Diskuze O.R.S. - Astrologie

Astrologie

(Registrace nového užživatele)
Diskuse - hlavní str.
Diskuse o energiích   Diskuse o Tarotu   Diskuse o léčení, mystice

*Napište číslicemi jednadvadevet:


*Jméno:


Heslo: (Pouze pro registrované)


*Text zprávy:
allika2 (14.7.2017 12:43:08)

Moc děkuji, Zbyňku, za vysvětlení....sledujeme i vládce 4. domu?

Jinak bych se ještě ráda zeptala...neplánujete v brzku také výklad synastrie?
Předem moc děkuji za odpověď :-)


Adam91 (10.7.2017 09:50:23)


Moc moc děkuji ZBYŇKU za takovouto odpověď

Tady můj dojem, malý postřeh i OSTATNÍM ČTENÁŘŮM:
K lepšímu pochopení Astrologickych aspektů ( uhlovemu postaveni dvou objektu vuci sobe ) slouzi si myslim vyborne pozice lidi v cekarne, zasedani, meetingu vuci vam. Tyto Vztahy opravdu delaji svoje. Kdo sedi v opozici proti vam, kdo v pravem uhlu o par metru dal, je ve kvadrature...

Tak jako horoskop vlastni i toto vyuziti cloveku dokresli situaci, vzajemnou energii mezi lidmi v mistnosti


Zbynďák (3.7.2017 07:48:56)

allika2: i Vám se omlouvám za delší pauzu, červen jsem měl náročný a nepodíval jsem se do diskuse:( U stěhování bych se zaměřil na dva domy - třetí a čtvrtý. Třetí vypovídá o pohybu, změně, cestách a přesunech a pokud je silně aspektovaný, může dojít ke stěhování. Čtvrtý jsou pro změnu kořeny původu, rodina a zase - silné tranzity například Uranu mohou ukazovat na náhlé stěhování, změnu domova, zásadní změnu v bydlení atd. Vše je ale propojené, tedy například silný Jupiter v domu osmém může přinést dědictví a s tím se také spojí stěhování, je li to vidět ze třetího, nebo čtvrtého domu.
Jinak na změny a stěhování může naznačovat silný Vzduch, Merkur a Uran. Tranzitní Pluto ve čtvrtém domu zase někdy přináší hluboké a nevratné změny právě do oblasti bydliště, takže třeba typicky emigraci, kdy už není návratu zpět.


Zbynďák (3.7.2017 07:43:27)

Adam91: omlouvám se za delší pauzu, lidi by měli víc psát:) "Introvertním domům" sice vládnou noční vládci, ale vždycky záleží na konkrétním znamení. I když ani s těmi nočními vládci to není černobílé - jedná se hlavně o Merkur a Venuši, tyto planety mají denní Blížence a noční Pannu, stejně tak denní Váhy a nočního Býka. Dům vůbec nemusí být slabý, opět záleží na znamení a případných planetách, plus aspektech. Obecně platí, že obsazené rohové domy ukazují na silnou, uznávanou osobnost (záleží na aspektech) a pohyblivé domy pro změnu na nestabilní osobu, která se v životě těžko ukotvuje. Ale jedna věc je obecná charakteristika domu a druhá věc pak jeho konkrétní obsazení za znamení.
Ani neaspektovaná planeta nemusí být slabá:) Záleží zase na znamení. Ale vždycky ukazuje na nějaký problém, to ano.

Kořen fixace bych hledal u vládce znamení na hrotu domu.

Abych se přiznal, přesný důvod tohoto názvu vlastně neznám. Používám spíše pohyblivé, protože signují rozvíjení, pohyb a změny. Nicméně astrologové si všimli, že jsou li obsazeny hlavně tyto domy, pak se člověk v životě často plácá od ničeho k ničemu a tak jim začali dávat podezřelé názvy:)

Jestliže máte Asc. a Desc. proti sobě, v podstatě to nemusí znamenat vůbec nic, pokud tam nejsou planety, které by byly v opozici. Musel bych horoskop vidět, ale u důležitých bodů se vždycky posuzují zejména aspekty s planetami. Ale mohli byste se například vzájemně doplňovat. Ovšem raději bych se podíval, jak si stojí vaši vládci prvních a sedmých domů, z toho by se dalo poznat lépe, jaké máte vzájemné energie:) Ale aniž bych to viděl, nejspíš se bude jednat o problém v citovém porozumění. A také by ve vztahu mohlo docházet k náhlým změnám, ale to už trochu střílím od boku:)


allika2 (15.6.2017 00:08:04)

Dobrý den, Zbyňku,
měla bych velkou prosbičku...Jak poznám v horoskopu, zda dojde ke stěhování? Jaký dům, planety a jejich aspekty sledovat?
Předem moc děkuji za odpověď ....


Adam91 (12.6.2017 23:08:13)

Dobrý den Zbyňku
Mám prosbičku natři věci. Jednu na delší odpověď, další mini a třetí na opačné pohlaví ;) :D

1) Zajímalo by mě, jak je to s vládcem druhého ( šestého domu ), pokud je Venuše ( Merkur ) u zrozence denní ?
Těmto domům přece vládnou noční vládci. Dá se tehdy říct, že druhý dům je v životě člověka podobně " slabý " jako např. neaspektovaná planeta ?

V čem za takových podmínek spočívá kořen fixací událostí těchto domů ?

2 ) Proč jsou padající domy takto nazývány ?

3 ) V partnerském horoskopu s jednou zajímavou slečnou mám na jejím Asc můj MC a tím pádem na jejím Desc můj IC. Je to přesné na desetiny stupně.
Jak těmto konstelacím rozumět, jak mohou vztahu prospět

Děkuji za zájem a starostlivost o otázky fandů Oranžovek :)


Zbynďák (2.6.2017 12:54:22)

Adam98: nízkou hodnotou zřejmě myslíte, že je aspekt přesný? Zhruba takto: aspekt se přibližuje do svého úhlu, třeba kvadratury, takže se jeho vliv postupně zesiluje, třeba pro Slunce s Měsícem se projeví už od sedmdesáti pěti stupňů, kdežto mezi dvěmi transpersonálními planetami až od cca osmdesáti pěti. Při dosažení devadesáti je nejsilnější, pak se překlopí do separace a zeslabuje se vliv. Ale aplikace (když nabíhá do aspektu) je silnější, než separace.
Kvadratura bude silnější, než kvinkunx, ono se ale nedá jasně definovat, co je to vlastně "síla" z pohledu kvadrátu a kvinkunkxu, každý se projeví odlišně. Nicméně kvadratura je nejsilnější, pak konjunkce, trigon, opozice a sextil, v kostce. Ale je také rozdíl mezi stejným aspektem v rohových domech a v padajících, to je hodně zřetelné v natálu i v tranzitech.
Potom jsem si ještě všiml, že nenápadná, ale účinná je tranzitní aplikace, která se pouze přiblíží, ale nedosáhne přesného úhlu a vzdálí se. Tam se pak také dějí věci:)
Je to srozumitelné? Když tak upřesníme:)


Adam98 (1.6.2017 16:55:40)

Dobrý den, prosím, co znamená, pokud má aspekt nízkou hodnotu. Myslím tím např. - Severní uzel kvadratura Pluto (0°11?, Separační), Luna opozice Jupiter (0°09?, Separační), Venuše sextil Neptun (0°56?, Separační) nebo dokonce Černá Luna kvinkunx Slunce (0°01?, Aplikační).
Snižuje se tím projev aspektu, pokud nedosáhne ani jednoho stupně, nebo má tak nízkou hodnotu jako např Lun kvinkunx Slunce?. Dopředu díky!


Zbynďák (1.6.2017 11:48:52)

Janca: Zbynďák už je na příjmu:) Děkuji za připomínku, já jsem vlastně ještě nedal na stránky popis síly planet, což musím napravit co nejdříve. Ale základní hodnota každé planety je deset, tedy nad deset je to silnější, pod deset naopak se blížíme do méně harmonických projevů. Když posuzuji klasické aspekty, tak nejprve znamení, dům a aspekty (úhly) a potom se podívám na hodnoty a také na význam jednotlivých stupňů planet, na kterých leží. Na to je v mém programu rovněž tlačítko:)
Nejlepší je sbírat co nejvíce horoskopů lidí, které trochu znáte a na nich testovat sílu a významy stupňů. Mám vyzkoušené, že menší hodnoty planet znamenají, že se dotyčná planeta projevuje skrytěji a naopak. Nejlépe je to vidět u Slunce a Měsíce, vysoké hodnoty znamenají většinou úspěšný život, sebeprosazení atd. Silné na dobrém stupni a v kardinálním domu je opravdu dobrý život a sebeprosazení, naopak slabé slunce ve třeba třetím domu je taková absence cíle a úspěchu, aniuž by člověk věděl, proč se mu to děje. To my astrologové se podíváme a víme:)


Janca (29.5.2017 13:02:04)

Dobrý den všem, mám dotaz na Zbynďáka, autora programu Regiomontanus, k výpočtu hodnot planet: Chápu, že planety s vysokými čísly jsou silně postavené, asi budou majitele hodně ovlivňovat, předpokládám, že asi spíš kladně. Chápu i opačný extrém, třeba záporné hodnoty planet. Co ale s takovými planetami, které mají třeba hodnotu v jednotkách (1, 2), u někoho jsou to vlastně už nejslabší planety, u někoho ještě potom následují ty záporné :) Dá se něco říct tady o těch planetách, které se pohybují lehce nad nulou? Děkuji!


Janca (25.5.2017 21:05:47)

Zbynďák: Děkuji Zbyňkovi za výklad i za laskavé poskytnutí výkladu na svém vlastním horoskopu :)) Výkladu rozumím. Musí se přes vládce znamení příslušných (prázdných) domů a dívat se na jejich postavení a to pak vztáhnout na záležitosti daného domu. Teď si to vyzkouším na sobě jakož i na přátelích a rodině, kteří mi tak vlídně poskytli své osobní údaje :)


Zbynďák (25.5.2017 11:47:21)

Janca: to není tak složité a člověk nejlépe zjistí vliv domů až praxí. Ale je li dům prázdný, potom se dívám na vládce znamení na hrotu domu. Ale platí, že člověk se obvyke té oblasti, kterou prázdný dům vyjadřuje, nevěnuje nijak silně. Záleží ale na aspektech a také na síle dotyčného vládce. Ukažme si to na mě:) 18.12.1966 7:03 Ústí nad Labem. Mám čtyři neobsazené domy. Druhý, čtvrtý, šestý a sedmý.
Druhý je v Kozorohu, vládce Saturn v domu třetím, v Rybách, opozice vůči Uranu a Plutu, hodnota 12, což už je spíše nižší. Finančně jsem se měl někdy skvěle a jindy hůř, ale nikdy ne zle. Ale je tam jasné nesprávné využívání peněz (Uran, Ryby atd.) Člověk se učí s věkem:)
Čtvrtému vládne Mars, hodnota rovněž 12, komplikované postavení na hrotu desátého, Váhy, což je pro Mars zátěžové. Takže rodina byla vždycky náročná záležitost a samotnému je mi lépe, v kostce. Nahlédneme do souvisejícího sedmého pod vládou rovněž Merkuru (Blíženci), který dokresluje vztahy, Merkur je ve dvanáctém, blízko prvního domu, hodnota 6, tedy nízká a nejnižší ze všech mých planet. Tím jsou vztahy dokreslené, vždycky mi dávaly zabrat:)
Šestý je pod vládou Venuše (Býk), ta je v Kozorohu, což má jeden příznivý dopad - zdraví se zlepšuje s časem a také naznačuje na dlouhověkost, i když to trochu kazí ten kvadrát s Venuší, ale opravdu to tak je. Plus Venuše v Kozorohu navíc bazíruje na návycích, potravních, hygienických atd. (Šestý dům).

A máte rázem komplexnější pohled na oblasti neobsazených domů.

Ještě další důležitá věc - jsou li plnější kadrinální domy (první, čtvrtý, sedmý a desátý), potom se jedná o silnou osobnost, výraznou, která se jen tak neztratí, ale důležité je také znamení a hodnota planet. U mě je to vysoká hodnota Slunce v prvním domu, 34, ale znamení Střelce to trochu kazí, být to Beran, tzn. kardinální znamení, byl bych trochu někde jinde, ale tak Střelec má jiné hodnoty, než Beran, který se potřebuje ukázat a ukotvit.
Naopak pokud jsou obsazené hlavně padající domy, tzn. třetí, šestý, devátý a dvanáctý, pak jsou to často na první pohled nevýrazní lidé. V kostce. To je další pohled na domy v horoskopu. Když tak upřesňujte dotazy dál:)


Janca (24.5.2017 12:31:22)

Dobrý den, mám začátečnický astrologický dotaz: Jak se pracuje s prázdnými domy v horoskopu? Někdo má třeba obsazeny jen tři domy. Naopak k přeplněným domům jsem našla radu "řešení hledat v protilehlém domě". Co to znamená? Děkuji za nasměrování, stačí i odkaz, pokud o tom už někdo někde psal :)


pdob (26.4.2017 12:42:04)

dík, je to na Tebe, veď tam nie je nič osobné:)


Zbynďák (19.4.2017 17:49:29)

Super, gratuluji! Jenom pozor, toto je veřejná diskuse, ponecháme to tu?:)


pdob (19.4.2017 13:37:53)

Tak štátnice mám úspešne za sebou, žiadna sláva ale zvládol som to...a to som mal stavy, že som sa pokúšal komunikovať aj s anjelmi( bez odozvy). Ale teraz si už začínam tie dátumy a udalosti viac všímať. Dík.


Zbynďák (19.4.2017 11:07:23)

Byli to hackeři z Ruska, trochu jsem jim znesnadnil robotické zadávání, pro neregistrované uživatele je nyní nutné zadat antispamový kód:)


pdob (4.4.2017 11:37:20)

...a títo sa tu z ktorej dimenzie dostali?


Zbynďák (3.4.2017 16:50:50)

pdob: složité to je zcela určitě a hlavně - chvíli trvá, než člověku začnou naskakovat informace při pohledu na horoskop, já jsem si to musel hezky odpracovat a proto jsem později začal nabízet kursy.
Ty časopisové horoskopy jsou většinou k zasmání:)) Ale abych nekritizoval plošně, zkuste někdy ty na Seznamu - českém. Občas mě až udivují tím, že jsou docela přesné.
U významných událostí a narozenin zřejmě něco spouští tranzitní Slunce. Každý rok je na stejných stupních v jiný den, může se to lišit až o čtyři dny, takže to vysvětluje, proč se ty věci nedějí přesně na narozeniny:)
Zajímavá ale astrologie je zcela určitě. To ovšem neznamená, že musí nutně zajímat každého. Lidi jsou navíc přeinformovaní a i proto vyhledávají jednodušší věci, je to zákonité.


pdob (31.3.2017 18:12:03)

Skúsil som sa do toho začítať, ale asi to fakt nie je pre mňa, naozaj sa mi to zdá zložité. Ale niečo na tej astrologii asi bude, niektore veľmi dôležité križovatky v mojom živote sa udiali na moje narodeniny 2.4.(narukoval som, zmena v zamestnaní...), alebo veľmi blízko toho dátumu 5.4. štátnice, ale neviem čo to znamená ani ako to využiť. Ale zatiaľ žijem aj bez týchto vedomostí. Naozaj je fakt, že horoskopy sledujem len výnimočne ale keď sa na to žena pozrie hneď sa pýtam aj na svoj a dopredu viem približne čo tam bude a schuti sa na tom zasmejeme. Ale je to zaujímavé...
Str.: 1 |  Str.: 2 |  Str.: 3 |  Str.: 4 |  Str.: 5 |  Str.: 6 |