý den,
mohl by jste mi prosím někdo říct kdy bude Jupiter stát tak, že bude zakryt Zemí.
A nebo odkaz kde tuto informaci dohledám.
Děkuji za info Jana


Isabella (22.5.2019 08:19:06)

Celej den má lejt jako z konve, tak snad se trochu zavlaží, aby tráva rostla a seno bylo;).
Koupila jsem klukům pytel granulí a omylem jsem klikla na granule pro králíky..A všimla jsem si toho, až když jsem je otevřela..Teda že by se na to tvářili..Achjo!


Jaroslava (12.2.2019 13:53:36)

Dobrý den, Zbyňku, děvče narozené 27.8.2009,04.30, v Brně, cca rok ve škole potíže s učením, v popředí nezájem, pomalost, obtíže se soustředěním. Čím si ";prochází"? Lze nějak pozitivně ovlivnit? Jsem pouze občasnou "chůvou" cca 3x týdně. Děkuji velmi za nasměrování v odpovědi.


A.d.a.m. (8.2.2019 20:20:28)

Zbynďák : Ďakujem za odpoveď.Mal by som ešte dve také dodatkové otázky,keby som mohol : že čo ten výkričník za tou retrogradiditou a v ktorom dome podľa vás to pluto bude pôsobiť?


H.a.n.k.a (8.2.2019 17:16:35)

Zbynďák- no potěš koště :) a dá se s tím něco dělat ?Přiznám se, že z manželství, které trvá skoro 10 let a vztah celkově 14 let, jsem už hodně nešťastná-žiju na krásném místě v úpatí Brd, hned u lesa v malé vesnici( líbí se mi tu a cítím se tu doma)- manžel chtěl ranč, řekla jsem, že mu pomůžu, ale výsledkem je, že to spíš celé postupem času přehodil na mě a více se věnoval pití a "kámošům" a peníze také nic moc. S dvěma dětmi už jsem začala být značně nervozní z finanční situace .Teď jsem se dostala do stavu, že při každém krmení koní( musím dojít asi 100 metrů do mírného kopečka) jsem si musela lehnout do sněhu a čekat, jestli to vůbec psychicky dám.Už jsem prostě chtěla umřít,abych už měla konečně klid. Fyzicky mám teď kondici jako nikdy v životě- krmit každý den 2x denně 15 koní člověka celkem posílí...krom zad, ty mě z těch vidlí samozřejmě bolí :) Zdravotní obtíže má manžel-rakovina v roce 2016. a teď od Vánoc oba kluci lehli se spálou a potom po sobě s neštovicemi. Takže vlastně pro mě domácí vězení... Za poslední leta jsem nabyla dojmu, že jsem pro manžela pouze výrobním prostředkem a jeho majetkem ( silná žárlivost-asi vás nepřekvapí, že nejsem ošklivá :) ) a nebyla jsem s to s tím nějak hnout. S prosazováním vlastních potřeb v kombinaci s pocitem méněcennosti- s tím si tedy vůbec nevím rady a ty vztahy- z toho jsem ve stavu, že vůbec nevím, jestli je možné , aby mě někdo mohl mít rád takovou, jaká jsem- tedy nedokonalou a jestli to vůbec jde, nějaký vztah mít, když čtu, co píšete. Momentálně mě manžel vyhazuje k novému partnerovi a protože nechci děti připravit o domov,nedala jsem žádost o rozvod. Tím pádem mě muž nemusí vyplácet( což by šlo pouze prodejem hospodářství a on samozřejmě nechce nic dát, protože je to přece všechno jeho...) a já nemám vlastně kam jít - protože i ten "nový" , kterého jsem tedy sama nehledala, mě může vyhodit, kdy se mu zachce... Nic moc příjemná situace...Dá se s mojí karmou něco udělat, abych už mohla konečně v klidu zakotvit nebo mě tyhle kotrmelce čekají po celý zbytek života? Můžu se vůbec naučit mít pevný vztah? Nebo je to všechno spíš utopie?
Děkuji za odpověď.


Zbynďák (8.2.2019 13:46:09)

H.a.n.k.a: tak hlavně máte Uran v domu čtvrtém, který vždycky naznačuje na zvraty v rodinném prostředí, to je karma z minula a také veliký vnitřní neklid a neustálá touha po změně. Štír je v tom domu uzavřen, tedy je to hodně silná konfigurace a ";boří" vám vztahy. Komplex méněcennosti (Saturn ve druhém domu) a poměrně značné prosazování vlastních potřeb (Slunce, Jupiter a Asc. ve Lvu, obě planety v prvním domu. Venuše a Merkur vlastně také. Hledání zvláštních partnerů, je to silnější, než vy. Špatné ukotvování vztahů (osmý dům Ryby a v něm Měsíc.) Tranzitní Slunce a Lilith v sedmém v opozici na Slunce a Jupiter spustily problémy ve vztahu, který ale pevný nebyl ani předtím. A do toho ještě zřejmě zdravotní potíže, že?


Zbynďák (8.2.2019 13:38:16)

A.d.a.m: dominantní planeta je jasně Pluto, je nejvyšší a ve Štíru, má i pěkné aspekty. Dotyčná osoba bude hodně plutonická. Vysokou hodnotu má Jupiter, nepříjemný je nastávající úplněk a opozice Jupiteru s Měsícem, díky které bude dotyčný maximalista a nebude moc umět kompromisy. Pluto je retrográdní! Pěkný je ten Neptun, i když je v Kozorohu.


H.a.n.k.a (30.1.2019 15:37:41)

Dobrý den, nějak jsem se na vašich stránkách začetla :) Momentálně se mi hroutí celý svět.... rodina,vztahy. Tak nějak všechno. Zjistila jsem aspekt -tranzit pluto kvadrát pluto a nevím teď kudy kam. Mrkl byste se? Vaše vysvětlení jsou mi sympatická :) 9 . 8. 1979 5:15 Praha. Budu vděčná za odpověď :) Astrologii moc nerozumím, ale začíná se mi hodně líbit...


A.d.a.m. (17.1.2019 20:49:22)

Zbynďák : Dominantnu planetu by0ch rad.


Zbynďák (17.1.2019 20:01:03)

A.d.a.m. mrknu zítra a co přesně potřebujete?

Zvědavka: osud, toto je dobrý příklad: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-spanelsku-se-snazi-zachranit-dvouleteho-chlapce-ktery-spadl-do-100-metru-hlubokeho-vrtu-64444?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp Rodiče už o jedno dítě přišli a teď nejspíš přijdou o další. A těžko něco naděláte...


A.d.a.m. (14.1.2019 22:39:58)

Zbynďák:Zdravím Vás,budem rád :) Tu sú udaje:24.2.1986,5:35,Hodonín.


Zbynďák (12.1.2019 17:22:29)

Zvědavka: moc díky! Zdravotní potíže mých upištěných potvůrek souvisely s mým špatným rokem, hodně špatným, alespoň v to doufám a už to snad bude lepší. S osudem je to velmi zajámavý názor - a logický:) Co na to moje karty? Úplně všechno prý dané není. Ale šance na zásadní zvraty našeho osudu jsou také docela malé. Máme nalinkovaný nějaký směr a v tom se pohybujeme. Ostatně od té doby, kdy jsem začal zkoumat primární direkce, tak vidím, jak ukazují na důležité události a zajímalo by mě, jestli by některé z nich šly zvrátit. Příklad - potrat. Když dotyčná nemá v primárních direkcích důležitou, pozitivní osobní událost a otěhotní, je veliká pravděpodobnost, že to nedopadne dobře. A naopak - pokud by tam měla jasně vidět dítě, zajímalo by mě, jestli by se tomu mohla násilím vyhnout:) Lidé navíc netuší, že se to dá stanovit a tak prostě udělají, co jim osud říká:)


Zbynďák (12.1.2019 17:14:37)

A.d.a.m. nikdo se nehlásí, tak já to zkusím:)


A.d.a.m. (5.1.2019 12:14:18)

Zdravím všetkých,mohol by som niekoho poprosit o názor na dominantu jedneho natalu?


Zvědavka (21.12.2018 18:46:58)

to Zbynďák: Však s tím taky už nějaký ten pátek "něco" dělám nebo se o to alespoň pokouším. :-) Ale jde to ztuha a je to zdlouhavé. O regresní terapii jsem nějakou chvíli uvažovala, nakonec jsem však zůstala u osvědčeného aktivního zvědomování ";démonů" a jejich pochopení a zpracování za vydatné pomoci psychologie a astrologie (i té na Vašich stránkách :-) ). Vím, je to pěkná fuška (s aktuálními tranzity ani nemluvě) a s nejistým výsledkem, ale ty aha-efekty za to stojí. :-) Regresní terapii v žádném případě nezatracuji, jen není v tuto chvíli na pořadu dne, ale třeba někdy v budoucnu .... kdo ví.
Nenapadlo by mě, že i takové prvky horoskopu jako je znamení Bodu štěstí nebo Severního uzlu či IC mohou mít významnější vliv na temperament, ale když to píšete :-) .... laicky jsem předpokládala, že by za tím mohlo stát Slunce v 1. domu jakožto symbol otce. Ten můj totiž v rodině působil vždy výrazným "ohnivým vlivem" (Střelec s Měsícem ve Lvu a Marsem ve Štíru, a podle všeho také s neaspektovaným Jupiterem), což na mě přirozeně mohlo zanechat a podle všeho taky zanechalo "ohnivou stopu". :-)
To o těch Vašich morčatech jsem četla a je mi to líto. Od dětství jsme doma mívali nějakého takového upištěného tvorečka, tak vím, jak dokážou člověku přirůst k srdci. Musím ovšem říct, že s takovými zdravotními potížemi jsem se u žádného z nich nesetkala, ani ve svém okolí. Neštěstí zřejmě nechodí jen po horách a lidech, ale i domácích mazlíčcích. :-( Rok 2018 byl celkově náročný. Nezbývá než doufat, že ten příští bude o rok lepší. Přejme si pevné zdraví, silné nervy a neotřesitelnou víru v lepší zítřky. Mějte pohodové Vánoce a spokojený rok 2019! :-)

PS: Ptal jste se, jestli lze zvrátit osud. Jsem přesvědčená, že lze (i s blbou karmou). Od toho přece tady jako myslící a přemýšlející tvorové jsme, abychom s těmi rozdanými kartami (byť blbými) uhráli co nejzajímavější hru. Jak ta hra bude v konečném důsledku vypadat, nezávisí totiž jen na samotných kartách, ale i na hráčově vůli, preferenci, postojích, ... na ostatních spoluhráčích, jejich kartách, vůli, preferencích, postojích, ... , štěstí, aktuálních povětrnostních podmínkách a já nevím, čem ještě. Což je pořád ještě dost dalších jiných vlivů na to, abychom se mohli domnívat, že pouze a jen naše karty jsou/mohou být těmi, které určí podobu celé hry-našeho života. Tak na to nezapomínejme. :-)


Zbynďák (25.11.2018 16:26:21)

Tak Měsíc opozice Uran před hrotem šestého domu je náročný aspekt, respektive náročná karma. Plus obě planety mají kvadráty na uzly, tedy jejich dopad na směřování je značný a též na osud. Dalo by se říci, že zdraví a psychika by si zasloužily trochu pozornosti:) Tranzitní Saturn neovlivnil Desc. ale Neptun v šestém domu, tam pak způsobil pořádný výkyv a oslabení imunity atd. Navíc byl retrográdní a točil se tam dlouho, mě pro změnu řádil na Asc. a tam to bylo znát, teď mi do konce prosince ničí domácí mazlíčky (Venuše, vládce šestého cjn Saturn). A zdraví také, mám občas pocit, jak při RS, ale on toho zase nechá:) Vy teď máte kvadrát tranzitního Jupiteru na Jupiter natální, na konci září byl Jupiter přesně na Uranu, což také není zdravotní legrace atd. Takže imunita a celkově je to teď značně zátěžové. Určitě by to chtělo se podívat na ženské orgány. Fatální to ale není, spíš nepříjemné a oslabující.
V příštím roce se vám zlepší zdraví a docela výrazně, což je prima! Celkový vývoj bude spíše zátěž, ale to zvládnete. Dosáhnete zřejmě něčeho, co jste vlastně nechtěla a celkově to bude náročnější, ale je to jenom chvíle a zase se bude vše zlepšovat.
Ve Střelci Neptun, pak Nod štěstí a Severní uzel ve Lvu a IC. na posledním stupni Lva, to bude ten důvod:) Na Račici s Měsícem v Býku bych to sice na živlík neviděl, ale tohle je jasné a on i Měsíc v Býku někdy dokáže být pěkný čertík:)
Váš největší problém je ale Měsíc, má i zátěžové stupně, tedy ukazuje na těžkou karmu a bylo by vhodné pochopit, odkud to pramení a něco s tím dělat. Regreska, kvantová homeopatie a podobně. Měsíc se totiž řeší docela dobře:)


Zvědavka (10.11.2018 20:12:36)

to Zbynďák: moc děkuju za Váš pohled i doporučení. Netušila jsem, že je to s tím mým Měsícem až tak poškozené, ale to, co popisujete, (krom té iracionality :-) ) vcelku sedí a musím potvrdit, se se s tím docela blbě žije. I z toho důvodu mě také zajímalo, zda je s takovým natálem za pomoci seberozvíjení reálná změna k lepšímu.
Přes záležitosti 1. domu jsem se o to také tak nějak intuitivně s větším či menším úspěchem pokoušela až do loňského podzimu, kdy na můj Asc zahájil opozitní útok tranzitující Saturn, který mě ve výsledku dovedl do aktuálního stavu celkového vyčerpání (něčeho na způsob chronického únavového syndromu :-( ). Tak nějak vzdáleně tuším, že mě tím Saturn ponouká k disciplíně a vytrvalosti, s nimiž si mám následně dát do pořádku i své bytí. A ačkoli se to s ohledem na absenci jakékoli energie zdá být téměř nemožné (nejspíš i díky natálnímu Jupiteru :-) ) stále ještě nepřestávám věřit, že se mi to může povést. Nicméně: za dveřmi je přechod Saturna z opozice na Asc. na opozici k mému Slunci oslabenému dobíhající opozicí tranzitního Pluta, které stojí v kvadratuře k Plutu natálnímu. Toho se navíc chystá poctít svou kvadraturou i Saturn. A proto bych se chtěla zeptat ? mám se začít opravdu bát? Co dalšího mě s takovými tranzity může ještě potkat? A jakým způsobem je možné zmírnit jejich dopady?
Po odeslání svého minulého příspěvku jsem zjistila, že jsem opomněla uvést jednu věc, která mi je vcelku nejasná ? v natálním horoskopu nemám krom Neptuna ve Střelci (6. dům) nijak zastoupenou ohnivou složku, i přesto mě lidé v mém okolí nazývají jako živel a povětšinou odhadují na Beranku příp. Lvici (zmíním-li, že jsem letní zrozenec). Čím to? Sluncem v 1. domu? Nebo neaspektovaným Jupiterem? Nebo oběma? Dost jich pak překvapí, když zjistí, že jsem tuplovaný Rak. :-)
I tentokrát děkuju za případné vysvětlení.


Zbynďák (7.11.2018 17:20:18)

Zvědavka: je to trochu náročný horrorskop, když se na to tak dívám:) Náročná je Měsíc se svými aspekty na hrotu dvanáctého domu, ukazuje na veliké potíže v citech a vztazích, drtí ho Uran, Chiron i Uzly. Ale cesta z toho vede do domu prvního, tedy ve Vašem případě rozumný pohyb a celkově o sebe dbát, fyzicky i zdravotně. Touha po svobodě za každou cenu, psychické výkyvy, psychosomatické zdravotní potíže, potřebujete méně prosazovat své potřeby a brát více ohledu na ostatní, chce to samozřejmě dobře vyvážit. Hodně věci řešíte naprosto iracionálně! A rozhodně pozor na zarytý, někdy až fanatický přístup k duchovním záležitostem! Zkuste si připustit, že i druzí mají někdy pravdu:)
Ten Jupiter cca ukazuje opět na potíže ve vztazích a hlavně v citech, protože Vaše duše by ráda, ale něco jí brání - nějaká karma z minula. Retrográdní není, ale potřebujete trochu vyzrát a také se nebát citově otevřít vůči někomu, i když to třeba ve výsledku může zranit. Ale to je život:) Jupiter je ale i tak pozitivní, dává Vám naději a pocit štěstí, i když někdy to může být iluze, ale zase - naučte se citově otevřít a ne s city zacházet, jako se zbožím, to je důležité, na to ukazuje Panna, moc hodnotíte a bojíte se. Jste schopná se učit, jít dál, otevírat se novým věcemA téměř vždycky se obtížný problém v rodině, ve vztazích vyřeší k vaší spkojenosti. Regulu jsem zatím nestudoval, ale jinak jste silná osobnost, výrazná, s těžší karmou, kterou by to chtělo začít řešit a ano, jde to! Od toho ty hororrskopy jsou:) Zkusil jsem vytestovat, čím začít, kupodiovu mi kvantová homeopatie na Měsíc nevychází, ale v odkazech mám kontakt na p. Peška, on léčí už omezeně, ale léčí a když se na mě odkážete, vezme Vás a měl by hodně věcí posunout dál!
Když tak se ptejte na další věci:)
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |  Str.: 4 |  Str.: 5 |  Str.: 6 |